Jak dobrać odpowiedni zamiennik tonera do drukarki?

2023-01-20
Jak dobrać odpowiedni zamiennik tonera do drukarki?

Drukarki laserowe to często spotykane urządzenia drukujące w biurach, napełniane tonerem. Toner jak każdy materiał eksploatacyjny w końcu ulega zużyciu. Wkłady różnią się od siebie w zależności od modelu drukarki, do którego zostały wyprodukowane, nie znajdziesz więc jednego uniwersalnego tonera, który będzie pasował do każdej drukarki laserowej danego producenta. Jak w takim razie dobrać odpowiedni produkt?

Na co zwrócić uwagę wybierając toner? 

Wyszukiwanie tonera po modelu drukarki Najprostszym sposobem, na dopasowanie odpowiedniego tonera jest wyszukanie go, wpisując oznaczenie posiadanego modelu drukarki w wyszukiwarkę.

Możesz skorzystać z wyszukiwarki produktów w naszym sklepie, po wpisaniu modelu swojej drukarki w odpowiednie miejsce i zatwierdzenie, pojawi się lista dostępnych materiałów eksploatacyjnych do Twojego urządzenia

(Oznaczenie modelu znajdziesz na obudowie drukarki, przeważnie z przodu lub na górze urządzenia.) 

Model drukarki wpisz tutaj (przykładowo dla drukarki HP CE285A):

Możesz również skorzystać z naszej intuicyjnej wyszukiwarki po modelu drukarki - wystarczy, że wybierzesz markę drukarki (Brother, HP, Canon itp.), rodzaj drukarki ( laserowa), a następnie wprowadź model drukarki (np. CF244A), a na stronie pojawi się lista z dostępnymi wkładami do Twojej drukarki

Odczytaj symbol na tonerze

Jeśli nie wiesz jaki toner dokupić do swojego urządzenia, a w Twojej drukarce znajduje się zużyty toner, wystarczy, że ostrożnie wyjmiesz go z urządzenia i odczytasz jego symbol. Wpisz oznaczenie tonera w wyszukiwarkę, a na stronie pojawi się lista tonerów o tym samym symbolu. 

Przykładowo oznaczenie tonera MLT-D111L pasującego do drukarki Samsung Xpress SL-M2070 znajdziesz tutaj:

Ponowne zamówienie w Print24 

Zdarza się, że klienci którzy zamawiali już toner do danego modelu drukarki w naszym sklepie, z upływem czasu zapominają, jakie oznaczenie posiadał dany produkt. Jeśli znalazłeś/łaś się w podobnej sytuacji i zamawiałaś/łaś już tonery w naszym sklepie jako zalogowany użytkownik, odnajdziesz zakupiony wkład w historii transakcji.

Zjedź na sam dół sklepu i wyszukaj sekcję “Moje konto” i kliknij “Historia transakcji”

Kolejnym sposobem na ponowienie poprzedniego zakupu, jest odnalezienie zamawianych wcześniej tonerów na stronie “Moje tusze i tonery” 

Zjedź na sam dół sklepu, wyszukaj sekcję “Pozostałe” i kliknij “Moje tusze i tonery”

Dobierz odpowiedni kolor tonera 

Przed zakupem sprawdź również jakiego koloru brakuje Twojej drukarce. Urządzenie ułatwi Ci to zadanie i samo w powiadomieniach wyświetli informację, który toner należy wymienić.
W przypadku drukarek monochromatycznych, sprawa jest prosta, do wyboru masz jedynie kolor czarny.
Jeśli jednak posiadasz drukarkę laserową kolorową, znajdziesz tonery w podstawowych kolorach:


Black (B) – kolor czarny
Cyan (C) – kolor niebieski
Magenta (M)– kolor purpurowy
Yellow (Y) – kolor żółty

Aby ułatwić Ci wybór tonera w odpowiednim kolorze, przy każdym produkcie znajdziesz kropelkę oddającą kolor danego produktu.

Wydajność tonera 

Zwróć również uwagę na wydajność tonera, w ofercie możesz często odnaleźć kompatybilne z Twoją drukarką wkłady o różnych wydajnościach. Informację na ile stron wystarczy dany wkład znajdziesz tutaj:

(Wydajność tonera przeliczona na strony przy 5% zaczernieniu) 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel