Jak skonfigurować i zainstalować sieć Wi-fi w drukarce Canon MG3650S?

2024-04-02
Jak skonfigurować i zainstalować sieć Wi-fi w drukarce Canon MG3650S?

Drukarka Canon MG3650S może łączyć zarówno z komputerami, jak i z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony czy tablety w sieci WiFi. Zanim jednak zaczniemy drukować bezprzewodowo, musimy skonfigurować drukarkę Canon MG3650S w sieci. Z naszym poradnikiem bez trudu zainstalujesz urządzenie i zaczniesz drukować mobilnie.

Jak skonfigurować i zainstalować sieć Wi-fi w drukarce Canon MG3650S?


Do skonfigurowania połączenia WiFi w Canon MG3650S będziesz potrzebować smartfona z aplikacją Canon Print, która jest kompatybilna zarówno z systemem iOS jak i Android. Za jej pośrednictwem podłączysz drukarkę do sieci bezprzewodowej oraz sparujesz je z komputerem czy innymi urządzeniami.

Pierwszym krokiem jest jednak włączenie trybu odnajdywania urządzenia przez aplikację. W tym celu przytrzymaj przycisk połączenia WiFi na obudowie, znajdujący się poniżej i na prawo od przycisku włączania i wyłączania drukarki. Rozpoznasz go po symbolu anteny. Puść przycisk, gdy znajdująca się obok niebieska dioda zapali się. Następnie wciśnij kolejno przyciski WiFi i Color. Dioda powinna zacząć migać.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie aplikacji Canon Print. Skorzystaj z opcji “wyszukaj”, a po krótkiej chwili Twoja drukarka będzie widoczna. Tapnij “Połącz”, wybierz odpowiednią sieć i wpisz hasło.

Jeśli udało Ci się skutecznie nawiązać połączenie z siecią, niebieska dioda na urządzeniu przestanie migać.

Skorzystaj z opcji aplikacji aby podłączyć drukarkę do komputerów lub laptopów w tej samej sieci. Jeśli któryś z kroków jest dla Ciebie niejasny, możesz obejrzeć proces na naszym filmiku.

Wideo - Jak skonfigurować i zainstalować sieć Wi-fi w drukarce Canon MG3650S

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
pixel