Czy warto kupować drukarki używane i drukarki poleasingowe?

2023-12-20
Czy warto kupować drukarki używane i drukarki poleasingowe?

Nie wiesz, czy lepiej kupić nową drukarkę, czy używaną? Zastanawiasz się nad zakupem używanego sprzętu drukującego, ale nie wiesz, czy warto? Chcesz kupić drukarkę używaną, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Sprawdź, wady i zalety drukarek używanych! Z poniższego artykułu dowiesz się, czy warto kupić urządzenie z drugiej ręki!

Zakup drukarki używanej – wady i zalety


Planujesz zakup używanej drukarki? Nie wiesz, czy zdecydować się na zakup używanego urządzenia drukującego laserowego lub atramentowego? Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego sprzętu? Zobacz, jakie wady i zalety ma zakup używanego sprzętu drukującego! Wskazujemy czynniki, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie drukarki z drugiej ręki!

Jakie są zalety zakupu drukarki używanej?


Zakup używanej drukarki na pewno będzie mniej kosztowny niż w przypadku zakupu nowego sprzętu. Często firmy sprzedają sprzęt poleasingowy, dlatego możesz trafić na naprawdę dobry produkt za niewielkie pieniądze. Używane drukarki w dobrym stanie potrafią posłużyć przez wiele lat, stąd warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Dużą zaletą zakupu drukarki z rynku wtórnego jest dbanie o środowisko, ponieważ drukarka zyska nowe życie, nie trafiając na śmietnik.

Jakie są wady drukarki używanej?


Mimo że zakup drukarki z drugiej ręki może być korzystny finansowo, to jednak należy mieć świadomość, że nie jest to nowy sprzęt. Używane urządzenie drukujące może mieć wiele wad, do których na pewno należy zaliczyć zużycie części zamiennych. Jeśli zamierzasz użytkować drukarkę w biurze, gdzie będzie drukowane dużo dokumentów, to warto przeprowadzić serwis urządzenia, aby mieć pewność, że będzie on działał poprawnie. Tutaj należy mieć na uwadze, że wymiana części oraz zakup nowego tonera lub tuszy może być kosztowny.

Czy warto kupić drukarkę używaną?


Zakup używanej drukarki sprawdzi się na pewno dla osób, które chcą zaoszczędzić lub potrzebują drukarki sporadycznie. Drukarki z drugiej ręki mogą posłużyć wiele lat, szczególnie jeśli kupisz sprzęt sprawdzonej marki. Jednak przed zakupem warto sprawdzić stan techniczny urządzenia, a przede wszystkim:

  • ilość wydrukowanych stron,
  • jakość zużytych części,
  • ilość tonera lub tuszu.

Co więcej, warto kupić używaną drukarkę w przypadku, jeśli jest to drukarka poleasingowa, ponieważ taki sprzęt powinien być odpowiednio serwisowany, gdyż tego zazwyczaj wymaga umowa leasingowa.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel