Gdzie i jak włożyć tusz i toner do drukarek HP? Jak wymienić tusz i toner w drukarce?

2022-03-08
Gdzie i jak włożyć tusz i toner do drukarek HP? Jak wymienić tusz i toner w drukarce?

Coraz bledsze kolory i słaba jakość wydruku to sygnał, że nadszedł czas na wymianę materiałów eksploatacyjnych w drukarce. Na szczęście czynności związane ze zmianą tuszu czy też tonera nie wymagają ani specjalistycznej wiedzy, ani dużych umiejętności. Należy jednak wiedzieć, gdzie włożyć tusz do drukarki HP i jak założyć toner do drukarki HP, by móc na nowo drukować dokumenty i kolorowe fotografie.

Tusz do drukarki HP Envy 6000 – kiedy konieczny jest nowy wkład?

Bez względu na to, czy korzystasz z drukarki atramentowej z serii Envy, czy też DeskJet, istnieją dwie sytuacje, które powinny skłonić Cię do uzupełnienia lub wymiany wkładu. Pierwszą z nich jest komunikat o niskim poziomie tuszu – nawet jeśli dotyczy on braku wyłącznie jednego koloru, należy natychmiast kupić nowy wkład. 

Wymiana tuszu jest zalecana również wtedy, gdy sprzęt nie był używany przez długi czas, co może sprawić, że pojemnik z wkładem będzie zaschnięty. Nowe modele drukarek HP wyposażone są w specjalną funkcję przypominania o konieczności jej regularnego użytkowania, by zapobiec wysychaniu tuszu, jednak w przypadku starszych modeli trzeba o tym pamiętać. Czas zatem na kolejne pytanie – jak włożyć tusz do drukarki HP DeskJet 2620, 2710, czy też innego modelu?

Jak wymienić tusz w drukarce HP DeskJet 2130, 2700, 2720 i 3700? Krótki poradnik

Wymianę tuszu w urządzeniach HP najlepiej zaprezentować na przykładzie urządzeń wielofunkcyjnych, ponieważ cały proces wymaga wykonania czynności niezbędnych przy tradycyjnych drukarkach atramentowych, a także kilku dodatkowych działań. Jak zmienić tusz w drukarce HP? Na początek przygotuj drukarkę – włącz ją i otwórz przednią pokrywę, tak, by mieć swobodny dostęp do wkładów. Jeżeli zauważysz, że pojemnik z tuszem zaczyna się przesuwać, poczekaj do momentu, aż drukarka zatrzyma się i ucichnie. Następnie wystarczy, że podniesiesz pokrywę odpowiedniego pojemnika i usuniesz z niej zużyty wkład.

Jak się wkłada tusz do drukarki HP? Otwórz opakowanie z nowym tuszem do drukarki HP i złap pojemnik tak, by nie dotknąć palcami zaklejonej powierzchni, a następnie delikatnie usuń folię zabezpieczającą. Pamiętaj przy tym, by nie dotknąć dysz atramentowych i miedzianych styków. Gdzie wkłada się tusz do drukarki HP? Włóż tusz do odpowiedniego pojemnika (kolorowy tusz po lewej stronie, a czarny po prawej), zamknij pokrywę pojemnika i kartridża, a na koniec pokrywę drukarki.

Jak wymienić toner w drukarce HP LaserJet Pro M12w, M1132 MFP i P1102?

Wskazówki opisujące to, jak założyć toner do drukarki HP, wyglądają podobnie jak w przypadku drukarek atramentowych. Różnica jest jednak taka, że w drukarkach laserowych pierwszą czynnością jest wyłączenie urządzenia, a następnie otwarcie górnej klapy. Wymiana tonera w drukarce HP LaserJet Pro M15w, P1102P1102W i w każdym innym modelu wiąże się następnie z wyciągnięciem starego pojemnika i usunięciem zużytego tonera. 

Jak włożyć nowy toner do drukarki HP? W momencie, gdy wyciągniesz nowy toner z opakowania, zdejmij z niego zabezpieczenie i umieść go w wałku. By wsadzić wałek z powrotem do drukarki, zwróć uwagę na położenie bolców po jego bokach i wpasuj je w urządzenie, a następnie dociśnij wałek i zamknij klapę. Zarówno po wymianie tuszu, jak i tonera do drukarki HP zaleca się przeprowadzenie wydruku kontrolnego, po którym drukarka jest już gotowa do pracy.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel