Jak wymienić chip w tonerze CF259A?

2024-06-26
Jak wymienić chip w tonerze CF259A?

Niektóre tonery zamienne wymagają wykorzystania chipa z oryginalnego wkładu producenta aby funkcjonować poprawnie, zwłaszcza w przypadku wkładów marki HP, takich jak CF259A. Wymianę chipa możesz przeprowadzić własnoręcznie, używając prostych narzędzi. W tym poradniku wytłumaczymy i pokażemy Ci jak to zrobić.

Jak wymienić chip w tonerze CF259A?


W zależności od edycji tonera CF259A do przełożenia chipu potrzebować będziesz albo cienkiego, płaskiego śrubokręta, albo niewielkich kleszczy modelarskich. To, czy masz do czynienia ze starszą lub nowszą wersją wkładu poznasz po tym, czy chip umieszczony jest w plastikowej prowadnicy, z której można go łatwo wysunąć przy pomocy śrubokręta, czy oblany ze wszystkich stron plastikiem. Jeśli masz nowszą kasetę, nie przejmuj się: obejrzyj nasz filmik, aby zobaczyć jak wygląda proces usuwania chipa z właśnie takiego tonera.

 

Wideo - Jak wymienić chip w tonerze CF259A? Pokazujemy krok po korku

Najpierw zlokalizuj chip. Gdy chwycisz toner tak, aby wytłoczone na nim logo HP było skierowane do góry, układ scalony znajdziesz po lewej stronie kasety. Możesz go poznać po zielonym laminacie i złotych stykach.

Używając kleszczy, ostrożnie wytnij chip z obudowy tonera. W pierwszym kroku lepiej pozostawić dookoła chipa więcej plastiku, aby móc wygodniej operować układem po odcięciu go od kasety.

Następnie przytnij nadmiar plastiku. Uważaj, aby nie uszkodzić zielonych i złotych części chipa.

Po przygotowaniu układu, rozpakuj nowy zamiennik i zlokalizuj gniazdo na chip z boku jego obudowy. Wsuń chip do prowadnicy.

Grubsza krawędź chipa powinna być zwrócona w stronę wałka światłoczułego. Jeśli omyłkowo zainstalujesz chip odwrotnie, wyjmij go, obróć o 180 stopni i zainstaluj ponownie.

Wypróbuj zamiennik. Jeśli zarówno styki jak i laminat są nienaruszone, Twój wkład powinien być rozpoznawany przez drukarkę.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Produkt zamienny

Produkt oryginalny

Wydajność3000 stron
KolorCzarny
pixel