Jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC?

2024-01-22
Jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC?

Chcesz poznać, jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC? Nie wiesz, czy Twoja drukarka obsługuje NFC? Zastanawiasz się, czy drukowanie dzięki NFC usprawni pracę? Poznaj innowacyjną technologię NFC! Wskazujemy, czym jest technologia NFC! Objaśniamy, jak włączyć ten tryb w swoim smartfonie! Dowiedz się, jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC!

Czym jest technologia NFC?


W obecnych czasach usprawnianie i skracanie czasu wykonywania wielu czynności jest priorytetem. Wydajność jest ważna nie tylko w biurach, ale również przydaje się podczas pracy home office. Jednym z rozwiązań jest technologia NFC, czyli near-field communication, co oznacza komunikację bliskiego zasięgu. NFC to technologia umożliwiająca drukowanie bezprzewodowe, przy wykorzystaniu pola magnetycznego, dzięki któremu możliwe jest przesłanie danych pomiędzy urządzeniem drukującym a nośnikiem. Zwykle ta technologia działa w niewielkiej odległości, która wynosi maksymalnie 20 cm. Co więcej, wykorzystując NFC, możesz przesłać dane tylko pomiędzy dwoma urządzeniami. Ponadto komunikacja pomiędzy nimi może przebiegać:

  • pasywnie, czyli urządzenie docelowe nie wytwarza sygnału, a jedynie bazuje na sygnale, który przesyła urządzenie aktywne;
  • aktywnie, gdzie oba urządzenia wytwarzają i emitują sygnał.

Jak włączyć funkcję NFC w smartfonie?


Funkcja NFC jest bardzo przydatna w celu szybkiego przesyłania danych, jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie telefony mają to udogodnienie. Użytkownicy marki Apple dopiero od serii iPhone 6 mają możliwość przesyłania danych pomiędzy urządzeniami w technologii NFC. Twórcy tych smartfonów wykorzystywali NFC jedynie do płatności, jednak wraz z wprowadzeniem oprogramowania iOS 11 możliwe było szersze przesyłanie danych za pomocą NFC. Inaczej sprawa wygląda w przypadku systemu Android, gdzie technologia NFC umożliwia nie tylko płatności, ale również drukowanie z telefonu, czy przesyłanie plików. Jeśli chcesz sprawdzić lub włączyć funkcję NFC, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Wejdź w ustawienia.
2. Kliknij pasek wyszukiwania.
3. Wpisz hasło „NFC” w wyszukiwarce.
4. Jeśli wyświetli się funkcja NFC, to znaczy, że telefon ją posiada i możliwe jest korzystanie z tego udogodnienia.
5. Włącz tryb NFC.

Jak działa drukowanie za pomocą technologii NFC?


Drukowanie za pomocą technologii NFC jest niezwykle proste – dzięki niej możesz wydrukować dowolny dokument lub obraz, a co najważniejsze, przesyłane pliki są bezpieczne. Jeśli drukarka obsługuje moduł NFC, to producenci drukarek zapewniają specjalne oprogramowanie lub aplikację, dzięki którym możliwe jest sparowanie urządzenia drukującego ze smartfonem. Takie rozwiązanie zwiększa szybkość drukowania i pozwala na zwiększenie wydajności w pracy. Przy wykorzystaniu technologii NFC wystarczy sparować ze sobą urządzenia, za pomocą aplikacji lub specjalnego oprogramowania, następnie przesłać plik ze smartfona do drukarki, a potem tylko zlecić drukowanie pliku. Po czym drukarka odczytuje polecenia i wykonuje wydruk.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel