Jak samodzielnie wydrukować magnesy?

2023-04-12
Jak samodzielnie wydrukować magnesy?

Jednym z popularniejszych pomysłów na prezent wakacyjny lub pamiątkę, są magnesy. W wielu domach można spotkać je na lodówkach. Czasem stanowią one nieodłączny element wyposażenia kuchennego. Co jednak w sytuacji, kiedy magnesy nie przypadną nam do gustu, a jednak chcielibyśmy umieścić wspólne zdjęcie lub wakacyjny kadr właśnie na magnesie? Drukowanie magnesów w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwe i to właśnie w tym artykule przedstawimy sposoby na ich stworzenie.

Magnesy na lodówkę

W tej chwili pewnie zastanawiasz się nad tym, czy do wydruku magnesu będziesz potrzebować wyspecjalizowanego sprzętu. Otóż niekoniecznie! Jeśli posiadasz drukarkę atramentową, to powinieneś wyposażyć się w papier magnetyczny. Najczęściej oferowany jest w formacie A4, a jego grubość wynosi 0,3 mm. Papier tego typu składa się z podkładu magnetycznego i powierzchni do nadruku. Jaki typ papieru wybrać? Dostępne są błyszczące i matowe, ale to po te pierwsze zainteresowani sięgają najczęściej.

Jak zrobić samemu magnes?

Drukowanie magnesów jest tak samo proste, jak w przypadku normalnego drukowania. Należy jednak pamiętać o tym, aby papier został włożony właściwą stroną, by dana grafika została wydrukowana po prawidłowej stronie. Przed wydrukiem, jeśli wybierzesz papier błyszczący, w ustawieniach swojej drukarki kliknij – „Papier błyszczący” i wybierz opcję „Drukuj”.

To wszystko, co musisz widzieć o drukowaniu magnesów w swoim domu. Cała procedura jest bajecznie prosta, dlatego jeśli żadne magnesy z wyjazdu nie przypadły Ci do gustu, możesz stworzyć je samodzielnie. Dzięki temu umieścisz na nich takie kadry z wyjazdu, jakie tylko chcesz.

Możliwość drukowania magnesów jest również bardzo dobra w przypadku firm potrzebujących dokładnego oznaczenia półek z towarem, a także stanowi świetne rozwiązanie edukacyjne dla dzieci.

Jeśli więc chcesz wydrukować swój magnes, to na co jeszcze czekasz?

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane produkty

pixel