Cztery najczęstsze błędy podczas wyboru drukarki do domu

2021-01-07
Cztery najczęstsze błędy podczas wyboru drukarki do domuKiedy już podjąłeś decyzję o zakupie swojej drukarki, nieważne czy ma to być urządzenie do domu dla dziecka czy home office, warto poświęcić kilka chwili na zastanowienie się i sprecyzowanie potrzeb. Chodzi o to aby spośród setek modeli wyselekcjonować takie które, sprawdzą się w naszych warunkach i będą spełniały po prostu nasze wymagania. Brzmi prosto i banalnie? Oczywiście. Niestety często nie jest. Nasze doświadczenia wynikające z obsługi tysięcy klientów i rozmów z nimi pokazują, że są błędy, które popełniamy przy wyborze drukarki, które przewijają się tak naprawdę cały czas i nieważne czy mówimy o aktualnej sytuacji na rynku urządzeń czy o tej dziesięć lat temu. Oto cztery najczęstsze błędy popełniane przy wyborze urządzenia do domu.

Cztery błędy jakie najczęściej popełniamy wybierając drukarkę do domu


1. Nie sprawdzamy kosztów eksploatacji kierując się jedynie ceną urządzenia
Zaskoczenie? Oczywiście, że nie. Jednak pomimo, że jest to sprawa oczywista to najczęstszy błąd jaki popełniamy przy wyborze drukarki do domu. Nie sprawdzamy kosztów eksploatacji, a naszym zdaniem zawsze, jeszcze przed zakupem urządzenia, powinniśmy to zrobić w pierwszej kolejności. Często bowiem okazuje się, że komplet tuszy lub tonerów przewyższa cenę drukarki, szczególnie jeśli jest ona tania - wówczas możemy mieć 99,9% pewności, że tak będzie.

2. Nie określamy dokładnie naszych potrzeb
To kolejna istotna sprawa. Zanim zakupimy drukarkę powinniśmy się zastanowić do czego będzie nam ona służyła w domu. Czy lepiej kupić tani monochromatyczny laser czy drukujące w kolorze, atramentowe urządzenie. Jeśli chcesz skanować, musisz wybrać urządzenie ze skanerem. Jeśli chcesz skanować dwustronnie, ze skanerem ADF, jeśli chcesz drukować dwustronnie - z duplexem. Dodatkowo, zawsze warto dopytać sprzedawcę o funkcje urządzenia, przed jego zakupem, szczególnie jeśli chcemy drukować np. na płytach CD, kopertach lub na folii - nie wszystkie drukarki oferują taką możliwość.

3. Nie zastanawiamy się nad sposobem komunikacji z drukarką
Zanim dokonasz zakupu, sprawdź jakie protokoły komunikacji posiada wybrany przez Ciebie model. Czy jest to tylko USB czy może również Wi-fi. Czy urządzenie pozwala na wydruk bezpośrednio z telefonu? A może ma funkcje wydruku z chmury? Zalecamy aby wybrana przez Ciebie drukarka miała przynajmniej dwa z nich: USB oraz Wi-fi. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć urządzenie bezpośrednio do komputera lub laptopa, a jeśli zajdzie taka potrzeba, połączysz się z nim również bezprzewodowo, dlatego zawsze warto dopłacić kilka złotych do urządzenia wyposażonego w moduł komunikacji bezprzewodowej.

4. Określenie gabarytów - bo drukarka nie mieści się na biurku
Sprawa prozaiczna jednak bardzo istotna. Drukarki różnią się od siebie znacznie i potrafią mieć rozmiary od bardzo małych po bardzo duże, szczególnie jeśli mowa o maszynach laserowych ze skanerem. Zawsze powinniśmy sprawdzić czy urządzenie, które kupujemy zmieści się na naszym biurku lub we wnęce w meblach czy półce. Producenci podają dokładne wymiary w specyfikacji dzięki czemu sprawdzisz bez problemu przed zakupem.

Jeśli planujesz zakup urządzenia i nie wiesz, które będzie dla Ciebie najlepsze, zadzwoń do nas, a chętnie Ci doradzimy i wybierzemy takie które będzie optymalne dla Ciebie. Dobierzemy je pod kątem kosztów eksploatacji, sposobów komunikacji, nośników na jakich chcesz drukować, dodatkowych funkcji jak ADF, Duplex oraz wymiarów. A jeśli już kupiłeś urządzenie i okazało się drogie w eksploatacji, znajdziemy do niego zamienniki materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu oszczędzisz na wydrukach.

Autor wpisu: Jerzy Wasiela
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel