Mity o tuszach zamiennych - oddzielamy fakty od fikcji!

2023-08-25
Mity o tuszach zamiennych - oddzielamy fakty od fikcji!

Chcesz zmniejszyć koszty związane z zakupem tuszów, ale obawiasz się o ich jakość i niezawodność? Zastanawiasz się, czy lepszy jest oryginał, czy zamiennik? Szukasz alternatyw dla oryginalnych tuszów do drukarek? Poznaj fakty i mity o tuszach zamiennych do drukarki! Zobacz, jak wygląda stosunek jakości do ceny! Sprawdź, jak zamienniki wpływają na funkcjonowanie drukarki!

Fakty i mity o tuszach zamiennych do drukarki


Szukasz odpowiedzi, jak zamienniki do drukarek naprawdę działają? Chcesz dowiedzieć się więcej o jakości wydruku oraz eksploatacji zamienników tuszów? Sprawdź, jak wygląda jakość w stosunku do ceny zamienników! Zobacz, czy zamienniki mogą uszkodzić drukarkę! Dowiedz się więcej o gwarancji na zamienniki!

1. Słaba jakość wydruku


Wiele osób uważa, że zakup zamiennika tuszu jest złym pomysłem, ponieważ obawiają się pogorszenia jakości wydruku. Jednak materiały eksploatacyjne tego typu, które są kompatybilne z danym modelem drukarki, wykonują wydruk tak samo dobry, jak oryginalne wkłady atramentowe. W tym wypadku używanie zamienników jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które dużo drukują i zależy im na tańszym zakupie tuszów.

2. Niski stosunek ceny do jakości


Zamienniki tuszów i tonerów zwykle odznaczają się dużo niższą ceną niż oryginalny toner czy tusz. To sprawia, że zamienniki zyskują na popularności. Obecnie wiele firm zajmujących się produkcją tuszów zwraca uwagę na to, aby ich produkt był wysokiej jakości, stąd kupując zamiennik, masz pewność, że nie pogorszysz jakości pracy drukarki.

3. Wysoka eksploatacja


Kolejny mit związany z zamiennikami to wysoka eksploatacja. Jednak należy wiedzieć, że tusz lub toner od sprawdzonych producentów nie powodują uszkodzeń czy awarii urządzenia, a dodatkowo jest o wiele tańszy w zakupie niż oryginalne materiały eksploatacyjne dedykowane do konkretnych drukarek. Co więcej, producenci zamienników często tworzą swoje produkty o wiele wydajniejsze niż produkty oryginalne, np. Brother czy HP, stąd za o wiele niższą cenę możesz dłużej korzystać z tonera.

4. Zamienniki mogą uszkodzić drukarkę


Mitem, który szczególnie wpływa na ludzi, jest twierdzenie, że korzystanie z zamienników może spowodować uszkodzenie drukarki. Nie jest to prawdą, ponieważ dobrze dobrany zamiennik, który posiada kompatybilne parametry z urządzeniem, będzie działać dokładnie tak samo, jak oryginalny tusz. Źle dopasowany tusz może jedynie wpłynąć na uszkodzenie bębna lub głowicy w drukarce, stąd pamiętaj o odpowiednim wyborze materiałów i tuszów, dostosowanych do Twojego urządzenia. Warto dodać, że wybrani producenci zamienników udzielają dożywotnią gwarancję na sprzęt, np. nasze tusze Print.ink! Co za tym idzie? W sytuacji uszkodzenia drukarki sprzedawca wymienia ją na nowy model lub przesyła do serwisu, ponosząc koszty za jej naprawę!

5. Brak gwarancji


Ostatnim mitem, który zasługuje na obalenie, jest możliwość utraty gwarancji na drukarkę przez korzystanie z zamienników tuszów. Owszem pewni producenci drukarek wpisują w swoich regulaminach, że drukarka traci gwarancję w przypadku korzystania z nieoryginalnych pojemników tuszów. Niemniej jednak przed zakupem zamiennika warto sprawdzić regulamin produktu. Dodatkowo w Print24 nie musisz obawiać się takich sytuacji , gdyż kupując nasze zamienniki premium otrzymasz od nas gwarancję na wkład i urządzenie drukujące. Oznacza to, że jeśli przez nasz wkład, Twoja drukarka ulegnie uszkodzeniu, nieodpłatnie naprawimy ją w naszym serwisie lub wymienimy na nową. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel