Dlaczego drukarka nie pobiera papieru? Przyczyny

2023-09-25
Dlaczego drukarka nie pobiera papieru? Przyczyny

Czemu drukarka nie pobiera papieru? Najczęstsze przyczyny

Jeśli drukarka przestała pobierać papier, to może oznaczać zły dobór papieru lub problem z drukarką. Poznaj, jakie są najczęstsze przyczyny braku poboru papieru przez drukarkę! Zobacz, jak zabrudzone rolki, zły rozmiar i gramatura papieru, jak również uszkodzone kartki, mogą wpływać na problemy drukarki z pobieraniem papieru!

Zabrudzone rolki


Jedną z najczęstszych przyczyn, które prowadzą do problemów z pobieraniem papieru przez drukarkę, są zabrudzone rolki urządzenia. Po dłuższym eksploatowaniu rządzenia rolki są zanieczyszczone pyłem papierniczym oraz kurzem, przez co mogą zostać zblokowane i powodować brak możliwości pobierania papieru. Aby uniknąć tych sytuacji, należy regularnie wyczyścić rolki drukarki, szczególnie jeśli drukujesz dużo dokumentów.

Zły rozmiar papieru


Jeśli drukarka nie chce pobierać papieru, to warto sprawdzić, czy posiadasz papier w odpowiednim rozmiarze. Na stronie producenta lub w instrukcji dołączonej do drukarki powinna znajdować się informacja, jaki rozmiar papieru należy wybierać do konkretnego modelu.

Niewłaściwa gramatura papieru


Kiedy drukarka nie podaje papieru, może to również świadczyć o niewłaściwej gramaturze papieru. Gramatura poniżej 80g/m2 może powodować zacinanie się papieru, natomiast zbyt gruba doprowadzi do uszkodzenia drukarki lub awaria wałków pobierania papieru podczas druku.

Zbyt duża ilość papieru w podajniku


Do popularnych problemów z pobieraniem papieru przez drukarkę można zaliczyć zbyt dużą ilość papieru w podajniku. W tym przypadku należy wyjąć przekraczającą ilość kartek z drukarki, a następnie wyłączyć i włączyć urządzenie. Jeśli nie wiesz, jak dużo papieru możesz umieścić w podajniku, to znajdziesz tę informację w specyfikacji produktu na stronie producenta danego modelu.

Uszkodzone kartki


Ostatnią przyczyną, jaka może wpływać na brak pobierania kartek przez drukarkę HP lub inny model, są uszkodzone arkusze. Wygięte lub zmięte kartki mogą wpływać na to, że drukarka nie będzie chciała ich pobierać. Zdarza się to częściej przy nowych drukarkach, które mają do tego odpowiednie czujniki. Jeśli chcesz zapobiec takiemu problemowi, to warto usunąć wszystkie uszkodzone kartki z podajnika, a następnie wykonać druk testowy.

Co zrobić, aby drukarka pobierała papier?


Kiedy sprawdzisz wszystkie powyższe przyczyny, a Twoja drukarka mimo eliminacji błędów dalej nie pobiera lub nie podaje papieru, to warto zobaczyć czy wyświetlają się komunikaty o problemie z drukowaniem. Jednak jeśli, drukarka nie wyświetla komunikatu o błędzie, ale dalej nie chce poprawnie drukować, to możesz spróbować naprawić urządzenie w serwisie, gdzie profesjonaliści zdiagnozują problem i go usuną.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel