Drukowanie do PDF - Jak drukować do pliku PDF?

2023-03-29
Drukowanie do PDF - Jak drukować do pliku PDF?

Coraz więcej osób korzysta z metody drukowania do PDF. Dzięki temu mają możliwość tworzenia elektronicznej kopii dokumentu, który bez problemu można zapisać na swoim sprzęcie. Wiele osób oszczędza w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i miejsce na dysku. Drukowanie do pliku PDF działa nie tylko w najbardziej popularnym systemie Windows, ale również i Mac OS. Zastanawiasz się, jak drukować do pliku PDF? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału!

Drukowanie pliku do PDF – jak włączyć drukowanie do PDF?

Dokładna instrukcja drukowania pliku do PDF zależna jest od systemu operacyjnego, na którym pracujemy. W pierwszej kolejności należy jednak wziąć pod uwagę, że użytkowanie tego rozwiązania sprowadza się do spłaszczenia pliku, czyli nie ma późniejszej możliwości nanoszenia zmian w dokumencie. Z pewnością jest tak w przypadku Adobe PDF.

Drukowanie do PDF – jak ustawić?

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, w jaki sposób ustawić drukowanie do PDF w systemie Windows i Mac OS.

  • Drukowanie do PDF Windows – w pierwszym kroku, należy uruchomić plik, następnie kliknąć hasło „Plik” i „Drukuj”. W oknie dialogowym należy wybrać urządzenie, za pośrednictwem którego chcesz wydrukować dokument. Wybierz więc opcję Adobe PDF, jeśli masz taką możliwość. Czasem jednak urządzenie należy wybrać poprzez „Właściwości/ preferencje”. Następnie kliknij przycisk „Drukuj”, nazwij swój plik i kliknij „Zapisz”. Teraz Twój plik zapisany jest w formacie PDF.

  • Drukowanie do PDF MAC – aby umożliwić drukowanie do PDF w systemie Mac OS, należy również otworzyć dany plik i kliknąć przycisk PDF. Następnie wystarczy kliknąć „Zapisz jako Adobe PDF”. W kolejnym etapie wybierz opcję „Ustawienia Adobe PDF” i „Kontynuuj”. Nazwij swój plik i zapisz go na swoim dysku.

Jak widać, można w bardzo łatwy sposób zapewnić sobie drukowanie do pliku PDF. Wystarczy tylko kilka chwil i sprawa jest załatwiona!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel