Jak wymienić chip w tonerze HP W1420A? Instrukcja krok po kroku.

2024-05-15
Jak wymienić chip w tonerze HP W1420A? Instrukcja krok po kroku.

Wbrew pozorom, korzystanie z zamienników w niektórych modelach drukarek HP jest możliwe - wymaga jednak dodatkowego zabiegu, którym jest wymiana chipa w tonerze. Do tego celu możemy wykorzystać zużyty oryginalny toner, który otrzymaliśmy wraz z drukarką, lub zakupiony osobno. Pokażemy Ci jak przeprowadzić wymianę krok po kroku.

Jak wymienić chip w tonerze HP W1420A? Instrukcja krok po kroku.


Firma HP znana jest ze stosowania różnych rozwiązań mających na celu utrudnienie lub uniemożliwienie użytkownikom korzystania z zamiennych wkładów. W przypadku modeli, które nie są objęte usługą HP+, to ograniczenie można jednak obejść. W tym celu potrzebny będzie nam oryginalny chip ze zużytego tonera HP, szczypce modelarskie, oraz trochę cierpliwości i ostrożności. Jeśli nie czujesz się na siłach do precyzyjnej roboty na delikatnych częściach, warto poprosić o pomoc kogoś przyzwyczajonego do używania narzędzi.

W tym poradniku wytłumaczymy jak przełożyć chip z oryginalnego tonera HP W1420A do zamiennika. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy filmik, na którym możesz zobaczyć proces wymiany chipa w praktyce.

Wideo - Jak wymienić chip w tonerze HP W1420A? Instrukcja krok po kroku

Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie podzespołu, który trzeba wymontować ze zużytego oryginalnego wkładu. Znajdziemy go z boku obudowy, pod wałkiem światłoczułym. Wygląda jak mały, złoty kwadracik na zielonym tle.

Następnie za pomocą szczypiec ostrożnie wycinamy chip z obudowy. W tym kroku warto zostawić trochę więcej plastiku dookoła, gdyż precyzyjne manewry będą łatwiejsze, kiedy już odłączymy chip od starego tonera.

Teraz czas przyciąć nadmiar plastiku. Postępuj ostrożnie i sprawdź z naszym filmikiem, jak powinien wyglądać właściwie przycięty chip. Możesz także stopniowo próbować, czy element zmieści się w gnieździe na tonerze zamiennym. Producenci zgodnych wkładów są świadomi sytuacji na rynku, tak więc zakupiony przez Ciebie zamiennik powinien być przystosowany do zamontowania chipa.

Na koniec pozostaje wyjęcie taśmy i pomarańczowych zabezpieczeń z tonera zamiennego i zainstalowanie go w drukarce.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania odnośnie wymiany chipów, lub chcesz wiedzieć, czy w Twojej drukarce HP korzystanie z zamienników jest możliwe, skontaktuj się z nami lub sprawdź w Internecie, czy model, z którego korzystasz jest kompatybilny z usługą HP+. Powyższy zabieg przynosi efekty jedynie w drukarkach nie objętych tą subskrypcją.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel