Drukarka przestała być widoczna w sieci – co z tym zrobić?

2023-09-18
Drukarka przestała być widoczna w sieci – co z tym zrobić?

Nie widzisz drukarki na swoim komputerze lub urządzeniu przenośnym? Masz problem z drukowaniem, bo Twój komputer nie odnajduje urządzenia drukującego? Zastanawiasz się, co jest problemem z widocznością drukarki? Zobacz, dlaczego drukarka przestała być widoczna w sieci! Dowiedz się, co zrobić gdy komputer nie widzi urządzenia drukującego!

Dlaczego komputer nie widzi drukarki?


Twój komputer nie widzi drukarki i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz bezproblemowo korzystać z urządzenia? Sprawdź, co zrobić, aby drukarka działała poprawnie i była widoczna na Twoim komputerze! Zobacz poniżej, jak antywirus, brak odpowiednich sterowników, połączenia USB lub WiFi mogą wpływać na brak widoczności drukarki!

Antywirus i sterowniki


Problem z widocznością drukarki jest dość powszechny podczas pierwszej instalacji urządzenia, jednak może również wystąpić po dłuższym czasie użytkowania drukarki. Awaria tego typu uniemożliwia wydruk, przez co może opóźniać pracę. Kiedy Twój komputer nie widzi nowej drukarki, to problemem może być oprogramowanie antywirusowe lub brak zainstalowania wszystkich niezbędnych sterowników drukarki. Kiedy dodajesz nowe urządzenie, sprawdź, czy posiadasz najnowszą aktualizację antywirusa oraz, czy działa on poprawnie, dzięki temu unikniesz blokowania działania drukarki.

Kabel USB


Kolejnym problemem może być brak podłączenia drukarki do kabla USB. Drukarka, która jest podłączona do komputera za pomocą kabla, zwykle automatycznie instaluje sterowniki i umożliwia szybkie korzystanie z drukarki. Jest to jednak nieco uciążliwa funkcja, w szczególności, gdy posiadasz drukarkę w biurze, z której korzysta wiele osób. Komputer może nie odnajdować drukarki również przez odpięcie kabla, dlatego sprawdź dokładnie, czy USB jest podpięte pod drukarkę i komputer.

Wi-Fi


Korzystając z drukarki bezprzewodowej za pomocą sieci WiFi, sprawdź, czy drukarka jest podłączona z komputerem do jednej sieci. Możesz to sprawdzić w systemie Windows, wchodząc w panel sterowania i zakładkę „Urządzenia i drukarki”. Po czym znajdź odpowiedni model drukarki i wejdź we właściwości urządzenia. Jeśli drukarka i komputer znajdują się w innych sieciach, to może wystąpić problem z widocznością drukarki.

Co zrobić gdy drukarka przestała być widoczna w sieci?


Gdy drukarka nie jest widoczna na Twoim komputerze, to sprawdź, czy jest ona odpowiednio podłączona. Jeśli korzystasz z drukowania poprzez sieć bezprzewodową, to dowiedz się, czy Twoje urządzenie drukujące oraz komputer są podłączone do tej samej sieci, z kolei drukarka nie jest w trybie offline. Instalując drukarkę, zobacz, czy Twoje oprogramowanie jest aktualne, jak również sprawdź, czy instalacja drukarki nie jest blokowana przez antywirusa lub nową aktualizację.

Jeśli tak się dzieje, pomocne może się okazać wyłączenie i włączenie drukarki. Kiedy jednak sprawdzisz wszystkie powyższe metody, a komputer mimo to przestał widzieć drukarkę, to skontaktuj się z serwisem i przedstaw swój problem. Profesjonaliści zdiagnozują awarię i szybko odzyskasz sprawne urządzenie.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel