Jak wydrukować plakat na domowej drukarce?

2023-03-22
Jak wydrukować plakat na domowej drukarce?

Chcesz wydrukować plakat, ale zastanawiasz się czy jest to możliwe do zrobienia na zwykłej drukarce? W domowych warunkach wykorzystujemy drukarki do druku w formacie A4. Jednak czasem, przydałoby się wydrukować coś większego, prawda? Z pewnością nigdy nie przyszło Ci do głowy, że mógłbyś wydrukować cokolwiek w większym formacie niż A4 na standardowej drukarce. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wygenerować duży plakat ze swojej drukarki A4, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem.

Jak wydrukować plakat samodzielnie?

Choć wielu osobom, które na co dzień korzystają ze standardowej drukarki A4, może wydawać się, że drukowanie plakatów za pomocą tego urządzenia nie wchodzi w grę, to jest jednak trochę inaczej. Zamiast kupować specjalną drukarkę do wielkoformatowego druku, można skorzystać z innej opcji. Zastanawiasz się, jak wydrukować plakat na zwykłej drukarce? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak wydrukować plakat na kartkach A4?

W celu uzyskania wielkoformatowego plakatu, należy wydrukować go na kilku kartkach A4 i następnie złożyć w jedną całość. Druk wielkoformatowy na kilku kartkach A4 jest jak najbardziej możliwy i można go przeprowadzić na kilka sposobów:

  • Za pomocą programu graficznego – może to być zupełnie darmowy program, który potnie całą grafikę na kawałki i wydrukuje na kolejnych stronach.
  • Dzięki programowi do edycji dokumentów w formacie PDF – w pierwszej kolejności zapisz plakat w takim właśnie formacie, a później wybierz opcję „Drukowanie plakatu”. Program samodzielnie podzieli grafikę i kilka obrazów zostanie wydrukowanych na oddzielnych kartkach A4.

Na czym drukować plakaty?

Chcąc wydrukować plakat na zwykłej drukarce A4, najlepiej wyposażyć się w specjalny papier do druku. Taki papier powinien mieć wyższą gramaturę niż standardowy i być powlekany, aby móc zawiesić plakat nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu będzie mniej narażony na negatywne czynniki zewnętrzne.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel