Cyfrowe czy tradycyjne drukowanie? Które jest lepsze dla Twojego biznesu?

2023-12-06
Cyfrowe czy tradycyjne drukowanie? Które jest lepsze dla Twojego biznesu?

Myślisz nad wydrukiem materiałów reklamowych i zastanawiasz się, czy wykorzystać do tego własną drukarkę, czy może skorzystać z usług profesjonalnej drukarni? Nie wiesz, czy lepiej zdecydować się na druk cyfrowy, czy tradycyjny? Chcesz dowiedzieć się, który z nich jest lepszy dla Twojego biznesu? Jaki druk – cyfrowy czy tradycyjny – będzie tańszym rozwiązanie w przypadku większych nakładów? Sprawdź, które drukowanie tradycyjne czy cyfrowe zużywa mniej tuszu? Wskazujemy, jakie drukowanie jest tańsze! Poznaj najbardziej opłacalny sposób drukowania dla Twojego biznesu!

Drukowanie cyfrowe czy tradycyjne – jakie zużywa mniej tuszy?


Zarówno drukowanie cyfrowe, jak i tradycyjne ma swoje wady i zalety, jednak jest zdecydowanie bardziej opłacalne od wydruku ulotek czy wizytówek we własnym zakresie. Jeśli chcesz korzystać z mocy własnej drukarki, musisz przygotować się na zużycie dużej ilości tuszu oraz papieru. Z kolei drukowanie cyfrowe w drukarni jest zdecydowanie lepszym pomysłem, dla osób, które decydują się na mniejszą ilość nakładu.

Technika druku cyfrowego jest nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia wydruk zlecenia przesłanego w formie pliku poprzez email lub pendrive, które jest przenoszone bezpośrednio na papier. Dodatkowo cyfrowy druk nie wymaga przygotowania formy, tak jak w przypadku druku tradycyjnego, stąd ta technologia jest szybsza, ale zużywa więcej materiału w tym tuszy. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem pod względem wykorzystania papieru i tuszy jest offset, który świetnie sprawdzi się w przypadku większego zamówienia na wydruk.

Jakie drukowanie jest tańsze – tradycyjne czy cyfrowe?


Technologia druku cyfrowego jest szybsza, jednak koszt wydruku dużych nakładów może być nieco droższy. Jest to i tak dużo tańsza forma, niż zdecydowanie się na proces drukowania na własną rękę przy wykorzystaniu sprzętu biurowego, np. drukarki atramentowej lub laserowej. Co więcej, takie rozwiązanie spowoduje, że efekt końcowy będzie odbiegał od Twoich oczekiwań.

Dlatego, jeśli chcesz wydrukować materiały reklamowe w dużej ilości i zależy Ci na tanim rozwiązaniu, to lepiej wybrać druk tradycyjny np. druk offsetowy, który ograniczy Twoje koszty, jednak pamiętaj, że czas realizacji może się nieco wydłużyć. Druk cyfrowy dobrze sprawdzi się do wydruku kilku sztuk materiałów reklamowych, jednak jeśli chcesz wydrukować katalogi, ulotki, wizytówki lub książki, to zdecydowanie mniej kosztowny okaże się druk tradycyjny.

Jaki jest bardziej opłacalny dla biznesu?


Jeśli zależy Ci na wydruku dużej ilości materiałów reklamowych i nie wiesz, na jaki rodzaj wydruku się zdecydować, to dobrze, jeśli skontaktujesz się z wybraną drukarnią, która przedstawi Ci ofertę na druk tradycyjny i cyfrowy. Co więcej, w profesjonalnym zakładzie drukarskim możesz liczyć na wysoką jakość wydruku oraz możliwość personalizacji. Decydując się na duże nakłady wydruku w przypadku druku cyfrowego, jak również tradycyjnego możesz liczyć na obniżenie cen i rabat.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel