Jaka drukarka do etykiet kurierskich?
Z drukarki do listów przewozowych mogą skorzystać nie tylko właściciele małych biznesów sklepy internetowe, ale także urzędy i instytucje przesyłających pocztą pisma.
Drukarka do etykiet - jak wybrać?
Pomyśl o potrzebach Twojego biznesu. Jeśli sprzedajesz na niewielką skalę, na przykład własne rękodzieło, zakup osobnego urządzenia może być zbędnym wydatkiem. List przewozowy możesz wydrukować także na drukarce biurowej, na papierze zwykłym, a następnie przykleić go taśmą klejącą lub klejem, albo na papierze samoprzylepnym.
Z drugiej strony, jeśli nadajesz dużą ilość korespondencji i paczek i potrzebujesz zoptymalizować proces, specjalistyczna drukarka do etykiet pozwoli Ci zaoszczędzić czas i obniżyć koszty.
Weź także pod uwagę cenę wkładów. Drukarki do etykiet nie wymagają użycia tuszu ani tonera, dzięki czemu są tanie w eksploatacji i nie wyczerpują materiałów przeznaczonych na inne druki w Twoim biurze. Zamiast wkładów drukarka do etykiet wykorzystuje specjalne etykiety z termowrażliwą warstwą, która zmienia barwę w procesie druku termicznego.
Występują także drukarki do etykiet:
- termotransferowe wykorzystujące taśmę transferową do przeniesienia druku na etykietę,
- termosublimacyjne przenoszące farbę z folii nośnikowej pod wpływem wysokiej temperatury w procesie sublimacji.
Drukarki termotransferowe i termosublimacyjne wymagają specjalnych wkładów, ale oferują trwalszy druk niż drukarki termiczne. Sięgnij po jedną z tych drukarek jeśli obawiasz się negatywnego wpływu warunków atmosferycznych na list przewozowy lub np. wysyłasz za granicę i spodziewasz się, że doręczenie przesyłki potrwa długo.
W tym artykule skupimy się jednak na drukarkach termicznych, ze względu na ich niewielki koszt eksploatacji i wygodę użycia. Taka drukarka powinna w zupełności wystarczyć dla potrzeb firmy, która wysyła głównie przesyłki krajowe, dostarczane w kilka dni.
Drukarki do etykiet - sprawdzone, popularne modele za rozsądną cenę.
Przedstawiamy praktyczne i niedrogie drukarki do etykiet kurierskich, które usprawnią pracę w Twoim biurze.
Brother QL-1100C
Ta przewodowa drukarka do etykiet od Brother drukuje w technologii termicznej, z prędkością do 110 milimetrów na sekundę, co pozwala szybko wydrukować nawet dużą serię etykiet. Zapewnia rozdzielczość do 300 x 300 dpi, co najzupełniej wystarczy, by uzyskać wyraźne, czytelne etykiety. Jej cena oscyluje między 800 a 1000 złotych.
Brother QL-1110NWBc
Ta udoskonalona wersja drukarki termicznej do etykiet Brother oferuje interfejsy USB i Ethernet, ale także łączność bezprzewodową dzięki interfejsom WiFi i Bluetooth oraz możliwości drukowania z urządzeń Apple za pomocą AirPrint. Maksymalna rozdzielczość druku na urządzeniu to 300 x 300 dpi, przy prędkości druku 110 mm/s. Dodatkowym atutem jest bezpłatne oprogramowanie P-touch Editor do projektowania etykiet w zestawie. Kosztuje ok. 1300 złotych.
AIMO 6XL
Ta drukarka może być opcją dla Ciebie jeśli zależy Ci na łączności Bluetooth za niską cenę - ok. 650 złotych. Oprócz tego urządzenie oferuje prędkość druku 150 mm/s i rozdzielczości 203 dpi. Szerokość z pliku od 11 mm do 115 mm.
Zebra ZD420D
Ta drukarka termiczna marki Zebra oferuje rozdzielczość 203 dpi lub 300 dpi (w zależności od głowicy drukującej), oraz szybkość druku do 152 milimetrów na sekundę, co czyni ją szybszą niż wyżej wspomniany model Brother. Na rynku dostępne są warianty z intefejsem USB 2.0, Ethernet i Bluetooth Low Energy (BLE), co pozwala wybrać urządzenie najbardziej odpowiadające wymaganiom biznesu i wykorzystywać drukarkę także w większych grupach roboczych lub z dala od komputera. W zależności od modelu zapłacimy od ok. 900 złotych (wariant z USB) w górę.
Zebra ZD421d
Nowsza wersja wyżej wspomnianego modelu, Zebra ZD421d występuje w szerokiej gamie modeli, pozwalających wybrać takie opcje jak rozdzielczość druku 203 lub 300 dpi, komunikacja przewodowa (USB, Ethernet) lub bezprzewodowa (Bluetooth, Wi-Fi). Drukarka obsługuje nośniki o maksymalnej szerokości 108 mm, przy czym drukuje na obszarze do 104 mm. Niezależnie od konfiguracji, wyposażona jest w ruchomy czujnik etykiet w standardzie. Drukuje z prędkością do 152 mm/s w rozdzielczości 203 dpi, lub do 102 mm/s w rozdzielczości 300 dpi. Także w tym wypadku ceny mogą znacznie różnić się w zależności od modelu.
GoDEX DT4x
O tym modelu warto wspomnieć ze względu na interfejs sieciowy LAN oraz opcje rozbudowy o dyspenser, gilotynę czy moduł WiFi. W standardzie otrzymujemy rozdzielczość 203 dpi, możliwość drukowania etykiet szerokości od 20 mm do 118 mm i darmowe oprogramowanie do projektowania etykiet GoLabel. Wadą urządzenia jest niska szybkość druku - tylko 103 mm/s.