Różnice pomiędzy oryginałem i zamiennikiem

2021-01-06
Różnice pomiędzy oryginałem i zamiennikiemObecnie na rynku dominują trzy rodzaje produktów. Są to produkty oryginalne, wyprodukowane przez producenta urządzenia, zamienniki nowe, czyli takie, w których 100% elementów odpowiedzialnych za jakość druku jest nowa oraz zamienniki regenerowane, czyli po prostu wkłady oryginalne lub zamienne, które zostały refabrykowane, zużyte w nich części zostały wymienione oraz został uzupełniony poziom tonera lub tuszu. Podział z pozoru wydaje się prosty jednak w przypadku zamienników często mamy do czynienia z licznymi bonifikatami, niższą ceną oraz wyższą wydajnością.


Różnice pomiędzy zamiennikiem i oryginałem w print24


Podzielimy tą sekcję na pięć krótkich bloków, w których opiszemy czym różnią się zamienniki w naszym sklepie oraz jakie cechy posiadają produkty oryginalne.

Oryginalne materiały eksploatacyjne

Produkt oryginalny - wyprodukowany przez producenta drukarki. Cechuje go zazwyczaj wysoka cena, jednak w zamian za to otrzymujemy produkt bardzo dobry jakościowo. Ma on jednak swoje wady: ograniczona gwarancja - u części producentów do 6 miesięcy. Gwarancja realizowana jest zazwyczaj bezpośrednio przez serwisy producentów, z nielicznymi wyjątkami na drodze procedury door-to-door. Na plus na pewno możemy zaliczyć dbałość producentów o ekologię oraz programy zwrotów pustych kaset w celu ich regeneracji jak np. w przypadku Lexmarka. Wybierz ten produkt jeśli zależy Ci na bezkompromisowej jakości wydruku.

Zamienniki premium tonerów, bębnów i taśm Estio

Są to nasze najlepsze zamienniki cechujące się jakością wydruku identyczną jak w przypadku produktów oryginalnych oraz wysoką wydajnością. Jest to marka, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie kraju. Pod naszą marką znajdziesz wkłady do drukarek monochromatycznych oraz kolorowych, a także najbardziej opłacalne komplety. Ponadto produkty Estio oferują bezawaryjność na poziomie zbliżonym do produktów oryginalnych, dzięki temu możemy zaoferować na nie dożywotnią gwarancję premium, 30 dni na zwrot, a także gwarancję bezpiecznej dostawy.

 • Dożywotnia gwarancja premium - dzięki niej obejmujemy gwarancją nie tylko wkład, ale także Twoje urządzenie. W przypadku wystąpienia awarii w czasie eksploatacji wkładów ESTIO, naprawimy Twoją drukarkę lub wymienimy ją na nową taką samą.
 • 30 dni na zwrot - rozszerzone zwroty - w przypadku ESTIO umożliwiamy bezproblemowy zwrot także otwartego produktu. Po prost - jeśli nie spelnia on Twoich oczekiwań możesz go oddać.
 • Gwarancja bezpiecznej dostawy - dla naszych produktów premium, udzielamy dodatkowej gwarancji bezpiecznej dostawy. Dzięki niej w przypadku uszkodzeń mechanicznych powstałych w transporcie, Twój wkład zostanie wymieniony door to door w ciągu 24h.


 • Wszystkie produkty z tej serii znajdziesz tutaj.

  Zamienniku premium tuszy Print.ink

  Wiemy jak ważna jest jakość druku, dlatego dzięki produktom premium Print.ink możemy zaoferować bezkompromisową jakość w przystępnej cenie dla wszystkich posiadaczy urządzeń atramentowych. Jako jedni z nielicznych, wkłady atramentowe marki Print.ink wysyłamy zawsze bezpłatnie, nawet 1 szt tuszu. Jesteśmy pewni naszych wkładów atramentowych tak bardzo, że udzielamy na nie dodatkowych gwarancji są to: dożywotnią gwarancję premium, 30 dni na zwrot, a także gwarancję bezpiecznej dostawy.

 • Dożywotnia gwarancja premium - dzięki niej obejmujemy gwarancją nie tylko wkład, ale także Twoje urządzenie. W przypadku wystąpienia awarii w czasie eksploatacji wkładów Print.ink, naprawimy Twoją drukarkę lub wymienimy ją na nową taką samą.
 • 30 dni na zwrot - rozszerzone zwroty - w przypadku Print.ink umożliwiamy bezproblemowy zwrot także otwartego produktu. Po prost - jeśli nie spelnia on Twoich oczekiwań możesz go oddać.
 • Gwarancja bezpiecznej dostawy - dla naszych produktów premium udzielamy dodatkowej gwarancji bezpiecznej dostawy. Dzięki niej w przypadku uszkodzeń mechanicznych powstałych w transporcie Twój wkład zostanie wymieniony door to door w ciągu 24h.


 • Wszystkie produkty z tej serii znajdziesz tutaj.

  Zamienniki do kserokopiarek IPM

  Jest to specjalnie stworzona przez nas seria zamienników do kserokopiarek. Mając na uwadze szczególne potrzeby firm wykorzystujących na codzień wydruk A3 oraz A4 zapewniamy bezawaryjne produkty, których jakość jest identyczna z wkładami oryginalnymi. Wszystkie modele z tej serii, możesz sprawdzić pod tym adresem.

  Zamienniki tonerów i bębnów Economy.

  Są to nasze podstawowe zamienniki przeznaczone do urządzeń monochromatycznych. Charakteryzuje je precyzyjny wydruk oraz głęboka czerń. Dodatkowo, dla tych produktów, oferujemy naszą podstawową gwarancję na wkład oraz rozszerzoną możliwość zwrotu produktu do 30 dni. Wybierz ten produkt jeśli zależy Ci na najtańszej opcji wydruku, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości. Z pełną ofertą naszych ekonomicznych wkładów zapoznasz się pod tym adresem

  Autor wpisu: Jerzy Wasiela
  Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
  pixel