Najczęstsze problemy z wydrukiem z drukarki

2023-07-24
Najczęstsze problemy z wydrukiem z drukarki

Twoja drukarka nie wykonuje wydruku? Nie wiesz, dlaczego masz ciągłe problemy z drukarką? Poznaj najczęstsze problemy z wydrukiem! Zobacz, co może wpływać na nieprawidłową pracę drukarki! Dowiedz się co zrobić, kiedy drukarka nie chce drukować!

Jakie są najczęstsze problemy z wydrukiem?


Problemów z drukowaniem zwykle można uniknąć poprzez odpowiednią konserwację i dbanie o sprzęt drukujący. Nowe drukarki posiadają szereg czynników, które wskazują błędy oraz konieczność wymiany poszczególnych materiałów eksploatacyjnych. Stąd, jeśli szybko reagujesz na komunikaty drukarki to rozwiązanie problemów z drukiem, może być banalnie proste. Zobacz najczęstsze problemy związane z wydrukiem! Dowiedz się, jak niski poziom tonera lub tuszu czy zacięty papier wpływają na problemy z działaniem drukarki!

Niski poziom tuszu lub tonera


Do jednych z najczęściej występujących problemów z wydrukiem jest niski poziom tonera lub tuszu w drukarce. W takiej sytuacji drukarka znacznie wcześniej informuje o niskim poziomie, dlatego nie należy lekceważyć komunikatu. Wyczerpanie tuszu lub tonera w drukarce może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Zacięty papier


Następnym bardzo często występującym problemem z drukowaniem jest zacinający się papier. Jeśli Twoja drukarka zacina papier i masz problemy z drukowaniem dokumentów, to warto sprawdzić, czy nie wkładasz za dużo papieru do podajnika. Problemem może być również sam rodzaj papier, który ma tendencję do sklejania się. W tym celu należy odłączyć drukarkę, zmniejszyć ilość kartek w podajniku, po czym spróbować uruchomić ponownie urządzenie, wciskając przycisk włączający i wydrukować dokumenty ponownie.

Brak zainstalowanych sterowników


Jeśli Twoja drukarka nie chce wcale drukować, to problem może dotyczyć systemu operacyjnego i braku zainstalowanych sterowników na urządzeniu, z którego wysyłasz pliki do druku. W takim wypadku należy wejść w panel sterowania, a następnie zobaczyć czy drukarka pojawia się jako urządzenie. Jeśli nie zauważysz drukarki na liście, to znaczy, że prawdopodobnie nie zostały zainstalowane sterowniki.

Powolny wydruk z drukarki


Zbyt wolny wydruk może spowalniać pracę i zmniejszać komfort użytkowania urządzenia. Za zbyt wolny wydruk może odpowiadać zbyt wysoka jakość wydruku dlatego, aby przyspieszyć proces drukowania, należy obniżyć jakość wydruku. Kolejnym sposobem na przyspieszenie pracy drukarki jest wyłączenie dupleksu, który obraca strony arkusza.

Głośny wydruk


Zbyt głośna praca drukarki lub niepokojące odgłosy z urządzenia powinny zwrócić Twoją uwagę. Zazwyczaj są one spowodowane nieodpowiednio dobranym tonerem lub tuszem, dlatego należy szybko go wymienić. To pozwoli Ci uniknąć poważnych konsekwencji i napraw w serwisie. Co więcej, zbyt głośna praca drukarki często wiąże się z zanieczyszczeniem sprzętu, dlatego pamiętaj, aby regularnie czyścić drukarkę, m.in. głowicę, bęben oraz rolki.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel