Jak przygotować drukarkę do wysyłki?

2023-03-31
Jak przygotować drukarkę do wysyłki?

Planujesz transport drukarki atramentowej do nowego biura lub domu? Chcesz, przygotować odpowiedni przewóz drukarki, tak aby tusz się nie rozlał? Nie wiesz, jak odpowiednio zabezpieczyć drukarkę podczas transportu? Sprawdź, jak przygotować drukarkę do wysyłki! Zobacz, na co zwrócić uwagę przygotowując transport drukarki atramentowej! Dowiedz się, dlaczego prawidłowy przewóz drukarki na tusz jest tak ważny!

Transport drukarki atramentowej – jak przygotować drukarkę do wysyłki?


Jeśli planujesz wysyłkę lub transport drukarki do nowego miejsca czy serwisu, to warto odpowiednio zapakować sprzęt do podróży. Kiedy chcesz odpowiednio przygotować drukarkę do transportu, pamiętaj, aby:

  • wyłączyć drukarkę,
  • odłączać przewód zasilający,
  • wyjąć papier,
  • zdemontować podajnik papieru,
  • zabezpieczyć pojemniki z tuszem (wkłady).

W zależności od modelu drukarki i jej wielkości potrzebujesz dobrać właściwe opakowanie, które zabezpieczy sprzęt. Zwróć uwagę na odpowiedni materiał opakowaniowy, ponieważ zbyt cienki karton może się przerwać. Jeśli nie posiadasz oryginalnego kartonu, to warto znaleźć pudełko o zbliżonych rozmiarach. Środek pudełka warto wyłożyć najpierw trwałym workiem foliowym, po czym umieścić i zapakować drukarkę w środku. Dodatkowo polecamy obłożyć ją dookoła styropianem, aby uniknąć uszkodzenia w trakcie transportu. Bardzo ważne jest unieruchomienie urządzenia, jak również dobre zabezpieczenie pokrywy drukarki. Tak przygotowaną drukarkę możesz zamknąć w kartonie za pomocą dobrej samoprzylepnej taśmy, która nie ulegnie rozerwaniu. Innym sprawdzonym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu plastikowej torby, do której włożysz narzędzie, dzięki temu unikniesz ewentualnego rozlania tuszów.

Jak transportować drukarkę atramentową?


Drukarkę atramentową trzeba transportować ze szczególną uważnością. Element, który zbiera resztki tuszu tzw. absorber oraz inne elementy muszą być odpowiednio zabezpieczone, tak aby atrament nie uległ rozlaniu. Dodatkowo wszelkie pokrywy zależy przykleić taśmą na czas podróży. Co więcej, pamiętaj, aby nie wyciągać głowic drukujących, ponieważ może to doprowadzić do wyschnięcia tuszu. Jeśli wysyłasz sprzęt do serwisu lub biura, korzystając z usług firm kurierskich, to warto dodać na karton naklejkę „ostrożnie” oraz informację, że paczka powinna być przewożona w pozycji poziomej.

Dlaczego prawidłowy transport drukarki atramentowej jest ważny?


Prawidłowy transport drukarki atramentowej jest bardzo ważny, ponieważ zapobiega rozlaniu i zaschnięciu tuszu, co mogłoby doprowadzić do kolejnych kosztów. Ponadto odpowiednie zabezpieczenie paczki gwarantuje bezpieczne dostarczenie urządzenia w niezmienionym stanie. Odpowiednio dobrany rozmiar kartonu sprawia, że drukarka nie będzie się przechylać czy przesuwać. Z kolei użycie dobrze dobranej taśmy klejącej zapewni Ci solidne zamknięcie kartonu oraz uchroni sprzęt, na wypadek, gdyby konieczne było przeniesienie drukarki w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel