Jak podłączyć drukarkę Brother HL-L2352DW do sieci Wi-Fi i drukować z telefonu?

2024-05-22
Jak podłączyć drukarkę Brother HL-L2352DW do sieci Wi-Fi i drukować z telefonu?

Drukarka Brother HL-L2352DW pozwala na łączenie się w sieci WLAN i drukowanie bezprzewodowe, również z urządzeń przenośnych. Jeśli chcesz dowiedzieć, jak skonfigurować połączenie Brother HL-L2352DW z komputerem i telefonem? Czytaj dalej.

Jak podłączyć drukarkę Brother HL-L2352DW do sieci Wi-Fi i drukować z telefonu?

 

  1. W celu dodania drukarki Brother HL-L2352DW do sieci bezprzewodowej, w pierwszej kolejności musimy skorzystać z przycisków na drukarce.
  2. Za pomocą przycisków, odnajdujemy opcję “sieć” w menu urządzenia. Wybieramy z listy WLAN, a następnie przechodzimy do kreatora konfiguracji, naciskając strzałkę w dół. Urządzenie wyszuka dostępne sieci. Z listy wybieramy sieć, z którą chcemy się połączyć, i wprowadzamy hasło. Jako że drukarka nie jest wyposażona w klawiaturę, w tym celu używamy strzałek i zatwierdzamy przyciskiem OK.
  3. Jeśli instalacja przebiegła poprawnie, na obudowie urządzenia zaświeci się zielony przycisk Wi-Fi.

Podłączenie Brother HL-L2352DW do komputera

Następnie, przechodzimy do panelu sterowania na komputerze z systemem Windows aby podłączyć drukarkę. W zależności od Twojej wersji systemu, przejdź do funkcji:

Drukarki - Windows Vista
Urządzenia i Drukarki - Windows 7
Drukarki i Skanery - w Windows 8 i nowszych systemach

Kliknij przycisk “Dodaj drukarkę” i poczekaj, aż komputer znajdzie Twoją drukarkę. Ważne jest, aby oba urządzenia były podłączone do tej samej sieci.

Połączenie Brother HL-L2352DW z telefonem

Drukowanie na urządzeniach przenośnych z Brother HL-L2352DW potrzebna jest aplikacja Brother iPrint & Scan. Możesz ją znaleźć w Google Play lub Apple App Store.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyświetli się komunikat, że w celu korzystania z niej trzeba wybrać urządzenie. Tapnij “Wybierz teraz” i “Urządzenia podłączone do Twojej sieci” i poczekaj chwilę, aż aplikacja odszuka drukarkę. Po nawiązaniu połączenia drukarka będzie gotowa do drukowania z telefonu.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak instalacja Brother HL-L2352DW w sieci bezprzewodowej wygląda w praktyce, lub masz problem z którąś z części instrukcji, obejrzyj nasz filmik.

Wideo - Jak podłączyć drukarkę do sieci Wi-Fi i drukować z telefonu? Sprawdzamy na przykładzie HL-2352DW

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel