Blog

2021-11-02

Czym różni się tusz od tonera?

Czym różni się tusz od tonera?
Tusz i toner – te pojęcia są przez nas często używane zamiennie. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że są to dwie, całkowicie różne rzeczy! Podczas wyboru drukarki przewijają się one niemal nagminnie, a co za tym idzie – warto znać między nimi różnice, jak i cechy wspólne. Dziś opowiemy Wam co nieco o tuszach i tonerach. Gdzie występują? Czym się różnią? Z którego bardziej opłaca się korzystać? Odpowiemy na te wszystkie, najczęściej występujące pytania!
2021-11-02

Koszt eksploatacji drukarek - która opcja się najbardziej opłaca?

Koszt eksploatacji drukarek - która opcja się najbardziej opłaca?
Wyobraźmy sobie podobną sytuację. Beztrosko buszujesz w Internecie szukając drukarki idealnej do Twoich potrzeb. Nagle natrafiasz na (na pierwszy rzut oka) świetną, tanią okazję. Od razu odczuwasz chęć zakupu nie zwracając uwagi na nic innego. Często zapominamy jak złudne może to być odczucie. W dzisiejszych czasach mamy pod dostatkiem różnych wariantów drukarek. Czasami aż trudno się zdecydować, którą wybrać! Podczas zakupu bierzemy pod uwagę różne aspekty: parametry urządzenia, jego wydajność, cenę itp. Czy w tym wszystkim pamiętamy o ich kosztach eksploatacji?
2021-11-02

Jak działa tusz?

Jak działa tusz?
Żyjemy w czasach, kiedy występowanie drukarek atramentowych nie dziwi już nikogo. Co więcej, niektórzy nawet nie zwracają na nie uwagi i uznają za „przestarzałe”. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie procesy zachodzą we wnętrzu tego urządzenia. Wszystko to dzieje się za pomocą tuszu, który jest określany jako serce każdej drukarki atramentowej! Dziś chcielibyśmy Wam opowiedzieć o nim coś więcej. Zapraszamy do dalszego czytania!
2021-10-13

Drukarka atramentowa a laserowa – czym się różnią?

Drukarka atramentowa a laserowa – czym się różnią?
Drukarki już od długiego czasu zajmują honorowe miejsce w wielu domach. Korzystamy z nich w zależności od potrzeb – niektórzy bardzo często, inni nieco rzadziej. Nie zmienia to jednak faktu, że brak drukarki w domu może prowadzić do pewnych problemów i utrudnień. Jak w końcu wydrukować szkolny referat czy ten jeden, ważny dokument urzędowy? W niektórych przypadkach po prostu potrzebujemy drukarki! Ci, którzy jeszcze jej nie mają często zadają sobie pytanie: „Na jaką drukarkę się zdecydować?”. Jeżeli i Wy stoicie przed wyborem tego sprzętu – dobrze trafiliście. W dalszej części rzetelnie przedstawimy Wam najpopularniejsze rodzaje drukarek, które znajdziecie na rynku. Zapraszamy do dalszego czytania!
2021-09-30

Kiedy wymienić toner lub tusz w drukarce?

Kiedy wymienić toner lub tusz w drukarce?
Musisz przed szkołą czy pracą pilnie wydrukować pewien dokument. Śpieszysz się – w końcu to już czas na opuszczenie domu. Podchodzisz do drukarki, kiedy okazuje się, że znów odmówiła ona posłuszeństwa. Powodem okazuje się być zbyt mała ilość tuszu lub tonera. Brzmi znajomo? Z pewnością każdy z nas miał kiedyś podobną sytuacje, w której po prostu byliśmy bezsilni. Jak się okazuje - uniknięcie tego problemu wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje! Przygotowaliśmy dla Was kilka porad i wskazówek, które mogą Wam pomóc w walce z takimi sytuacjami. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej – zapraszamy do dalszego czytania!
2021-09-23

Bądź EKO – oszczędzaj papier i drukuj dwustronnie

Bądź EKO – oszczędzaj papier i drukuj dwustronnie
Książki, podręczniki szkolne, dokumenty, prasa - jednym słowem: papier. Zwracamy na niego tak małą uwagę, a w końcu to właśnie on otacza nas ze wszystkich stron. Żyjemy w czasach, gdzie na pierwszym miejscu stawia się ogólnie pojętą ochronę środowiska - staramy się zużywać mniej wody, plastiku czy prądu. Czy w tym wszystkim pamiętamy o papierze? Statystyki pokazują, że niestety nie. Polska zajmuje wysokie, bo aż 19 miejsce w rankingu krajów o najwyższym zużyciu tego artykułu. Jak się okazuje – jego wytwarzanie bardzo wiele kosztuje środowisko. Zdajemy sobie sprawę, że papieru nie można w pełni wyeliminować z użytku. Istnieją jednak kroki, które możemy podjąć, aby to zużycie znacząco ograniczyć. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do dalszego czytania, a gwarantujemy, że dowiecie się wszystkiego na ten temat!
2021-09-20

Jak to się zaczęło czyli krótka historia druku

Jak to się zaczęło czyli krótka historia druku
W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie życie codzienne bez druku. Książki, gazety, szkolne podręczniki – do tego wszystkiego możemy zajrzeć kiedy tylko nam się podoba. Półki sklepowe są wiecznie przepełnione w coraz nowszych magazynach, a słupy ogłoszeniowe nie mogą pomieścić na sobie kolejnych papierków z informacjami. To wszystko wydaje nam się tak oczywiste – nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niegdyś funkcjonowali ludzie, którzy nie mieli dostępu do druku. Słynny filozof twierdził, że „nie znać historii to zawsze być dzieckiem”. Ten cytat trafnie podkreśla i przypomina nam, że każdy powinien pamiętać o naszej przeszłości, szczególnie o tych najistotniejszych faktach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wynalezieniu druku i jego wypływie na ówczesny, jak i teraźniejszy świat – zapraszamy do dalszego czytania!
2021-08-18

Drukarka z USB, RJ45 i Wi-fi. Jak ją zainstalować?

Drukarka z USB, RJ45 i Wi-fi. Jak ją zainstalować?
Wybierając drukarkę warto przemyśleć sposób w jaki chcemy ją podłączyć do naszego komputera, tabletu lub smartfona. Każde urządzenie jako swój podstawowy interfejs komunikacji posiada USB. Ten sposób instalacji jest również najmniej skomplikowany. Nie pozwala on jednak w swojej domyślnej wersji na wydruk w sieci. Jeżeli chcemy aby nasza drukarka była jednocześnie podłączona do kilku komputerów musimy skorzystać z interfejsu LAN (RJ45) lub Wi-fi. Tu proces instalacji może być nieco bardziej skomplikowany dla laika. Z tego artykułu dowiesz się jak szybko i bez problemu poradzić sobie z tego typu instalacją. Dodatkowo jako mały “lifehack” pokażemy Ci jak zainstalować urządzenie, które nie posiada LAN ani Wi-fi w sieci i drukować jednocześnie na kilku stanowiskach z Windows. Zapraszamy.
2021-06-24

Drukarka z marketu. Dlaczego NIE warto kupować.

Drukarka z marketu. Dlaczego NIE warto kupować.
Co jakiś czas w marketach różnych sieci zarówno tych z na "L" z żółtym słoneczkiem, "codziennie niskimi cenami", ceną bez Vatu jak i czerwonym owadem w czarne kropki pojawiają się kuszące oferty drukarek w cenie oscylującej w okolicach 100, 200, a czasem 300 zł. Czy zastanawialiście się kiedyś skąd tak niska cena urządzenia? Pewnie nie. Potrzebowaliście na już drukarkę lub drukarkę ze skanerem, znaleźliście tanią ofertę i dokonaliście zakupu. Czy chociaż przez chwilę zaświtała Wam w głowie myśl na temat kosztów eksploatacji takiego urządzenia? Oczywiście że nie przecież, wraz z urządzeniem otrzymujecie komplet tuszy więc na razie nie macie jeszcze problemu. Problemu? Ale jakiego?
2021-05-07

Problem z zakupem? Dowiedz się jak działa nasz dział reklamacji

Problem z zakupem? Dowiedz się jak działa nasz dział reklamacji
Reklamacje są nieodłączną częścią każdej firmy sprzedającej swoje produkty. Nieważne czy jest to sprzedaż internetowa czy stacjonarna. Jeśli ktoś twierdzi, że ich nie ma, najzwyczajniej w świecie mija się z prawdą. W sklepie print24, jest to szczególny obszar, któremu poświęcamy mnóstwo energii i uwagi. Stworzyliśmy własny, dedykowany system zgłoszeń RMA online, dzięki któremu zautomatyzowaliśmy większość procesów, wyszkoliliśmy cały nasz dział odpowiedzialny za sprzedaż e-commerce pod kątem sprawnej obsługi spraw, które nazywamy u nas “trudnymi” (nie mylić z popularnym programem TV ;)). Dodatkowo utworzyliśmy w ramach naszej firmy dział, który dedykowany jest tylko i wyłącznie do sprawnego, szybkiego i bezproblemowego załatwiania wszelkich zgłoszeń i niestandardowych spraw, związanych z uszkodzonym towarem, zaginionymi wysyłkami, uszkodzeniami powstałymi w transporcie. Dlaczego ten obszar działalności jest dla nas tak ważny? Czytaj dalej.
2021-03-15

Aktualizacja firmware w drukarce. Warto?

Aktualizacja firmware w drukarce. Warto?
Większość użytkowników nie jest nawet świadoma, że ich urządzenie drukujące, jeśli tylko podłączymy je do sieci internet, automatycznie, co jakiś czas pobiera, a następnie instaluje pewną paczkę danych. Dane te to tak zwany firmware urządzenia. Jest to przechowywane, najczęściej w BIOS lub bezpośrednio w chipsecie, oprogramowanie urządzenia, które odpowiada za jego funkcje druku, łączności, a także co ważne, za identyfikację materiałów eksploatacyjnych. Kiedy warto go zainstalować, a kiedy lepiej wyłączyć automatyczne aktualizacje?
2021-01-07

Czym kierować się podczas wyboru drukarki do firmy

Czym kierować się podczas wyboru drukarki do firmy
Jeśli szukasz drukarki do firmy i pogubiłeś się już w ilości ofert oraz modeli dostępnych na rynku, pokażę Ci na co zwrócić uwagę i czym się kierować, wybierając drukarkę do swojej firmy. Na początek, poszukując odpowiedniego modelu, proponuję abyś zrobił prosty arkusz, może być w Excelu, Wordzie czy jakimkolwiek innym programie. Chodzi o to aby zapisać w nim kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę oraz zastanowić się i określić własne potrzeby. Zapisując te informacje na początku i tworząc coś w rodzaju “checklisty”, prościej będzie Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie urządzenie lub urządzenia jeśli masz zamiar kupić ich kilka. Zaczynajmy więc.
2021-01-07

Cztery najczęstsze błędy podczas wyboru drukarki do domu

Cztery najczęstsze błędy podczas wyboru drukarki do domu
Kiedy już podjąłeś decyzję o zakupie swojej drukarki, nieważne czy ma to być urządzenie do domu dla dziecka, do home office warto poświęcić jeszcze kilka chwili na zastanowienie się i sprecyzowanie potrzeb. Chodzi o to aby spośród setek modeli wyselekcjonować takie które, sprawdzą się w naszych warunkach i będą spełniały po prostu nasze wymagania. Brzmi prosto i banalnie? Oczywiście. Niestety często nie jest. Nasze doświadczenia wynikające z obsługi tysięcy klientów i rozmów z nimi pokazują, że są błędy, które popełniamy przy wyborze drukarki, które przewijają się tak naprawdę cały czas i nieważne czy mówimy o aktualnej sytuacji na rynku urządzeń czy o tej dziesięć lat temu. Oto cztery najczęstsze błędy popełniane przy wyborze urządzenia do domu.
2021-01-07

Poznaj nasze TOP3 unikalne funkcje

Poznaj nasze TOP3 unikalne funkcje
Miło nam, że z nami jesteś! Sklep internetowy print24.com.pl istnieje na rynku od 2008 roku i w tym czasie zdobyliśmy mnóstwo doświadczeń w branży materiałów eksploatujących. Pozwoliło nam to zbudować narzędzie, dzięki któremu w łatwy sposób znajdziesz, porównasz, kupisz oraz zbudujesz(!) listę materiałów eksploatacyjnych do Twojej drukarki. Nieustannie rozwijamy asortyment oraz oprogramowanie naszego sklepu i udostępniamy je Tobie właśnie teraz! Sprawdź nasze TOP3 funkcje, dzięki którym wybierając nasz sklep jeden raz, zostaniesz z nami na dłużej. Jesteśmy tego pewni!
2021-01-06

Jak w prosty sposób zadbać o drukarkę atramentową

Jak w prosty sposób zadbać o drukarkę atramentową
Pewnie zdarzyła Ci się sytuacja, w któej szybko musiałaś/eś coś wydrukować i nagle okazało się, że wydruk jakiś taki nieczytelny, jakiś rozmazany, kolory nie te, a przecież drukarka pokazuje prawie pełny poziom tuszu. Patrzysz na kartkę, a tam same mazy, kropki, paski, na pewno nic co dałoby się przeczytać. Ogólnie katastrofa, szczególnie jeśli musiałeś mieć to wydrukowane na już, a jeszcze gorzej na wczoraj. Czy ten scenariusz brzmi znajomo? Jeśli tak, poznaj cztery proste sposoby na utrzymanie Twojej drukarki w świetnej kondycji tak aby zawsze była sprawna i dostępna kiedy jej potrzebujesz.
2021-01-06

Różnice pomiędzy oryginałem i zamiennikiem

Różnice pomiędzy oryginałem i zamiennikiem
Kupująć tusz, toner, bęben czy inny materiał eksploatacyjny do swojej drukarki, pewnie nie raz stanąłeś przed wyborem: oryginał czy zamiennik. Jeśli oryginał to jaka wydajność, jeśli zamiennik to jaki producent? Czym tak naprawdę, różnią się te produkty? Ceną? Pewnie to jest główna różnica ale czy na pewno? Z tego wpisu dowiesz się jakie są różnice pomiędzy danymi producentami zamienników oraz pomiędzy zamiennikami, a produktami oryginalnymi. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci wybrać wkład odpowiedni dla Ciebie.
2021-01-06

Jak poprawnie wybrać wkład do swojej drukarki

Jak poprawnie wybrać wkład do swojej drukarki
Jesteśmy świadomi tego, że nieraz szukając tonera lub tuszu do drukarki nie wiedziałaś/eś co wybrać. W gąszczu ofert zastanawiałaś/eś się, czym tak naprawde dane wkłady się różnią, poza ceną oraz czy to co widzisz na stronie sklepu to rzeczywiście produkt, którego potrzebujesz. Pokażemy Ci jak w prosty sposób, w czterech krokach, wybrać odpowiedni wkład i zrozumieć czym dane produkty różnią się od siebie.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się!
pixel