Jak zrobić nadruk na koszulkę w domu?

2023-03-27
Jak zrobić nadruk na koszulkę w domu?

Chcesz wykonać własnoręczny nadruk na koszulce? Planujesz zrobić wyjątkowy prezent bliskiej osobie, dając jej koszulkę z unikalnym nadrukiem? Zastanawiasz się nad koszulką z nadrukiem własnego wykonania? Sprawdź, jak zrobić nadruk na koszulkę w domu! Zobacz, czy lepiej zrobić nadruk na białej koszulce, czy kolorowej? Dowiedz się, co jest potrzebne do samodzielnego nadruku na ubraniu!

Co jest potrzebne, aby samemu zrobić nadruk na koszulce w domu?


Wykonując nadruk na koszulce, nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Możesz wykorzystać w tym celu dwa najczęściej spotykane rozwiązania. Sprawdź, czym jest specjalny papier transferowy i farba do tkanin! Dowiedz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać odpowiedni druk na odzieży!

Papier transferowy


Transferowy papier to rodzaj papieru, który umożliwia drukowanie szablonu graficznego, który później możemy przenieść na odzież lub inną powierzchnię. Możesz zapisać interesujący Cię plik graficzny i wydrukować go na papierze transferowym, po czym zrobić nadruk na koszulce domowym sposobem. Ten rodzaj papieru wchłania atrament z drukarki, a następnie pod wpływem temperatury umożliwia naniesienie na koszulkę odpowiedniej grafiki. Papier ten zazwyczaj posiada stronę matową oraz śliską, która zaznaczona jest nadrukiem, aby pamiętać, że grafika tworzona jest w sposób lustrzany i by nie pomylić stron papieru przy przeprasowaniu żelazkiem.

Farba do tkanin


Na rynku możesz również spotkać się z farbami do tkanin, które możesz nanosić bezpośrednio na odzież. Farb nie trzeba prasować, jedynie wystarczy poczekać, aż odpowiednio zaschną. Co więcej, możesz wykonywać nadruki przy wykorzystaniu:
farb w sprayu,

  • gąbek i pędzli,
  • wałków,
  • szablonów,
  • stempli.

Warto dodać, że użycie farbek do ubrań to ciekawa i unikalna propozycja. Jest ona polecana dla osób ze zdolnościami artystycznymi. W wypadku znakowania farbkami bez wątpienia cały proces jest o wiele bardziej czasochłonny, jednak mimo to efekt może być naprawdę zdumiewający!

Jak zrobić nadruk na koszulce w domu?


Do wykonania nadruku na koszulce w domu niezbędne będą odpowiednie przyrządy. Aby wydrukować grafikę własnoręcznie w domowym zaciszu, możesz skorzystać z naprasowanki lub farbek do ubrań.

Własny nadruk na koszulce T-shirt będzie dobrze widoczny w przypadku naprasowanek, ponieważ nie będzie widoczny biały poddruk. Równie dobrze będą wyglądać wydruki na czarnych koszulkach. W pierwszej kolejności powinieneś zaprojektować napis lub grafikę w programie graficznym, po czym wykonać tzw. lustrzane odbicie. Następnie polecamy wydrukować projekt na zwykłym papierze biurowym i przyłożyć go do odzieży na próbę. Kolejnym krokiem będzie drukowanie zaprojektowanej grafiki na papierze transferowym. Specjalny papier do drukowania naprasowanek umieszczamy na powierzchni ubrania, po czym zaprasowujemy w wybranym miejscu. Pamiętaj, aby jeszcze na zadruk położyć papier do pieczenia lub pergamin i dopiero po nim prasować. Co więcej, całą czynność wykonuj na twardym podłożu.

Nieco inaczej jest w przypadku nadruku domowym sposobem z wykorzystaniem farb do tkanin. Ta technika jest nieco trudniejsza i wymaga zdolności plastycznych. Mianowicie nadruk na koszulce domowym sposobem, w tym przypadku odbywa się poprzez namalowanie wybranej grafiki własnoręcznie. Zakupienie farbek do ubrań i następnie namalowanie wybranej grafiki jest bez wątpienia bardziej wymagające niż naprasowanki, jednak efekt może być o wiele ciekawszy!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel