Jak wydrukować sms z telefonu? Drukowanie na telefonie z Android i iOS

2023-12-11
Jak wydrukować sms z telefonu? Drukowanie na telefonie z Android i iOS

Szukasz sposobu na błyskawiczne i proste wydrukowanie wiadomości SMS z telefonu? W poniższym poradniku prezentujemy najlepsze sposoby, które umożliwią wydruk wiadomości tekstowej z systemu Android, jak również z iOS. Zobacz, jak wydrukować SMS z telefonu!

W jaki sposób wydrukować SMS z telefonu?


W celu wydrukowania treści wiadomości SMS z telefonu możesz wykonać to na dwa różne sposoby – drukując wiadomość tekstową lub wykonując zrzut ekranu. Nie wiesz, jak to zrobić? Zobacz poniżej jak wydrukować SMS na dwa sposoby w błyskawicznym tempie!

Jak wydrukować wiadomość tekstową SMS ze smartfona?


Jeśli chcesz wydrukować treść SMS bezpośrednio z telefonu, to w tym celu należy wykonać kilka prostych kroków.
1. Przejdź do aplikacji Wiadomości.
2. Wybierz wiadomość, którą chcesz wydrukować.
3. Przytrzymaj przez chwilę palec na powierzchni SMS'a.
4. Po ukazaniu się listy poleceń wybierz Udostępnij.
5. Wyszukaj frazy Drukuj lub docelowej aplikacji, dzięki której Twoja komórka połączona jest z drukarką.
Warto dodać, że zaprezentowana metoda jest dostępna dla posiadaczy smartfonów wyposażonych w system Android. Z kolei drukowanie wiadomości z telefonu z systemem iOS nie jest możliwe. W tym celu należy wykonać drugą metodę, którą prezentujemy poniżej.

Jak wydrukować screen SMS’a przez telefon?


Drugim sposobem na bardzo szybkie wydrukowanie SMS’a z telefonu jest wykonanie zrzutu ekranu, po czym wydrukowanie wiadomości jako obrazu.
1. Przejdź do wiadomości SMS.
2. Ustaw widok ekranu, na wiadomości, którą chcesz wydrukować.
3. Wykonaj zrzut ekranu na swoim urządzeniu mobilnym.
4. Przejdź do Galerii Zdjęć do folderu Zrzuty Ekranu.
5. Następnie wybierz Udostępnij.
6. Wybierz z menu pozycję Wyślij do druku.

Jaką aplikację wybrać do drukowania SMS ze smartfona?


Innym sposobem na drukowanie wiadomości SMS z telefonu Android, jak również iOS jest wykorzystanie w tym celu aplikacji mobilnej. Obecnie dostępnych jest kilka możliwości. Do jednych z najlepszych można zaliczyć SMS Backup & Restore, który dedykowany jest szczególnie dla posiadaczy telefonu z systemem Android. Oprócz tego możesz zainstalować aplikację SMS EasyReader&Printer, która również umożliwia wydruk SMS bezpośrednio z telefonu. Tymczasem dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS poleca się pobrać aplikację Messages & SMS Export to PDF.

Inne sposoby na wydrukowanie wiadomości SMS z telefonu


Ostatnią możliwością wydrukowania wiadomości SMS ze swojego telefonu na papier jest wykonanie zrzutu ekranu z treścią poprzez naciśnięcie przycisku Power oraz dolnego przycisku głośności. Po czym należy wykonać eksport plików za pomocą kabla USB lub Bluetooth bezpośrednio na swój komputer z systemem Windows lub macOS. Po czym należy zapisać pliki na pulpicie i wydrukować wiadomości z wykorzystaniem podpiętej drukarki do urządzenia.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel