Drukarka nie pobiera papieru - praktyczne porady

2023-02-15
Drukarka nie pobiera papieru - praktyczne porady

Z pewnością większość osób korzystających z drukarek spotkała się z sytuacją, w której sprzęt nie chciał drukować, bo po prostu nie pobierał papieru. Każde urządzenie, w którymś momencie może przestać działać tak jak należy. Dlatego w takich momentach warto zastosować profesjonalne wskazówki. Czasem problem ten da się rozwiązać samodzielnie, a w niektórych przypadkach należy skonsultować się z serwisem. Z poniższego materiału dowiesz się, co zrobić, gdy drukarka nie chce pobierać papieru.

Drukarka nie pobiera papieru – co zrobić?

Chcesz wydrukować dokument, ale Twoja drukarka nie chce pobrać papieru? Przyczyn może być naprawdę wiele. Jednak z większością możesz poradzić sobie samodzielnie. Zanim więc podejmiesz decyzję, że drukarka powinna zostać wywieziona do serwisu, sprawdź takie elementy jak:

  •  Ułożenie kartek w podajniku – czas wystarczy tylko raz jeszcze ułożyć je w podajniku, aby papier był poprawnie pobierany przez urządzenie. To pierwsza z czynności, która powinna zostać wykonana w takiej sytuacji. Wyciągnij więc kartki, wyrównaj je, umieść w podajniku i rozpocznij drukowanie. Pamiętaj, że drukarka może mieć problem z drukowaniem na pozaginanych i posklejanych kartkach.
  • Zabrudzenie rolek prowadzących – jeśli po ułożeniu papieru drukarka wciąż nie działa, musisz sprawdzić rolki prowadzące. W tym celu przygotuj sobie miękki i czysty kawałek tkaniny z odrobiną płynu do mycia naczyń lub alkoholu izopropylowego. Następnie przetrzyj gumowe rolki, na których mogły osadzić się zanieczyszczenia. To właśnie przez nie papier często nie może zostać pobrany, ponieważ po prostu się na nich ślizga.
  • Reset drukarki – oba powyższe zadania wykonane a drukarka ani rusz? W takiej sytuacji spróbuj zresetować sprzęt. W tym celu wyłącz drukarkę i wyjmij przewód zasilający z gniazdka. Poczekaj około minuty i znów podłącz drukarkę i włącz ją. Czasem ta prosta czynność potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Kiedy oddać drukarkę do serwisu?

W przypadku, gdy zostały wykorzystane już wszelkie możliwości i drukarka nadal nie pobiera papieru, najlepiej oddać ją do serwisu. Korzystając z autoryzowanego miejsca, gdzie pracują specjaliści na co dzień rozwiązujący podobne problemy, zyskasz szybką pomoc i wrócisz z dobrze działającą drukarką do domu. W przypadku, gdy Twój sprzęt jest na gwarancji, skorzystasz z darmowej naprawy.

Problemy z drukarkami są dość częstym zjawiskiem, ale jak widać, można sobie z nimi łatwo poradzić. Jeśli chcesz zadbać o to, aby drukarka przez długi czas działała tak jak należy, korzystaj z jakościowych materiałów eksploatacyjnych. Chodzi oczywiście o papier, tonery i tusze. Najlepiej kupować je w sprawdzonych miejscach, dzięki czemu unikniesz wielu niepożądanych sytuacji dotyczących Twojej drukarki.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel