Dlaczego drukarka laserowa brudzi? Najczęstsze przyczyny!

2024-02-01
Dlaczego drukarka laserowa brudzi? Najczęstsze przyczyny!

Twoja drukarka zaczęła brudzić papier? Zastanawiasz się, co może być tego przyczyną? Sprawdź, dlaczego drukarka laserowa brudzi! Wskazujemy przyczyny i problemy z drukarką laserową, które skutkują brudzeniem! Zobacz, jak zużyty toner lub uszkodzony bęben wpływają na kłopoty z drukarką!

Dlaczego drukarka laserowa brudzi – najczęstsze przyczyny


Powodów, przez które drukarka brudzi, może być wiele, jednak zawsze należy ustalić przyczynę. Zwykle drukarka brudzi papier w charakterystyczny sposób, dzięki czemu możesz podejrzewać, w czym tkwi problem. Jeśli urządzenie wykonuje czarne pasy na kartkach podczas wydruku, to warto sprawdzić:

  • bęben drukarki,
  • zawartość tonera,
  • ustawienia wydruku.

Jeśli na całej kartce pojawią się pionowe linie, to może oznaczać, że uszkodzeniu uległa głowica LED. Co więcej, tego typu problem może być związany z zabrudzeniem foli, która osłania bęben. Folia ta narażona jest na zanieczyszczenie przez kurz, z kolei przez takie zabrudzenia mogą wystąpić problemy z drukiem.

Co zrobić, gdy drukarka laserowa brudzi papier?


Twoja drukarka brudzi papier podczas wydruku? Nie wiesz, jak naprawić problem związany z zabrudzeniem papieru podczas drukowania? Zobacz, jak zużyty toner lub uszkodzony bęben mogą wpływać na obniżenie jakości druku! Sprawdź, jaki wpływ na druk ma zabrudzona konstrukcja drukarki!

Zużyty toner


Jedną z najczęstszych przyczyn brudzenia kartek przez drukarkę jest kończący się toner w kasecie. Jeśli toner do drukarki jest prawie pusty, to na wydrukowanych kartkach znajdą się podłużne pasy. W takiej sytuacji warto wymienić toner i wykonać druk testowy dla pewności. Jeśli wszystko wróci do normy, to możesz śmiało korzystać dalej z urządzenia, jednak jeśli drukarka brudzi po wymianie tonera, to należy szukać przyczyny gdzie indziej.

Uszkodzony bęben


Kolejnym czynnikiem wpływającym na zabrudzenia papieru podczas druku może być uszkodzony bęben w drukarce laserowej. Bęben światłoczuły ulega użyciu po określonej ilości wydrukowanych stron. Po tym czasie może on nie przenosić w odpowiedni sposób tonera na arkusz papieru, stąd mogą pojawić się zabrudzenia i niskiej jakości wydruk. Jeśli bęben w Twojej drukarce nie był dawno wymieniany, to warto zacząć naprawę urządzenia od wymiany tego elementu.

Zabrudzona konstrukcja drukarki


Ostatnim powodem, przez który drukarka laserowa brudzi kartki, może być ubrudzona konstrukcja drukarki. Jeśli nie czyścisz drukarki regularnie, to mogą się na niej osadzać różne zabrudzenia w tym kurz, który przedostaje się do wewnętrznych części. Zabrudzeniu mogą ulec wałki i rolki podajnika, przez które przechodzą kartki, a to może powodować z kolei zabrudzenie arkuszy papieru. W tym przypadku warto wyczyścić drukarkę oraz jej poszczególne części i sprawdzić, czy problem zostanie rozwiązany.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel