Jak wydrukować zdjęcia z telefonu w wysokiej jakości?

2023-06-16
Jak wydrukować zdjęcia z telefonu w wysokiej jakości?

Szukasz sposobu na wydrukowanie zdjęć ze smartfona, które będą dobrej jakości? Nie wiesz, jak wydrukować zdjęcia z telefonu? Chcesz dobrać odpowiedni format zdjęcia i ustawienia drukarki? Sprawdź, jak wydrukować zdjęcie z telefonu! Poznaj najważniejsze zasady drukowania zdjęcia ze smartfona! Dowiedz się, jak ustawić drukarkę podczas drukowania zdjęcia z urządzenia mobilnego!

Jak wydrukować zdjęcie z telefonu?


Do drukowania zdjęcia z telefonu potrzebna Ci będzie drukarka z możliwości druku bezprzewodowego oraz aplikacja, w której obsłużysz dokument. Jeśli posiadasz taki sprzęt, to wystarczy, że podłączysz się do sieci Wi-Fi, do której podłączona jest drukarka, a następnie zlecisz jej wydruk ze smartfona. Co więcej, do drukowania zdjęć możesz wykorzystać również mobilną drukarkę do zdjęć przystosowaną do tego typu czynności lub drukarkę na kable USB. W podłączeniu przez kabel pamiętaj o zainstalowaniu odpowiednich sterowników, tak aby drukarka pojawiła się w Twoim urządzeniu.

Drukowanie zdjęcia ze smartfona – najważniejsze zasady


Wiele drukarek obsługuje urządzenia w systemie android i IOS. Jeśli dokonujesz druku poprzez sieć Wi-Fi, to musisz pobrać odpowiednią aplikację, z której będziesz drukować zdjęcia i obrazy. Opcji drukowania zdjęć z telefonu możesz także dokonać poprzez Bluetooth, gdzie wystarczy sparować urządzenie drukujące z telefonem, aby możliwe było przesyłanie plików do drukowania. W przypadku nowoczesnych drukarek drukowanie zdjęć za pomocą smartfona jest bardzo łatwe. Jeśli posiadasz iPhone'a i chcesz w łatwy sposób wydrukować zdjęcia, to wystarczy skorzystać z funkcji AirPrint. Do wydrukowania wystarczy Ci połączenie w tej samej sieci. Po czym należy wybrać zdjęcie i kliknąć przycisk „drukuj”, który pojawi się na dole ekranu.


Pamiętaj również, że jakość wydruku w dużym stopniu zależy od:

  • aparatu,
  • obiektywu, jakim wykonano zdjęcie,
  • ilości pikseli,
  • tuszu użytego w drukarce;
  • przeróbki zdjęcia (nasycenia, kontrastu, skalowania czy wyostrzenia).

Pamiętaj, że dużo lepsze jakościowo zdjęcie otrzymasz przez wykonanie fotografii lustrzanką lub bezlusterkowcem niż smartfonem.

Jak ustawić drukarkę podczas drukowania zdjęcia z telefonu?


Przy drukowaniu zdjęć z telefonu pamiętaj o dostosowaniu kilku ważnych czynników, które wpłyną na jakość wydrukowanego zdjęcia. Jeśli chcesz wydrukować zdjęcia wysokiej jakości, to pamiętaj o:

  • dostosowaniu odpowiednią wartości DPI (najlepiej 300 dpi lub więcej);
  • robieniu zdjęć najwyższej rozdzielczości, dzięki czemu jakość wydruku będzie bardzo dobra;
  • dopasowaniu parametrów w trakcie wykonywania zdjęć;
  • ustawieniu jak najwyższej jakości wydruku.

Co więcej, podczas drukowania zdjęć ze swojego telefonu możesz użyć specjalnego papieru fotograficznego, dzięki któremu efekt wydruku będzie jeszcze lepszy. Dodatkowo dobrze, jeśli przed wydrukiem zretuszujesz zdjęcie i usuniesz efekt czerwonych oczu lub rozjaśnisz ciemne zdjęcia. To pozwoli Ci wydrukować fotografię i zachować szczególne wspomnienia na długi czas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel