5 sposobów na tanie drukowanie. Jak taniej drukować? Lepsza drukarka czy tańszy tusz?

2023-06-12
5 sposobów na tanie drukowanie. Jak taniej drukować? Lepsza drukarka czy tańszy tusz?

Zależy Ci na tanim drukowaniu dokumentów biurowych lub szkolnych? Chcesz, aby koszty eksploatacji drukarki były jak najniższe? Szukasz sposobu, który umożliwia drukowanie wysokiej jakości, jednak tańszą metodą? Sprawdź, 5 sposobów na tanie drukowanie! Zobacz, jak możesz zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych! Poznaj rodzaj papieru, tuszy i tonerów, które mogą zmniejszyć Twoje koszty związane z drukowaniem dokumentów!

5 sposobów na tanie drukowanie


Jeśli Twoja drukarka jest użytkowana przez wiele osób w biurze lub domu, to warto zastanowić się nad oszczędnymi formami eksploatacji urządzenia drukującego. Może okazać się, że dobrym wyborem będzie zakup urządzenia, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb. Zobacz, jak możesz tanio drukować dokumenty! Poznaj oszczędne drukarki, zamienniki tuszy i tonerów, rodzaje papierów oraz funkcje drukarki, które umożliwią Ci tanie drukowanie!

Oszczędna drukarka


Dobrym rozwiązaniem na zmniejszenie kosztów wydruku jest dobór odpowiedniego sprzętu drukującego. Oszczędna drukarka pozwoli Ci na zadruk większej ilości stron przy zmniejszonym poborze tuszu czy tonera. Wybierając drukarkę, masz do wyboru drukarkę atramentową lub drukarkę laserową. Jednak w przypadku małej ilości druku, oszczędniejsza może okazać się drukarka laserowa. Po przestoju w drukowaniu atrament może zaschnąć na głowicy, przez co konieczne będzie jej czyszczenie lub wymiana. Jeśli jednak drukujesz regularnie i nie obawiasz się, że Twoja drukarka będzie miała przerwy w druku, to warto wybrać drukarkę atramentową, ponieważ jest to tania drukarka, która nada się również do wydruku zdjęć.

Zamienniki tuszy i tonerów


Drugim sposobem na tanie drukowanie jest kupno zamienników kartridżów z tonerem i tuszem. Kiedy dobierzesz odpowiedni zamiennik do swojej drukarki, to zakup taniego tuszu lub tonera będzie niewiele kosztował, a do tego zadrukujesz podobną lub większą ilość stron niż w przypadku oryginałów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku biur i dużej ilości drukowanych dokumentów.

Rodzaj papieru


Kolejnym sposobem na zmniejszenie kosztów związanych z drukowaniem jest rodzaj papieru. Grube i sztywne kartki mogą przyczynić się do zwiększenia ilości tuszu potrzebnego do zadrukowania strony. Dlatego chcąc oszczędzić na drukowaniu, warto wybrać cieńszy papier, na który przeznaczysz mniejszą ilość tuszu lub tonera.

Gramatura papieru


Grubość arkusza papieru oraz jego gramatura ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ilość zużywanego tuszu czy tonera. Do drukarek atramentowych warto wybrać papier o gramaturze minimum 80g/m2, wówczas masz pewność, że papier nie będzie się zacinał w drukarce, a tusz się nie rozmaże. Standardowy papier do drukarek powinien mieć wartość około 100 mikronów.

Wybierz oszczędny tryb drukowania!


Jednym z najtańszych sposobów na zmniejszenie kosztów drukowania jest wybór wielofunkcyjnego urządzenia, które umożliwia druk dwustronny. Takie rozwiązanie jest wydajne i pozwala na wydrukowanie wielu dokumentów. Co więcej, warto ustawić oszczędny tryb drukowania. W takiej sytuacji będziesz drukować dokumenty czarno-białe, a nie w kolorze.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel