Jak to działa?

2024-03-11

Czym jest i na czym polega druk termotransferowy?

Czym  jest i na czym polega druk termotransferowy?
Zastanawiasz się nad zastosowaniem druku transferowego? Chcesz wiedzieć, jak działa druk transferowy? Szukasz sposobu na wykonanie wysokiej jakości druku na różnego rodzaju materiałach? Sprawdź, czym jest i na czym polega druk termotransferowy! Prezentujemy zalety i wady tego typu druku! Wskazujemy, dla kogo polecany jest druk termotransferowy!
2024-02-28

Głowica piezoelektryczna — czym jest?

Głowica piezoelektryczna — czym jest?
Szukasz drukarki z głowicą piezoelektryczną? Nie wiesz, na czym polega działanie tej głowicy? Zastanawiasz się, czym jest głowica piezoelektryczna? Chcesz wiedzieć, jakie są plusy i minusy? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania! Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na ten rodzaj głowicy! Poznaj działanie oraz zalety głowicy piezoelektrycznej!
2024-02-07

Czym są drukarki termosublimacyjne?

Czym są drukarki termosublimacyjne?
Druk termosublimacyjny cieszy się rosnącą popularnością. Fani fotografii cenią sobie zarówno wysoką jakość zdjęć, którą daje druk sublimacyjny, jak i szybkość, z jaką otrzymujemy zdjęcia. Jeśli ciekawi Cię, na czym polega ten specyficzny rodzaj druku, czym drukarki termosublimacyjne różnią się od laserowych i atramentowych, i jakie są ich zalety i wady, czytaj dalej.
2024-01-30

Czym jest pojemnik na zużyty toner?

Czym jest pojemnik na zużyty toner?
Nawet jeśli na co dzień używasz drukarki laserowej, termin ‘pojemnik na zużyty toner’ może być Ci obcy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chodzi o kosz, do którego wyrzuca się wyczerpane wkłady. Mowa jednak o komponencie, który znajdziemy w niektórych modelach drukarek. Wyjaśniamy, do czego dokładnie służy, jak często go wymieniać, i gdzie zaopatrzyć się w części do wymiany.
2024-01-22

Jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC?

Jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC?
Chcesz poznać, jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC? Nie wiesz, czy Twoja drukarka obsługuje NFC? Zastanawiasz się, czy drukowanie dzięki NFC usprawni pracę? Poznaj innowacyjną technologię NFC! Wskazujemy, czym jest technologia NFC! Objaśniamy, jak włączyć ten tryb w swoim smartfonie! Dowiedz się, jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC!
2024-01-10

Jak działa drukarka laserowa kolorowa? Objaśniamy!

Jak działa drukarka laserowa kolorowa? Objaśniamy!
Szukasz informacji, jak działa drukarka laserowa kolorowa. Zastanawiasz się, czy proces wydruku różni się o tego w modelach monochromatycznych? Sprawdź poniżej, jak działa drukarka laserowa kolorowa! W poniższym wpisie prezentujemy krok po kroku, jak przebiega proces drukowania w tym urządzeniu. Podpowiadamy, jak drukuje drukarka laserowa kolorowa jednobrzegowa, z kolei jak ta czterobrzegowa. Sprawdźmy!
2023-05-18

Drukowanie bezprzewodowe – na czym polega?

Drukowanie bezprzewodowe – na czym polega?
Chcesz wiedzieć, na czym polega drukowanie bezprzewodowe? Zastanawiasz się jak jeszcze uprościć prace biurowe? Szukasz informacji jak zainstalować swoją drukarkę, aby móc drukować bezprzewodowo? Sprawdź, na czym polega drukowanie bezprzewodowe przez Wi-Fi! Dowiedz się, czym jest ta funkcja i zobacz, czy Twoja drukarka również posiada taką opcję!
2023-05-11

Jak zresetować licznik bębna w drukarce Brother HL-L2300D?

Jak zresetować licznik bębna w drukarce Brother HL-L2300D?
Drukarkom też zdarza się pomylić, jeśli więc Twój Brother HL-L2300D wyświetla komunikat o konieczności wymiany bębna ale Ty nie zauważyłeś żadnego pogorszenia jakości wydruku, możesz podejrzewać, że drukarce coś się pomieszało i bęben DR2300 spokojnie posłuży jeszcze przez pewien czas. Jak poradzić sobie z błędnym komunikatem wyświetlanym przez drukarkę? odpowiedź znajdziesz w artykule.
2023-03-13

Bęben w drukarce laserowej – czym jest bęben i do czego służy?

Bęben w drukarce laserowej – czym jest bęben i do czego służy?
Nie wiesz, jak powstaje wydruk w drukarce laserowej? Chcesz poznać budowę drukarki laserowej i działanie bębna światłoczułego? Planujesz wymianę materiałów eksploatacyjnych w swojej drukarce? A może zastanawiasz się, jakie znaczenia ma bęben światłoczuły w drukarce? Sprawdź, czym jest bęben w drukarce laserowej! Poznaj działanie tego elementu! Dowiedz się, do czego służy bęben drukarki i kiedy go wymieniać
2023-03-09

Głowice drukujące - popularne rodzaje głowic w drukarkach

Głowice drukujące - popularne rodzaje głowic w drukarkach
Głowica drukująca to jeden z kluczowych elementów drukarki, który odpowiada za nanoszenie tuszu na powierzchnię papieru. Jest to element urządzenia drukującego, który generuje strumień kropelek atramentu, kontrolując je w taki sposób, aby utworzyć na papierze oczekiwany obraz lub tekst. Sprawdź jaki typ głowicy będzie odpowiadał Twoim potrzebom! 
 
2023-01-25

Regionalizacja drukarek firmy Xerox - o co chodzi?

Regionalizacja drukarek firmy Xerox - o co chodzi?
Xerox to amerykański koncern, którego drukarki cyfrowe spotkasz na całym świecie. Firma wprowadziła regionalizacje swoich urządzeń laserowych i tonerów, co niestety może okazać się problematyczne dla normalnego użytkownika drukarki. Z czym w takim razie wiąże się zakup drukarki od amerykańskiego giganta?
2022-12-09

Chip w tonerze - czym jest i jak go wymienić?

Chip w tonerze - czym jest i jak go wymienić?
Chcesz zacząć używać zamienników tonerów do Twojej drukarki laserowej, ale nigdzie nie pojawiły się jeszcze wkłady alternatywne z chipem? W takim wypadku musisz samodzielnie zająć się przełożeniem chipa z oryginalnego tonera do zamiennika. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest chip i jak go wymienić, zapraszamy do artykułu.
2022-11-28

Funkcja ADF w urządzeniu wielofunkcyjnym - co to takiego?

Funkcja ADF w urządzeniu wielofunkcyjnym - co to takiego?
Wybierając nowe urządzenie drukujące do swojego domu lub biura, lub przeglądając instrukcje już posiadanego sprzętu, zauważyłeś(łaś), że dany model posiada funkcję ADF Automatic Document Feeder (Automatyczny Podajnik Dokumentów) jeśli nie wiesz do czego służy podana funkcja już spieszymy z wyjaśnieniem.
2022-11-15

Jak działa drukarka atramentowa?

Jak działa drukarka atramentowa?
Drukarki laserowe i atramentowe to urządzenia drukujące, które posiadają znaczne różnice. To właśnie atramentówki są najczęściej wybieranymi urządzeniami drukującymi do domowego użytku. Nic dziwnego, w końcu przyciągają nas swoją niską ceną i wszechstronnym zastosowaniem. Bez problemu wydrukujesz na niej zarówno czarno białe dokumenty jak i kolorowe zdjęcia i plakaty.
2022-11-07

Drukowanie dwustronne - funkcja duplex

Drukowanie dwustronne - funkcja duplex
Dupleks to funkcja w drukarce, która umożliwia automatyczny druk dwustronny. Dzięki niej, Twoje urządzenie samo dostosowuje ułożenie wydruku i odwraca papier tak, aby kartka została zadrukowana po obu stronach.
2022-11-04

Drukarka monochromatyczna - co to takiego?

Drukarka monochromatyczna - co to takiego?
Jako przyszły użytkownik drukarki, musisz podjąć kilka ważnych decyzji odnośnie wyboru swojego przyszłego drukującego podopiecznego. Na rynku jest wiele urządzeń drukujących, wybierać możesz spośród drukarek monochromatycznych lub kolorowych. Jeśli w Twoim domu lub biurze, kolorowe wydruki nie są niezbędne, ale zależy Ci na prędkości druku i ekonomicznym użytkowaniu, to właśnie urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono może być idealnym wyborem
2022-11-02

Bęben czy toner? - poznaj różnice między tonerem a zespołem bębna

Bęben czy toner? - poznaj różnice między tonerem a zespołem bębna
Niestety, przez nieznajomość różnicy między tonerem a bębnem pojawiają się przeszkody podczas zakupów. Przykładowo klient dokonuje zakupu bębna, kiedy drukarka potrzebuje tonera i na odwrót. Niczemu nieświadomy czeka niecierpliwie na kuriera, sterta dokumentów wisi w kolejce do druku, paczka nareszcie dociera, a w niej…jakaś dziwna część z wałkiem!
2022-10-25

Czy toner w drukarce laserowej wysycha?

Czy toner w drukarce laserowej wysycha?
Wielu klientów posiadających drukarki laserowe nie decyduje się na zakup większej ilości tonerów, w obawie, że ten zaschnie, zanim poprzedni zdąży się skończyć. Czy faktycznie powinniśmy obawiać się, że zakupiony przez nas toner wyschnie i nie będzie zdatny do użytku? Rozwiązanie jest bardzo proste - tonery w przeciwieństwie do tuszów nie zasychają. Dlaczego tak się dzieje? I co to właściwie jest toner do drukarki? Znamy odpowiedź na Twoje pytania!
2021-11-02

Jak działa tusz?

Jak działa tusz?
Żyjemy w czasach, kiedy występowanie drukarek atramentowych nie dziwi już nikogo. Co więcej, niektórzy nawet nie zwracają na nie uwagi i uznają za „przestarzałe”. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie procesy zachodzą we wnętrzu tego urządzenia. Wszystko to dzieje się za pomocą tuszu, który jest określany jako serce każdej drukarki atramentowej! Dziś chcielibyśmy Wam opowiedzieć o nim coś więcej. Zapraszamy do dalszego czytania!
2021-09-20

Jak to się zaczęło czyli krótka historia druku

Jak to się zaczęło czyli krótka historia druku
W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie życie codzienne bez druku. Książki, gazety, szkolne podręczniki – do tego wszystkiego możemy zajrzeć kiedy tylko nam się podoba. Półki sklepowe są wiecznie przepełnione w coraz nowszych magazynach, a słupy ogłoszeniowe nie mogą pomieścić na sobie kolejnych papierków z informacjami. To wszystko wydaje nam się tak oczywiste – nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niegdyś funkcjonowali ludzie, którzy nie mieli dostępu do druku. Słynny filozof twierdził, że „nie znać historii to zawsze być dzieckiem”. Ten cytat trafnie podkreśla i przypomina nam, że każdy powinien pamiętać o naszej przeszłości, szczególnie o tych najistotniejszych faktach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wynalezieniu druku i jego wypływie na ówczesny, jak i teraźniejszy świat – zapraszamy do dalszego czytania!
2021-05-07

Problem z zakupem? Dowiedz się jak działa nasz dział reklamacji

Problem z zakupem? Dowiedz się jak działa nasz dział reklamacji
Reklamacje są nieodłączną częścią każdej firmy sprzedającej swoje produkty. Nieważne czy jest to sprzedaż internetowa czy stacjonarna. Jeśli ktoś twierdzi, że ich nie ma, najzwyczajniej w świecie mija się z prawdą. W sklepie print24, jest to szczególny obszar, któremu poświęcamy mnóstwo energii i uwagi. Stworzyliśmy własny, dedykowany system zgłoszeń RMA online, dzięki któremu zautomatyzowaliśmy większość procesów, wyszkoliliśmy cały nasz dział odpowiedzialny za sprzedaż e-commerce pod kątem sprawnej obsługi spraw, które nazywamy u nas “trudnymi” (nie mylić z popularnym programem TV ;)). Dodatkowo utworzyliśmy w ramach naszej firmy dział, który dedykowany jest tylko i wyłącznie do sprawnego, szybkiego i bezproblemowego załatwiania wszelkich zgłoszeń i niestandardowych spraw, związanych z uszkodzonym towarem, zaginionymi wysyłkami, uszkodzeniami powstałymi w transporcie. Dlaczego ten obszar działalności jest dla nas tak ważny? Czytaj dalej.
pixel