Co to jest CISS w drukarce? Zobacz, czym jest system stałego zasilania!

2024-02-19
Co to jest CISS w drukarce? Zobacz, czym jest system stałego zasilania!

Nie wiesz co to jest CISS w drukarce atramentowej? Zastanawiasz się, jak działa system stałego zasilania atramentu? Chcesz poznać zalety drukarek z systemem CISS? Sprawdź, czym jest system stałego zasilania atramentu! Zobacz, jak działa system CISS i kto powinien z niego korzystać! Wskazujemy zalety urządzeń z wbudowanym systemem stałego zasilania wkładów atramentowych! Sprawdźmy!

CISS – czym jest w drukarce?

System CISS, czyli „continuous ink supply system” w drukarce atramentowej jest to system stałego zasilania kartridżów drukarki lub samej głowicy drukującej. Dzięki temu nie musisz dokupować kolejnych wkładów z tuszem, a wystarczy jedynie uzupełnianie zewnętrznych pojemników. W zależności od modelu drukarki system może być fabrycznie wbudowany, a jeśli Twoja drukarka jest starsza, to możesz zamontować system samodzielnie. Obecnie na rynku wielu producentów drukarek stosuje ten system w swoich drukarkach. Możesz go znaleźć w drukarkach "atramentówkach" takich marek jak:

  • HP,
  • Brother,
  • Canon,
  • Epson.

Jak działa system stałego zasilania atramentu?


System stałego zasilania atramentu polega na samoczynnym uzupełnianiu wkładów atramentowych tuszem, który pochodzi z pojemników zewnętrznych. Co więcej, pojemniki mogą zasilać od razu głowicę drukującą, przez co zbędę, mogą okazać się kartridże wewnątrz drukarki. Drukarki wyposażone w system CISS posiadają pojemniki na zewnątrz urządzenia, które połączone są z wkładami lub głowicą poprzez specjalne przewody doprowadzające tusz. Jeśli tusz kończy się w zasobniku, to należy dokupić jedynie butelki z atramentem i napełniać odpowiednią ilością.

Dla kogo polecany jest system CISS?


System CISS jest szczególnie polecany osobą, które często używają drukarek, a ich tusze szybko ulegają zużyciu. Zwykle zbiorniki systemu są umiejscowione na zewnątrz drukarki, dlatego możesz stale kontrolować ich zużycie. Co więcej, system jest dedykowany dla osób, którym zależy na wysokiej jakości wydruku przy jednoczesnej oszczędności na materiałach eksploatacyjnych. Drukarki z systemem stałego zasilania potrafią obniżyć koszty druku nawet 10 razy.

Jakie są zalety drukarek z systemem?


System CISS to nie tylko tanie drukowanie, ale również oszczędność i ekologia. Drukarki z tym systemem mogą nie tylko zmniejszyć koszty drukowania, ale również zwiększają wydajność urządzenia. Pojemniki do uzupełnienia mogą być tańsze niż zamienniki wkładów atramentowych, a brak konieczności ich wymiany sprawia, że są przyjazne dla środowiska. Dodatkowo podczas uzupełnienia tuszy, nie jest pobierany atrament, tak jak to się zdarza podczas wymiany kartridżów. Co więcej, kupując drukarkę już ze wbudowanym systemem, nie musisz martwić się o uszkodzenie drukarki czy długi proces uzupełniania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel