Czyszczenie drukarki laserowej

2023-05-04
Czyszczenie drukarki laserowej

Chcesz wyczyścić drukarkę laserową, jednak nie wiesz, jak to zrobić? Szukasz szybkiego sposobu na czyszczenie urządzenia z kurzu, rozsypanego toneru i innych zanieczyszczeń? Zastanawiasz się, czy można samodzielnie wyczyścić drukarkę laserową? Sprawdź, jak odbywa się prawidłowe czyszczenie drukarki laserowej! Zobacz, jak samodzielnie utrzymywać w czystości urządzenie!

Czyszczenie drukarki laserowej – co jest potrzebne?


Konserwacja laserowej drukarki nie jest skomplikowanym procesem i nie potrzebujesz do tego profesjonalnego serwisu. Wystarczy kilka podstawowych przedmiotów, aby prawidłowo zadbać o sprzęt i uniknąć usterek spowodowanych brakiem pielęgnacji. Regularne czynności konserwacyjne będą chronić drukarkę, a Ty nie będziesz mieć problemów z jakością wydruku. Do wyczyszczenia Twojej drukarki potrzebujesz:

  • odkurzacza,
  • zwilżonej wodą ściereczki.

Te dwa elementy pozwolą Ci utrzymać czystość drukarki, dzięki czemu zapobiegniesz wszelkim usterkom, które mogłyby być spowodowane brakiem konserwacji. To z kolei wpłynie na zapewnienie lepszej jakości wydruku oraz na samo prawidłowe działanie urządzenia.

Jak samodzielnie wyczyścić swoją drukarkę laserową?


Podczas częstej eksploatacji drukarki należy zadbać o regularne czyszczenie i konserwację jej części, które są szczególnie narażone na zniszczenie. Dowiedz się, jak należy czyścić laserową drukarkę, aby móc drukować dokumenty i pliki w najlepszej jakości. Poznaj kroki, jakie należy wykonać, aby dokładnie oczyścić wnętrze sprzętu.

1. Odłącz drukarkę z prądu.
2. Otwórz pokrywę od tonera.
3. Wyciągnij z wnętrza bęben, tace z papierem biurowym oraz dupleks (jeśli Twoja go posiada).
4. Wyjmij kasetę z tonerem, pamiętając, że jest to bardzo delikatny przedmiot, który szybko może ulec zniszczeniu. Odłóż go z dala od wilgotnego i nasłonecznionego miejsca.
5. Teraz użyj odkurzacza przemysłowego z odpowiednią końcówką ergonomiczną, która usunie kurz i zanieczyszczenia z wnętrza drukarki. (wystarczy również zwykły odkurzacz z końcówką, która dotrze w trudno dostępne miejsca urządzenia).
6. W kolejnym etapie oczyść brud i kurz za pomocą ściereczki. Szmatkę należy zwilżyć wodą. Następnie oczyść elementy znajdujące się wewnątrz drukarki. Do czyszczenia profesjonalnego sprzętu idealnie sprawdzi się szmatka z mikrofibry, ponieważ nie pozostawi włókien.
7. Do pielęgnowania zabrudzenia rolek poboru papieru i rolek transferowych, należy użyć ściereczki nasączonej alkoholem.
8. Proces oczyszczania zakończ umyciem zewnętrznej obudowy drukarki.

Pamiętaj, aby nie czyścić urządzenie laserowe sprężonym powietrzem! Użycie sprężonego powietrza może skutkować zepsuciem optyki drukarki, a brud i pył z materiałów eksploatacyjnych może roznieść się na zębatki. To z kolei może skutkować nie tylko pogorszeniem jakości urządzeń drukujących, ale może również doprowadzić do zakleszczenia! Jeśli nie chcesz się podejmować czyszczenia na własną odpowiedzialność, to zlecić specjalistom z firmy zewnętrznej.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel