Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując drukarkę laserową?

2023-07-28
Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując drukarkę laserową?

Szukasz drukarki, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Chcesz kupić sprawdzoną drukarkę, która posłuży Ci przez lata? Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując drukarkę laserową? Zobacz, co liczy się przy zakupie tego typu urządzenia! Poznaj najważniejsze parametry, które należy sprawdzić przed dokonaniem zakupu!

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę laserową?


Drukarki laserowe to jedne z najczęściej kupowanych urządzeń drukujących. Ich zaletą jest duża wydajność, stąd często kupowane są do biur, ułatwiając codzienną pracę. Zobacz, jakie parametry warto sprawdzić przed zakupem drukarki laserowej! Dowiedz się, jaki rodzaj druku wybrać! Sprawdź, jak dobrać rozdzielczość oraz szybkość druku!

Rodzaj wydruku


Podczas zakupu drukarki zastanów się jaki rodzaj wydruku Cię interesuje. W przypadku drukarek laserowych należy wziąć pod uwagę, że ten typ urządzeń świetnie sprawdzi się w biurze lub domach, w których drukuje się większą ilość dokumentów. Jeśli mało drukujesz lub zależy Ci na wydruku wysokiej jakości zdjęć czy grafik, to możliwe, że lepszym wyborem będzie drukarka atramentowa.

Typ i dostępność tonera


Biorąc pod uwagę różne parametry, warto wziąć pod uwagę typ oraz dostępność tonera, który jest materiałem eksploatacyjnym. Mimo dużej wydajności drukarek laserowych niestety raz na jakiś czas trzeba wymienić toner. O ile w przypadku popularnych marek nie ma problemu z dostępnością tonerów, to jeśli kupisz urządzenie mniej znanej marki, to dostępność tonera może być ograniczona. Taka sytuacja doprowadza do zwiększenia kosztów eksploatacji, stąd warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

Rozdzielczość wydruku


Kolejnym ważnym parametrem jest rozdzielczość druku, którą podaje się w dpi. Większość biur korzysta z drukarek monochromatycznych, które drukują w czerni i bieli – w tym przypadku zupełnie wystarczy rozdzielczość 600 x 600 dpi. Jeśli zależy Ci na wydruku kolorowych grafik, to dobierz większą rozdzielczość.

Szybkość druku

Bardzo ważny parametr w drukarkach laserowych to szybkość wydruku. Mierzona jest w ilości wydruku stron na minutę drukowania. Obecnie drukarki laserowe mogą wykonywać wydruk ze średnią prędkością 20 stron na minutę. Droższe modele, które doskonale sprawdzą się w biurze, osiągają nawet 50 stron na minutę.

Maksymalny format druku


Szukając odpowiedniej drukarki laserowej i sprawdzając jej parametry, warto zwrócić uwagę na maksymalny format druku. To pozwoli Ci na większą swobodę podczas zadrukowywania różnych formatów. Obecnie masz możliwość zakupu drukarek, które mogą drukować w formacie A, B i C.

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje


Jeśli chcesz kupić drukarkę laserową do biura, to wybierz urządzenie wielofunkcyjne, które będzie posiadać w wyposażeniu:

  • skaner,
  • kopiarkę,
  • fax.

Takie drukujące urządzenie biurowe pozwoli na szybką i wydajną pracę, co jest jedną z wielu zalet drukarek laserowych.

Dostępność Bluetooth

Kolejnym parametrem, który ułatwia korzystanie z drukarki, jest dostępność Bluetooth. Dzięki posiadaniu tej funkcji możesz sparować komputer, laptopa lub smartfona z drukarką i wykonać automatyczny wydruk. To pozwoli Ci wydrukować potrzebne dokumenty bez konieczności podłączenia się przez kabel USB.

Wi-Fi

Funkcja Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe połączenie się drukarki nawet z kilkoma urządzeniami naraz. Wystarczy podłączyć drukarkę do sieci, z którą łączą się inne urządzenia i możliwe staje się drukowanie bez połączenia kablowego. Co więcej, niektóre drukarki laserowe z funkcją Wi-Fi odbierają sygnał do druku z urządzeń z innych pięter, stąd wystarczy Ci jedno urządzenie do obsługi całego biura.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel