Gdzie postawić drukarkę? Drukarka w biurze i w domu

2023-05-23
Gdzie postawić drukarkę? Drukarka w biurze i w domu

Nie wiesz, gdzie postawić drukarkę, aby zwiększyć ilość wolnego miejsca? Zastanawiasz się, w jakim miejscu powinna stać drukarka w biurze, czy w domu? Chcesz znaleźć najlepsze miejsce na drukarkę, aby nie utrudniała nikomu pracy czy przemieszczania? Zobacz, gdzie postawić drukarkę w biurze! Sprawdź, w jakim miejscu ustawić drukarkę w domu, tak aby nie przeszkadzała w miejscu pracy!

Gdzie postawić drukarkę w biurze?

Planując zakup drukarki do biura, warto wcześniej zastanowić się nad miejscem, w którym będziesz ją przechowywać. Należy zadbać o to, aby przestrzeń, w którym chcesz położyć drukarkę, nie było nasłonecznione. Promienie UV-A mogą przegrzać urządzenia, a tym samym pogorszyć wydruk oraz jakość tuszu w drukarce. Co więcej, materiały eksploatacyjne drukarki nie są odporne na promienie UV, przez co jakość wydruku może być znacznie gorsza. Ponadto nie kładź sprzętu drukującego w przejściach, gdzie wchodzący i wychodzący ludzie będą wpuszczać drobinki kurzu, który może poważnie uszkodzić urządzenie. Chcąc umieścić drukarkę w dogodnym miejscu, pamiętaj, aby drukarka w pracy była położona z dala od:

  • wody,
  • dużego ruchu,
  • zakurzonych miejsc.

Jeśli posiadasz drukarkę laserową, to zwróć uwagę na ilość miejsca, tak aby wloty powietrza, odpowiedzialne za chłodzenie modułu utrwalania, były otwarte. Stąd chcąc ustawić drukarkę, np. na regale lub na półce w biurku, pamiętaj, aby był on odpowiednio głęboki lub wentylowany poprzez specjalne otwory.

W jakim miejscu ustawić drukarkę w domu?

Szukając miejsca dla drukarki w przypadku domowego biura, warto postawić sprzęt w łatwo dostępnym miejscu, tak aby każdy domownik miał szybki dostęp do sprzętu drukującego. Drukarkę możesz postawić we wnęce lub na półce, dzięki czemu zaoszczędzisz przestrzeń do pracy. Co więcej, powinna ona stać na płaskiej powierzchni, aby ograniczyć ryzyko awarii. Co więcej, postaw drukarkę obok kontaktu, aby móc bezproblemowo podłączyć przewody. Warto zastanowić się również nad zakupem specjalnej zabudowy z miejscem na drukarkę. Jest to duża zaleta w przypadku małych mieszkań, w których liczy się każdy metr. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawia, że każdy domownik będzie miał do niej łatwy dostęp.

Najlepsze miejsce na drukarkę – biurko, regał czy blat?

Jeśli nie wiesz, gdzie postawić swoją drukarkę, to pamiętaj przede wszystkim o tym, aby stała ona w miejscu zacienionym, do którego nie dociera zbyt dużo promieni słonecznych. Podczas pracy w małym pomieszczeniu możesz postawić drukarkę obok swojego biurka, wówczas każdy druk będzie w zasięgu ręki. Oprócz tego drukarkę możesz umiejscowić na regale, dzięki czemu zyskasz wygodne miejsce i zapobiegniesz manualnym usterkom. Staraj się nie umieszczać drukarek na biurku roboczym czy blacie gdzie sprzęt będzie leżał obok naczyń z wodą. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do zepsucia sprzętu. Pamiętaj także o konieczności konserwacji drukarki, stąd położenie jej w miejscu trudnodostępnym może sprawiać problem przy ewentualnych wymianach materiałów eksploatacyjnych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel