Jak wymienić toner i bęben w drukarce Brother HL-L2352DW?

2024-06-03
Jak wymienić toner i bęben w drukarce Brother HL-L2352DW?

Brother HL-L2352DW to monochromatyczna drukarka laserowa, która cieszy się uznaniem klientów ze względu na swoją ekonomiczność i wydajność. Urządzenie pozwala drukować nawet do 30 stron na minutę, w automatycznym druku dwustronnym, a z odpowiednio dobranym tonerem może wydrukować do 3000 stron na jednym wkładzie. Natomiast bęben, który wymieniamy mniej więcej przy co czwartej wymianie tonera, wystarcza nawet na 12000 stron. Jednak nawet najbardziej wydajny wkład w końcu się zużyje i trzeba go będzie wymienić.

Gdzie kupić bęben i tonery do drukarek Brother? Jaki toner i bęben do drukarki Brother HL-L2352DW?


Jeśli szukasz nowych wkładów do Twojego urządzenia Brother HL-L2352DW, jesteś w dobrym miejscu. W Print24 znajdziesz zarówno oryginalne kartridże do drukarek Brother, pochodzące z oficjalnej, krajowej dystrybucji, jak i zamienniki Premium marki Estio. Warto sięgnąć po zgodne wkłady, gdyż korzystając z nich możesz obniżyć koszty drukowania nawet o 70%, nie rezygnując przy tym z najwyższego standardu jakości i wydajności. Zamienniki są równie łatwe i bezpieczne w instalacji i eksploatacji co tonery i bębny producenta, o czym możesz przekonać się dzięki dożywotniej gwarancji od Print24 na wkłady Estio i drukarkę, w której są zainstalowane.

Wymiana bębna i tonera w Brother HL-L2352DW krok po kroku

Wymiana tonera i bębna może wydawać się trudnym zadaniem, jako że wymaga kontaktu z wnętrzem urządzenia. Z nami nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Dla pewności możesz obejrzeć proces wymiany wkładu na naszym filmiku i powtarzać kroki.

Brother HL-L2352DW - jak wymienić toner i bęben? Pokazujemy krok po kroku

Zaczynamy. Pierwszym krokiem jest otwarcie przedniej klapy urządzenia: to znaczy, odchylenie przedniej górnej części obudowy do dołu. To pozwoli wyjąć bęben wraz z przyłączonym do niego tonerem.

Po prostu pociągnij, aby wyjąć wkłady. Jako że są to osobne komponenty, przed przekazaniem do utylizacji należy je rozłożyć. Naciśnij kolorową dźwigienkę w rogu kasety, aby wyjąć toner. Uważaj, aby nie rozsypać pozostałości proszku.

Rozpakuj nowy bęben i toner. Przed zainstalowaniem trzeba je będzie odbezpieczyć. Odklej żółtą naklejkę z wałka magnetycznego bębna i pociągnij, aby zdjąć zabezpieczenie. Z tonera zdejmij papierową osłonę.

Przy wałku bębna znajduje się prowadnica, do której pasuje górny brzeg wkładu tonera. Włóż toner do prowadnicy i popchnij, aż usłyszysz kliknięcie mechanizmu zabezpieczającego. Połączone wkłady włóż do otworu i zamknij obudowę. Wykonaj wydruk testowy, aby przekonać się, czy wymiana tonera i bębna przebiegła pomyślnie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Produkt zamienny

Wydajność3000 stron
KolorCzarny
Wydajność3000 stron
KolorCzarny
Wydajność3000 stron toner12000 stron bęben
KolorCzarny
Wydajność12000 stron
KolorCzarny
Wydajność12000 stron
KolorCzarny
Wydajność6000 stron
KolorCzarny

Produkt oryginalny

Wydajność1200 stron
KolorCzarny
Wydajność3000 stron
KolorCzarny
pixel