Jak nie dopuścić do zaschnięcia głowicy drukarki w ferie?

2023-01-23
Jak nie dopuścić do zaschnięcia głowicy drukarki w ferie?

Okres ferii rozpoczęty! Być może masz już plany na wyjazd lub dopiero nad tym myślisz, w końcu odpoczynek od codziennych spraw przyda się każdemu. Jeśli w swoim domu posiadasz drukarkę atramentową zadbaj o to, aby przeczekała Twój urlop cała i zdrowa.

Głowica drukarki atramentowej to jeden z najważniejszych elementów w urządzeniu, jest ona odpowiedzialna za przenoszenie tuszu na papier. Niestety tusz, który wykorzystują atramentówki podczas drukowania to płyn, który bez odpowiedniego traktowania, może zaschnąć w drukarce, skutecznie uniemożliwiając nam dalsze korzystanie z urządzenia.

Co zrobić, aby głowica w naszej drukarce nie zaschła podczas wyjazdu na ferie?

Aby zapobiec wysychaniu głowicy, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

Drukuj regularnie

Najważniejszą zasadą w przypadku drukarek atramentowych jest regularne drukowanieTusz, dzięki któremu drukuje Twoja drukarka atramentowa jest cieczą i jeśli nie będzie w regularnym użyciu - zaschnie, mogąc spowodować zapchanie głowicy. Dlatego tak ważne jest aby, przed wyjazdem wydrukować stronę testową w kolorze - z wykorzystaniem każdego dostępnego kartridża. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej i posiadasz zaufaną osobę, która podlewa rośliny w Twoim mieszkaniu, możesz poprosić ją również o wydrukowanie jednej strony testowej na Twojej drukarce. Nie zajmie to wiele czasu, a może uratować urządzenie przed wizytą w serwisie.

Nie odłączaj drukarki od prądu

Drukarki atramentowe coraz częściej wyposażone są w funkcję automatycznego czyszczenia głowicy, dzięki której Twoja drukarka sama o siebie zadba, a regularne wydruki nie będą konieczne. Jest to najlepsza funkcja dla osób, które często wyjeżdżają, lub robią długie przerwy od drukowania. Wystarczy, że zostawisz podpiętą do prądu drukarkę, a ona sama wyczyści głowicę w odpowiednim momencie, zapobiegając zaschnięciu tuszu. Możesz więc spokojnie jechać na narty, nie martwiąc się, że po powrocie będziesz musiał/ła oddać drukarkę do serwisu.

Kupuj tusze zamienne od Print24

Tusze Print.ink, której znajdziesz w naszej ofercie, to wysokiej jakości zamienniki zawierające środek zapobiegający zasychaniu. Używając naszych zamienników tuszów możesz zrobić większą przerwę od drukowania, niż w przypadków niskiej jakości wkładów zamiennych.

Nie przerywaj druku w trakcie drukowania

Jeśli przed wyjazdem, drukujesz ostatnie faktury, pliki czy teksty, nie przerywaj druku w trakcie drukowania, zaczekaj aż drukarka w pełni zakończy wydruk. Pomoże to uchronić głowicę przed zanieczyszczeniem i pozwoli na dłuższą, bezawaryjną pracę. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel