Dlaczego drukarki laserowe są tak popularne? Zalety i wady.

2023-08-23
Dlaczego drukarki laserowe są tak popularne? Zalety i wady.

Planujesz zakup drukarki laserowej, ale nie wiesz, czy warto? Chcesz poznać zalety i wady druku laserowego? Zastanawiasz się, dlaczego drukarka laserowa jest tak popularna? Sprawdź, zalety i wady drukarki laserowej! Zobacz, dlaczego drukarki laserowe są popularne i jaka drukarka będzie spełniać Twoje oczekiwania!

 

Drukarka laserowa – dlaczego jest tak popularna?


Drukarki laserowe, to jedne z najczęściej kupowanych sprzętów do biur oraz domów. Drukarki tego typu cechuje wysoka jakość wydruku w kolorze czarno-białym oraz niski koszt eksploatacyjny niż w przypadku drukarek atramentowych, co sprawia, że są nieco droższe od urządzeń na tusz. Zwykle drukarki tego typu przystosowane są w głównej mierze do prac biurowych, stąd cechuje je wytrzymałość i długa żywotność. Co więcej, te urządzenia wykorzystują toner do wykonania prawidłowego wydruku, który jest znacznie bardziej wydajny i często dostępny w formie zamienników, które znacznie obniżają koszty użytkowania!

Drukarka laserowa – zalety i wady


Rozważasz zakup drukarki laserowej? Chcesz wiedzieć, z czym wiąże się posiadanie urządzenia drukującego laserowo? Zastanawiasz się, czy lepsza będzie drukarka laserowa, czy atramentowa? Sprawdź, jakie są zalety drukarek laserowych! Zobacz, z jakimi wadami możesz mieć do czynienia przy zakupie tego typu sprzętu!

Jakie są zalety drukarki laserowej?


Główną zaletą drukarki laserowej jest jej wydajność, w szczególności drukarki monochromatyczne, czyli drukujące w kolorze czarnym potrafią wydrukować bardzo dużą ilość stron, bez wpływu na jakość wydruku, dzięki czemu koszt wydruku jest tańszy. Ten typ drukarek odznacza się szybkością druku, ponieważ technologia laserowa szybciej nanosi druk na papier, dzięki czemu drukarki drukują więcej stron w krótszym czasie w porównaniu z atramentówką.


Co więcej, w porównaniu z drukarkami na tusz, drukarki laserowe rzadziej ulegają awarii, a do tego czarny wydruk jest bardziej wydajny. Ponadto nie ma konieczności regularnego drukowania tak jak w przypadku drukarek atramentowych. Drukarka laserowa może stać nieużywana przez długi czas, co nie wpłynie negatywnie na jakość czy szybkość wydruku. Na dodatek drukarki laserowe cieszą się dużą popularnością, dzięki przystosowaniu do formatu A4 oraz A3, jak również tych mniejszych.

Wady drukarki laserowej


Rozważając wady drukarki laserowej pierwszą i główną z nich jest wysoka cena w porównaniu z drukarkami atramentowymi. To sprawia, że koszt użytkowania może wydawać się większy, niemniej eksploatacja urządzenia nie niesie za sobą dużych kosztów. Wyższa cena drukarki bierze się z jej lepszej wydajności oraz trwałego wydruku.
Kolejną wadą jest gorsza jakość w przypadku wydruku kolorowych zdjęć czy grafik, w porównaniu z drukarką na atrament. Laser nie jest w stanie oddać tak dobrze barw, jak tusz. Ostatnią wadą, jaką można przypisać drukarce laserowej, jest wielkość. Laserowe drukarki są zdecydowanie dużo większe niż te atramentowe w szczególności, jeśli posiadają dodatkowe funkcje, dlatego decydując się na tego typu sprzęt, warto najpierw przemyśleć jego położenie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel