Czy warto kupić zamiennik do drukarki Brother? Sprawdzamy jakość druku na przykładzie HL-1223WE

2024-07-01
Czy warto kupić zamiennik do drukarki Brother? Sprawdzamy jakość druku na przykładzie HL-1223WE

Na poniższym filmiku zobaczysz, jak wygląda instalacja tonera oryginalnego TN-1090 i bębna DR-1090 oraz zamienników marki Estio; pokażemy też wydruk strony testowej z oboma wkładami w popularnej do użytku w domu i niewielkich firmach drukarce Brother HL-1223WE.

Wideo - Czy warto kupić zamiennik do drukarki Brother? Sprawdzamy jakość druku na przykładzie HL-1223WE

Zaczynamy od instalacji tonera w drukarce. W przypadku oryginalnego tonera jest to bardzo proste. Układamy wkłady tak, by naklejka z nazwą modelu oraz napis Brother na tonerze i bębnie były skierowane w tą samą stronę. W pierwszym kroku wsuwamy kasetę tonera pod wałek bębna i lekko popychamy, aby zablokować zatrzask.

Następnie, otwieramy górną klapę drukarki i wsuwamy wkład do środka, wałkiem bębna do wewnątrz. Popychamy kolorową część kasety do oporu i zamykamy klapę.

Wydruk strony testowej możemy wykonać z menu drukarki lub na komputerze. Nikogo jednak nie trzeba przekonywać, że wydruk z oryginalnym tonerem Brother będzie najwyższej jakości. Jak jednak przedstawiają się w porównaniu zamienniki Estio?

Na naszym filmiku możesz zobaczyć, że toner Estio równie łatwo połączyć z kasetą bębna i zainstalować w drukarce. Proces jest analogowy, a wkład wygląda znajomo, więc jeśli używałeś już oryginalnych wkładów nie będziesz mieć najmniejszego problemu z instalacją.

Teraz wystarczy wydrukować stronę testową. Czy widzisz różnicę? Naszym zdaniem trudno ją dostrzec. Z pewnością zauważysz jednak oszczędność, którą dają zamienniki Estio - to prawie 40% niższy średni koszt wydruku na stronę.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

Produkt zamienny

Wydajność1500 stron
KolorCzarny
Wydajność1500 stron
KolorCzarny
Wydajność1500 stron toner10000 stron bęben
KolorCzarny
Wydajność3000 stron
KolorCzarny

Produkt oryginalny

Wydajność1500 stron
KolorCzarny
pixel