Drukarka dla ucznia - jaką wybrać?

2023-09-07
Drukarka dla ucznia - jaką wybrać?

Zachodzisz w głowę, jaką drukarkę do domu dla ucznia wybrać, aby z jednej strony była wydajna, małoawaryjna, a przy tym prosta w obsłudze? Nie wiesz, na jaką się zdecydować – drukarkę atramentową czy laserową? Marki HP, Brother czy Canon? Zobacz poniższy poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy jaką drukarkę dla ucznia wybrać! Podpowiadamy, jaka będzie najlepsza, jak również wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie! Sprawdźmy!

Jaka drukarka dla ucznia – laserowa czy atramentowa?

Wybierając najlepszą drukarkę dla ucznia, w pierwszej kolejności zdecyduj, jaki model będzie najlepszy. Spotkasz się z drukarkami laserowymi do domu, jak również atramentowymi. Urządzenie laserowe dedykowane jest zwłaszcza w przypadku wydruku dużej ilości kartek w kolorze czarno-białym. Poza tym laserowa drukarka wymaga zastosowania toneru, który w porównaniu do tuszów jest znacznie bardziej wydajny. Z kolei atramentowa drukarka wykorzystuje w trakcie wydruku tusz, w kilku kolorach. Jednak na jaką się zdecydować? W sytuacji, gdy poszukujesz urządzenia wielofunkcyjnego, dzięki któremu uczeń lub student wykona wiele kopii w jak najkrótszym czasie, wtedy wybieraj drukarkę laserową. Natomiast modele atramentowe doskonale sprawdzą się dla ucznia czy studenta, który potrzebuje druku kolorowego, np. w trakcie realizacji różnych szkolnych projektów.

Bezprzewodowa czy sieciowa – jaką drukarkę wybrać dla ucznia?

W następnym kroku przemyśl jaki typ wielofunkcyjnej drukarki będzie lepszy – sieciowy czy bezprzewodowy. Modele bezprzewodowe dają możliwość drukowania z każdego miejsca w domu. Na dodatek przez moduł WiFi lub Bluetooth możesz drukować z wykorzystaniem urządzenia mobilnego. Z kolei drukarki do nauki sieciowe, to urządzenia, które należy podłączyć z użyciem kabla bezpośrednio do komputera. W sytuacji, gdy kupujesz drukarkę dla studenta lub ucznia, gdzie będzie tylko on korzystał z urządzenia, to wystarczający będzie model sieciowy. Tymczasem polecane modele bezprzewodowe doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy z urządzenia będzie korzystać wiele osób. Wtedy taka drukarka domowa może być wykorzystywana przez rodziców i dzieci, jak również być świetną pomocą do domowego biura.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą drukarkę dla ucznia i studenta?

Wybierając drukarkę dla dziecka, zwróć również uwagę na najważniejsze parametry urządzenia. W tym celu jeszcze przed zakupem zweryfikuj specyfikację wybranego przez Ciebie produktu. Zobacz poniżej, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu drukarki dla ucznia. 

Rozdzielczość

Wybierając najlepszą drukarkę, zwróć uwagę na rozdzielczość wydruku urządzenia. Odpowiada ona za jakość druku w trakcie kopiowania, drukowania i skanowania dokumentów, zeszytów czy notatek. Każda dobra drukarka powinna mieć rozdzielczość na poziomie 1200 x 1200 dpi.

Szybkość wydruku

Kolejnym ważnym parametrem jest szybkość wydruku. Atrybut ten odgrywa znaczącą rolę zwłaszcza w trakcie drukowania dużej ilości stron. W związku z tym, jeśli zależy Ci na wysokiej prędkości, to zakup drukarkę dla ucznia, która zagwarantuje wydruk przynajmniej 20 stron na minutę. Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć szybkość drukowania, możesz zdecydować się na urządzenie z funkcją druku dwustronnego.

Marka drukarki

W trakcie wyboru zwróć uwagę na markę urządzenia. Zakup polecanej drukarki atramentowej i laserowej zapewni dłuższą żywotność, mniejsze zużycie materiałów, takich jak papier toner i tusz, co z kolei przełoży się na niższe koszty eksploatacji. Dobrymi drukarkami dla uczniów są m.in. Canon Pixma, HP LaserJet czy drukarki i urządzenia wielofunkcyjne marki Brother np. Brother HL-B2080DW.

Wbudowane funkcje

Wybierając najlepszy sprzęt do drukowania, z którego będzie korzystał uczeń lub student zobacz, co drukarka oferuje. Wszelkie udogodnienia i funkcje wpływają nie tylko na wygodę w trakcie użytkowania, ale również na mniejszą eksploatację drukarki. W związku z tym warto zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które wyposażone jest w:

  • skaner, który umożliwia skanowanie i kopiowanie notatek;
  • łączność Wi-Fi;
  • intuicyjny wyświetlacz;
  • pojemny podajnik na papier w formacie kartek A4;
  • Bluetooth.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel