Dlaczego warto drukować własne etykiety?

2023-08-07
Dlaczego warto drukować własne etykiety?

Chcesz kupić własną drukarkę do etykiet? Zastanawiasz się, czy w przypadku Twojej działalności warto drukować własne etykiety? Nie wiesz, jaką drukarkę do listów przewozowych wybrać? Sprawdź, czemu warto drukować własne etykiety! Dowiedz się, jakie urządzenie drukujące warto wybrać, aby zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność!

Czemu warto drukować własne etykiety?


Wydruk własnych etykiet pozwala na szybkie nadawanie przesyłek i listów. W przypadku branży e-commerce lub firm, które często nadają listy lub przesyłki, zakup drukarki do etykiet jest bardzo dobrym pomysłem. Drukując kilka lub kilkanaście etykiet w tygodniu zakup drukarki, może być zbędny, jednak jeśli Twoje zapotrzebowanie na wysyłkę jest dużo większe lub prowadzisz sklep internetowy, taki sprzęt może pomóc Ci zwiększyć wydajność pracy Twoich pracowników. Zobacz, co da Ci zakup drukarki etykietowej! Poznaj szybkie generowanie etykiet, personalizację, oraz inne czynniki, które ułatwią wysyłkę paczek!

Szybkie generowanie etykiet


Drukarka etykietowa pozwala na szybkie drukowanie etykiet nadawczych, co z kolei pozwala oszczędzać czas i przyspiesza wysyłkę. Drukarka etykietowa pozwala na drukowanie etykiet samoprzylepnych, które łatwo można nakleić na paczkę czy list. W zależności od zapotrzebowania możesz śmiało drukować kilka etykiet, które wydrukują się jedna po drugiej.

Personalizacja


Kupując drukarkę etykietową, masz możliwość personalizować etykiety nadawcze. Takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki. To sprawia, że możesz wzbogacić listy przewozowe dodatkowo o:

  • logo firmy,
  • podziękowania,
  • zachętę do kolejnych zakupów,
  • zabawny napis.

Co więcej, drukarka etykietowa pozwoli Ci na zorganizowanie magazynu, ponieważ dzięki niej możesz stworzyć etykiety na produkt z kodem kreskowym, który przyda się do skanowania w trakcie kompletowania towaru przez pracowników.

Niskie koszty


Zakup drukarki do drukowania etykiet na pewno wpłynie na zmniejszenie kosztów. Ten typ drukarki pozwoli Twoim pracownikom na bardziej efektywną pracę, a wydajność sprzętu ograniczy koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Sparowanie urządzenia z systemem zarządzającym


Kolejną zaletą drukarek etykietowych jest możliwość zintegrowania ich z systemami zarządzającymi. Jeśli posiadasz oprogramowania do obsługi paczek, to możesz podłączyć pod niego konkretną drukarkę etykiet, która będzie drukować etykietę automatycznie po zapakowaniu paczki.

Wysoka jakość druku


Drukarki do etykiet umożliwiają wydruk listów przewozowych w wysokiej jakości. Dzięki odpowiednim ustawieniom możesz wykonywać wydruk etykiet w bardzo dobrej jakości, dzięki czemu kurier, czy listonosz dokładnie odczytają adres. To sprawi, że bez problemu każda przesyłka trafi do adresata.

Jaką drukarkę do etykiet wybrać?


Decydując się na zakup drukarki do etykiet, masz do wyboru dwa rodzaje urządzenia drukującego:

  • termiczną,
  • termotransferową.

Drukarki termiczne są tańsze w zakupie, jednak przekłada się to na nieco gorszą trwałość druku. Drukarka termiczna nanosi druk poprzez wypalenie danych bezpośrednio na naklejce. Kupując drukarkę termiczną, nie musisz kupować tuszu ani tonera. Z drukarki termotransferowej warto skorzystać, jeśli chcesz wydrukować etykiety do paczek, które mają do pokonania duże odległości. Drukarka termotransferowa przenosi dane za pomocą taśmy i barwnika, stąd druk jest trwały i odporny na wilgoć czy działanie promieni UV.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel