Jak poprawnie wybrać wkład do swojej drukarki

2021-01-06
Jak poprawnie wybrać wkład do swojej drukarki
Jesteśmy świadomi tego, że nieraz szukając tonera lub tuszu do drukarki nie wiedziałaś/eś co wybrać. W gąszczu ofert zastanawiałaś/eś się, czym tak naprawde dane wkłady się różnią, poza ceną oraz czy to co widzisz na stronie sklepu to rzeczywiście produkt, którego potrzebujesz.

Pokażemy Ci jak w prosty sposób, w czterech krokach, wybrać odpowiedni wkład i zrozumieć czym dane produkty różnią się od siebie.


Cztery kroki, które pomogą Ci w wyborze wkładu do drukarki


1) Drukarka do nas mówi, czyli sprawdzaj komunikaty systemowe

Większość dostępnych obecnie na rynku urządzeń posiada wyświetlacz, na którym zgłasza, który materiał eksploatacyjny uległ zużyciu. Nawet jeśli go nie ma, w monicie sterownika, który zazwyczaj znajdziesz na pasku zadań obok zegara w Windows oraz w komunikatach w iOS, znajduje się menu, w którym dowiesz się czego aktualnie brakuje Twojej drukarce. Sprawa wydaje się prosta w urządzeniach monochromatycznych, w których toner zintegrowany jest z bębnem. Do wymiany mamy tylko jeden materiał eksploatacyjny. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku urządzeń z dwoma osobnymi modułami - toner i bęben. Sprawa dodatkowo komplikuje się w przypadku kolorowych urządzeń, gdzie mamy do wymiany, cztery różne tonery lub tusze, cztery bębny, głowice czy pojemnik na zużyty toner lub tusz.

2) Upewnij się czy wskazujesz poprawny model wkładu - zawsze sprawdzaj jego kod OEM producenta

Producenci, szczególnie zamienników, nie ułatwiają nam tu zadania. Dzieje się tak z powodów nie tylko prawnych, dotyczących opatentowanych znaków towarowych ale często z "wesołej twórczości" właścicieli danych marek. I tak, jeśli korzystałeś kiedyś z wkładów zamiennych pewnie zauważyłeś, że na naklejce na nim, symbol podany może być w kilku konfiguracjach. Przykładowo dla wkładu, którego symbol oryginalny OEM to CE505X, producenci zamienników mogą używać P-505X, AT-5X, 05X-PT, 05X-S itd. ilość wariantów jest praktycznie nieskończona. Trudno się w tym połapać użytkownikowi, tym bardziej, że wpisując te frazy w wyszukiwarce zazwyczaj nie znajdziesz swojego produktu. Dlatego zawsze zalecamy wyszukiwanie produktu za pomocą oryginalnego kodu wkładu, znajdziesz go w instrukcji swojego urządzenia. W naszym sklepie zadbaliśmy aby wszystkie zamienniki posiadały w opisie informacje jaki dokładnie wkład i o jakim symbolu zastępują. Najlepiej jednak, poszukaj po modelu drukarki, o czym w kolejnym punkcie.

3) Najwygodniej wyszukaj po modelu drukarki

Przygotowaliśmy największą w Polsce bazę urządzeń drukujących, którą stale rozwijamy, właśnie po to aby uniknąć problemu z wyszukiwaniem materiałów eksploatacyjnych po kodzie produktu. Dzięki temu rozwiązaniu, wystarczy że wybierzesz swoje urządzenie z listy, podasz jego markę, rodzaj oraz model, a my wyświetlimy Ci ofertę wszystkich dostępnych materiałów do danego typu urządzenia. Oszczędzisz dzięki temu swój czas potrzebny na wyszukanie każdego produktu z osobna i unikniesz pomyłki podczas zamawiania. Gwarantujemy kompatybilność naszych produktów z Twoją drukarką, jeśli będzie inaczej, odbierzemy go na własny koszt i zwrócimy Ci 100% środków w ciągu 7 dni.

4) Różnice między zamiennikami oraz produktami oryginalnymi

Pewnie często zastanawiałaś/eś się czym różni się wkład oryginalny od zamiennika, a już na pewno czym różni się zamiennik producenta A od zamiennika producenta B. Oczywista wydaje się odpowiedź: ceną. Jest ona poprawna, jednak tylko częściowo. Możemy wyszczególnić tu poza tym takie różnice jak: wydajność, jakość wydruku, rodzaj gwarancji, czas na zwrot(!) czy wreszcie rodzaj produktu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do tego wpisu, w którym wyjaśniamy na czym dokładnie polegają różnice w produktach, które oferujemy.

Autor wpisu: Jerzy Wasiela
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel