Jak wyczyścić rolki w drukarce? Najskuteczniejszy poradnik!

2023-08-30
Jak wyczyścić rolki w drukarce? Najskuteczniejszy poradnik!

Papier w Twojej drukarce często się zakleszcza? Nie wiesz, skąd pochodzą plamy i zabrudzenia na wydruku? Zastanawiasz się, jak wygląda czyszczenie rolek w drukarce? Sprawdź, jak wyczyścić rolki w drukarce! Dowiedz się, dlaczego regularne czyszczenie rolek usprawnia druk!

Jak wyczyścić rolki podajnika papieru w drukarce?


Niektóre modele drukarek posiadają specjalne funkcje, które informują o konieczności wyczyszczenia rolek. Jeśli chcesz uniknąć zacinającego się papieru lub nieprawidłowego wydruku, to zapoznaj się z czynnością związaną z czyszczeniem rolek, w kilku prostych krokach – co obrazujemy poniżej!

Aby wyczyścić rolki podajnika papieru w drukarce, należy:

1. Wyłącz drukarkę i odłącz ją od zasilania.
2. Obróć drukarkę i zdejmij tylną pokrywę urządzenia.
3. Zwilż chłonną szmatkę wodą destylowaną. Dobrze, jeśli wykorzystasz w tym celu mikrofibrę.
4. Obracaj rolkami, aby oczyścić całą powierzchnię.
5. Sprawdź, czy rolki są dokładnie wyczyszczone, a ich obrót jest lekki i swobodny.
6. Załóż wcześniej zdjętą pokrywę drukarki.
7. Podłącz drukarkę do zasilania.
8. Wykonaj wydruk testowy, aby sprawdzić, czy drukarka działa poprawnie.

Jeśli mimo czyszczenia drukarka dalej ma problem z wyprowadzaniem papieru, to warto skontaktować się z serwisem, gdzie profesjonaliści ustalą problem i pomogą Ci się z nim uporać. Podczas czyszczenia rolek pamiętaj, aby nie używać alkoholu lub środków na bazie rozpuszczalnika. Tak mocne środki sprawiają, że rolki podawania papieru wysychają, co może doprowadzić do ich pęknięcia.

Dlaczego regularne czyszczenie rolek w drukarce jest ważne?


Regularne czyszczenie rolek jest bardzo ważne w przypadku drukarek, ponieważ odpowiadają one za podawanie papieru do druku oraz wysuwają z drukarki już powstały druk. Dzięki temu możliwe jest sprawne wykonywanie wydruku dokumentów. Rolki znajdują się wewnątrz urządzenia, przez co zbierają się na nich różne zanieczyszczenia w tym:

  • kurz,
  • pył papierniczy.

Dlatego, jeśli chcesz uniknąć zacinającego się papieru, plam czy smug na wydruku to warto regularnie czyścić rolki w drukarce.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel