Jak wydrukować naklejki?

2023-04-20
Jak wydrukować naklejki?

Drukowanie naklejek w domu

Naklejki są wszechobecne. Widzimy je praktycznie w każdym miejscu np. na przystankach autobusowych, w metrze, na telefonach czy w zeszytach. Od wielu lat stanowią jeden z popularniejszych kanałów marketingu. Materiały tego typu stosowane są do dziś przez wiele firm. Jednak czy zamiast drukować je za pośrednictwem firm poligraficznych, można tworzyć je w domu? Jak wydrukować naklejki na drukarce? Odpowiemy w poniższym materiale.

Jak wydrukować naklejki?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że aby wydrukować naklejki, nie trzeba korzystać z usług profesjonalnej firmy, ale z powodzeniem można je wykonać w domowym zaciszu. Aby wydruk zakończył się powodzeniem, wystarczy zaopatrzyć się w papier samoprzylepny, najlepiej wysokiej jakości np. papier matowy. Drukowanie naklejek może odbywać się również za pomocą papieru błyszczącego, jednak musisz widzieć, że o wiele gorzej wchłania tusz.

Jak wydrukować naklejki na drukarce?

Drukowanie nalepek nie kończy się na wyborze odpowiedniego papieru. Potrzebne jest również odpowiednie ustawienie używanej przez nas drukarki. Oprócz wybrania odpowiedniego rozmiaru druku, należy również jeszcze dobrze dopasować go do ramki. Najlepszym formatem obrazu do drukowania naklejek jest PNG, ponieważ nie powoduje strat na jakości. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie najlepszą jakość wydruku. Zanim zadrukowana kartka zostanie wyciągnięta z drukarki, należy odczekać kilka minut, aby nie doszło do jej uszkodzenia.

Drukowanie naklejek na drukarce atramentowej

Nie ma przeciwwskazań, aby drukować naklejki na drukarce atramentowej. Cała procedura wydruku odbywa się w taki sam sposób, który został opisany powyżej. Aby wyciąć nalepki najlepiej użyć standardowych nożyczek. Jeśli jednak naklejek będzie dużo i będą drukowane sukcesywnie, najlepiej zaopatrzyć się w specjalną gilotynę.

Zawsze zanim zaczniesz drukować naklejki w dużej ilości, przeprowadź druk wstępny, aby sprawdzić ich jakość.

Jak widać drukowanie naklejek w domowym zaciszu nie należy do trudnych zadań. Każdy jest w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel