Epson tusze do drukarki - jakie wybrać do poszczególnych modeli?

2022-02-25
Epson tusze do drukarki - jakie wybrać do poszczególnych modeli?

Epson to japoński producent urządzeń drukujących, który dziś zajmuje pozycję światowego lidera w produkcji zaawansowanych technologicznie drukarek atramentowych i laserowych. Ich sprzęt ceniony jest głównie z uwagi na wysoką jakość wydruku, rozsądną cenę i doskonałą wydajność, dzięki czemu zyskuje uznanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Czy wiesz jednak, jak prawidłowo dobierać tusze, a jak tonery do drukarek Epson?

Tusz do drukarki Epson – jak je wybierać?

Firma Epson może się pochwalić bogatym asortymentem drukarek o zróżnicowanym przeznaczeniu i różnych parametrach technicznych. W przypadku każdego urządzenia konieczne jest jednak regularne wymienianie materiałów eksploatacyjnych, dlatego warto nieco wcześniej dowiedzieć się, czym należy kierować się podczas zakupu tuszów do drukarek Epson. Najważniejszą kwestią jest to, by mieć pewność co do zgodności wkładu z parametrami drukarki Epson. Dobrze jest więc sprawdzić oznaczenie modelu urządzenia (informacja na ten temat znajduje się na obudowie drukarki) i na podstawie tego dobierać konkretny tusz do drukarki Epson.

Niestety, oryginalne tusze do drukarki Epson nie należą do najtańszych, dlatego warto rozważyć zakup zamiennika oferowanego przez firmy trzecie. Takie wkłady zapewniają równie wysoką jakość wydruku, kompatybilność z danym urządzeniem, a co najważniejsze – większą wydajność, co przekłada się na niższą cenę pojemnika. Zamienniki tuszu do drukarki Epson świetnie sprawdzają się zatem zarówno w domowych drukarkach, jak i tych użytkowanych w biurze.

Skoro wiesz już, na co trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego tuszu do drukarki Epson, czas przejść do informacji na temat tego, z jakimi modelami drukarek są kompatybilne najpopularniejsze tusze do drukarek Epson.

Tusz do drukarki Epson 603

Tusz do drukarki Epson 603 o wydajności sięgającej 150 stron zapewnia bezawaryjną pracę drukarki przez cały okres jego użytkowania. Wkład ten jest wykorzystywany w wielu urządzeniach drukujących z serii Expression Home i EpsonWorkForce, w tym m.in. w modelach XP-2100, XP-4100, WF-2810DWF oraz WF-2850DWF.

Tusz do drukarki Epson T1804

Szukasz wydajnego i korzystnego cenowo tuszu do drukarki Epson XP-322? Ta niewielka drukarka z serii Expression Home znajduje zastosowanie głównie podczas użytku domowego i umożliwia stosowanie pojedynczych wkładów atramentowych, w tym m.in. tuszu do drukarki Epson T1804. Wkład ten gwarantuje wydajność na poziomie 175 stron podczas druku w odcieniach szarości i 180 stron, jeżeli drukujemy kolorowe grafiki i fotografie.

Tusz do drukarki Epson 103

Tusz do drukarki Epson 103 to pojemnik o wyjątkowo dużej wydajności na poziomie nawet 4500 stron, zapewniający bardzo wyraźny i precyzyjny wydruk w odcieniach szarości, jak również w kolorze. Jest to jeden z najczęściej wybieranych tuszów do drukarki Epson EcoTank, który może być stosowany m.in. jako tusz do drukarki Epson L3150.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Produkt zamienny

Wydajność500 stron czarny350 stron kolory
KolorCMYK
pixel