Jak drukować ze smartfona przez wifi - rozwiązanie dla wygodnych

2022-12-28
Jak drukować ze smartfona przez wifi - rozwiązanie dla wygodnych

Dla nowoczesnych użytkowników drukarek, mamy sposób, aby druk najpotrzebniejszych dokumentów był wygodniejszy niż zwykle. Jeśli nie lubisz uruchamiać komputera, tylko po to, żeby wydrukować jedną stronę tekstu i nic nie denerwuje Cię tak, jak plątanina kabli przy biurku, mamy na to proste rozwiązanie. Funkcja drukowania bezprzewodowego, pozwoli Ci ograniczyć przewody zabierające cenne miejsce na Twoim blacie roboczym i pozwoli na uruchomienie drukarki przy pomocy kilku kliknięć w ekran, nie ruszając się z kanapy, jeśli oczywiście nie zostawiłeś/łaś swojego smartfona w innym pokoju.  

Jak drukować ze smartfona przez wifi?

Prawdopodobnie większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez smartfona. Nic dziwnego, w końcu smartfony zabieramy ze sobą niemal wszędzie, jest to rzecz, którą przez większość czasu mamy przy sobie. Dlaczego więc nie wykorzystać ich również do druku? Nasze urządzenia posiadają coraz więcej funkcji, ułatwiając nam codzienne obowiązki. Jednym z nich, jest możliwość druku bezprzewodowego. To postęp technologiczny, który nie tylko jest wygodny ale w wielu przypadkach potrafi uratować nam skórę. Wyobraź sobie sytuację kiedy przed wyjściem z domu przypominasz sobie, że zapomniałeś/łaś  wydrukować ważny dokument lub referat. Wyciągasz swój smartfon z kieszeni i za pomocą kilku kliknięć drukujesz potrzebny plik, bez potrzeby uruchamiania komputera. Druk gotowy, szybko i wygodnie, z dowolnego miejsca, w którym właśnie jesteś.

Możliwości drukowania z urządzenia przenośnego jest kilka, możesz wykorzystać do tego najpopularniejszy sposób druku bezprzewodowego jakim jest sieć Wi-Fi. Do tego sposobu będziesz potrzebował/ła jedynie drukarkę łączącą się z Wi-Fi i smartfon lub inne urządzenie przenośne.

Druk z telefonu przez Wi-FI

W naszym otoczeniu zaczyna pojawiać się coraz więcej sprzętu z możliwością dostępu do Wi-Fi. Nasze drukarki również nie pozostają w tyle. Wyposażone w technologię  Wi-Fi urządzenia drukujące pozwalają w szybki i wygodny sposób drukować najważniejsze dokumenty, przy użyciu smartfona. Przenosisz pliki na kartkę z dowolnego miejsca w domu lub firmie, bez marnowania czasu na uruchamianie komputera i podłączania kabli. Mamy dla Ciebie kilka sprawdzoncyh drukarek z funkcja WI-FI, do których bez problemu znajdziesz dostępne w naszej ofercie zamienniki tuszów i tonerów:

Brother DCP-J132W - drukarka atramentowa z Wi-Fi

To wielofunkcyjne urządzenie w prosty sposób podłączysz do sieci bezprzewodowej, a w przypadku braku tuszu, wymienisz jedynie zużyty kolor. W naszej ofercie mamy pasujące tusze z oznaczeniem LC123BK (czarny), LC123C (Niebieski), LC123M (Magenta), (LC123Y Żółty).

Brother HL-1210WE - monochromatyczna drukarka laserowa z Wi-Fi

Drukarka, która idealnie sprawdzi się przy czarno-białych wydrukach, kompatybilne tonery do tego modelu urządzenia Brother znajdziesz pod oznaczeniem TN-1030.

HP LaserJet P1102w - monochromatyczna drukarka laserowa z Wi-Fi

Niezawodne, energooszczędne urządzenie drukujące, które świetnie sprawdzi się w mniejszej firmie lub domu, napełnisz je tonerem CE285A

HP LaserJet Pro M15w - monochromatyczna drukarka laserowa z Wi-Fi

Szybka drukarka laserowa, na której ekonomicznie wydrukujesz niezbędne pliki, napełniana czarnym tonerem CF244A

Canon Pixma iP7250 - drukarka atramentowa z Wi-Fi

Wydajna drukarka, która poradzi sobie z wydrukiem Twoich zdjęć, napełniana aż 5 kolorowymi tuszami, które znajdziesz w naszej ofercie pod oznaczeniem PGI550PGBK XL (Czarny), CLI551XL BK Foto (Czarny), CLI551XL C (Niebieski), CLI551XL M (Magenta)CLI551XL Y (Żółty)

Jak drukować z telefonu na drukarce za pomocą Wi-Fi

Drukowanie bezprzewodowe to nic skomplikowanego. Postępując według kilku kroków, na pewno szybko sparujesz swoje urządzenia. Potrzebujesz jedynie drukarki z funkcją Wi-Fi, smartfona i aplikacji kompatybilnej z drukarką. 

jak podłączyć drukarkę do telefonu przez wifi?

Drukowanie z telefonu android

Mimo, że Od 1 stycznia 2021 roku nie skorzystamy już z usługi Google Cloud Print, masz nadal możliwość łatwego drukowania ze swojego smartfona. Wystarczy, że połączysz się z tą samą siecią Wi-Fi co Twoja drukarka i gotowe, teraz większość plików wydrukujesz bezpośrednio z telefonu. 

  • wybierz plik, który chcesz wydrukować z telefonu 
  • w opcjach udostępniania kliknij “drukuj”
  • wybierz podłączoną do swojej sieci drukarkę
  • ustaw szczegóły drukowania
  • drukuj 

Drukowanie z telefonu iOS (Apple)

Jeśli jesteś właścicielem telefonu lub tabletu z logiem nadgryzionego jabłka, możesz skorzystać z przygotowanej dla iOS aplikacji AirPrint. Połącz się z drukarką obsługującą AirPrint używając tej samej sieci Wi-FI, a następnie postępuj tak samo jak w przypadku wydruku na android. Ustaw odpowiednie parametry drukowania, a następnie kliknij drukuj.

Gotowe! Proste prawda? Wystarczy kilka kliknięć i Twój telefon zamienia się w  pilot do drukarki.  

Wydruk z telefonu za pomocą aplikacji

Dla osób bardziej wymagających, producenci drukarek przygotowali dedykowane aplikacje, które za darmo pobierzesz z  platformy Google Play czy AppStore. Korzystając z aplikacji drukarki zyskujesz więcej funkcji, takich jak skanowanie czy możliwość wysyłania faksu. 

Drukowanie bezprzewodowe to przydatna funkcja, która może znacznie ułatwić nam codzienne obowiązki w domu lub firmie, pamiętaj tylko, żeby Twoja drukarka miała zawsze zapas tuszu lub tonera. Wszystkie najpotrzebniejsze materiały eksploatacyjne znajdziesz w ofercie naszego sklepu Print.24.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak drukować z telefonu za pomocą kabla USB, kliknij tutaj.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel