Brother DCP-J105 - jak uzupełnić tusze? Czy warto inwestować w tusz zamiennik?

2024-04-29
Brother DCP-J105 - jak uzupełnić tusze? Czy warto inwestować w tusz zamiennik?

Potrzebujesz wymienić tusze w Brother DCP-J105 i nie masz pewności, jak zabrać się do tego zadania, a może wahasz się między oryginalnymi tuszami i zamiennikami? Przejdź z nami przez instalację zamienników Print.ink w tym urządzeniu i zobacz, jak radzą sobie z wydrukiem zdjęć.

Brother DCP-J105 to jeden z najpopularniejszych modeli drukarek marki Brother, wprowadzony do sprzedaży kilka lat temu. Nadal znajduje zastosowanie w wielu domach i biurach. Jeśli wymieniasz tusz w tym urządzeniu po raz pierwszy, albo zastanawiasz się nad przejściem na zamienniki i chcesz dowiedzieć się, czy proces instalacji w czymś się różni i jak zamienniki sprawdzają się w druku, zapraszamy.

Pierwszym krokiem jest rozpakowanie tuszy. Wkłady Print.ink są zapakowane w pudełko oraz oddzielną folię dla każdego koloru, które trzeba zdjąć przed zainstalowaniem.

Na starcie warto zauważyć, że zgodne tusze Print.ink do Brother DCP-J105 są dostępne w zwiększonej wydajności - 2900 stron w kolorze czarnym i 1530 stron w kolorze - w porównaniu z maksymalną wydajnością oryginalnego wkładu wynoszącą 2400 stron w czerni i 1300 stron w kolorze (obie wartości przy 5% pokryciu strony).

Po przygotowaniu wkładów, otwieramy pokrywę z przodu urządzenia, po prawej stronie od wylotu papieru. Wyjmujemy zużyte wkłady i wkładamy na ich miejsce nowe, pionowo, tak by patrząc od przodu można było przeczytać napis na grzbiecie kartridża. Kolorowe naklejki na obudowie pomogą w dopasowaniu kolorów do odpowiednich slotów. Należy dopchnąć wkład do oporu, by igła znajdująca się w drukarce przebiła membranę zabezpieczającą, co umożliwi drukowanie.

Po wymianie wszystkich tuszów i zamknięciu pokrywy wybieramy z menu drukarki opcję wydruku strony testowej. Jeśli instalacja przebiegła poprawnie, zobaczymy na wydruku paski we wszystkich kolorach.

Cały proces wymiany tuszu, oraz prezentację wydruku zdjęcia z wkładem Print.ink, możesz również zobaczyć na filmiku poniżej.

Wideo - Brother DCP-J105 - Jak wymienić tusz? + Sprawdzamy jakość wydruku zamienników.

Jeśli zaimponowały Ci efekty, które możesz osiągnąć z Print.ink, znajdziesz wkłady tej marki w naszym sklepie w atrakcyjnych cenach, osobno lub w zestawie. Kupisz u nas również oryginalne tusze marki Brother, pochodzące z autoryzowanej, krajowej dystrybucji.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Produkt zamienny

Wydajność2900 stron czarny1530 stron kolory
KolorCMYK
Wydajność2900 stron
KolorCzarny
Wydajność5800 stron
KolorCzarny
Wydajność1530 stron
KolorMagenta
Wydajność1530 stron
KolorNiebieski
Wydajność1530 stron
KolorŻółty

Produkt oryginalny

Wydajność2400 stron
KolorCzarny
Wydajność1300 stron
KolorMagenta
Wydajność1300 stron
KolorNiebieski
Wydajność1300 stron
KolorŻółty
pixel