Nowości w Technologii Druku: Tusz fluorescencyjny

2024-05-27
Nowości w Technologii Druku: Tusz fluorescencyjny

Tusz fluorescencyjny to stosunkowo nowe odkrycie, które otwiera wiele możliwości projektowania. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest tworzenie unikalnych projektów nie tylko na papierze, ale na koszulkach czy teksturach. Poszukujesz informacji, czym jest i jakie zastosowanie ma tego typu tusz? Zobacz, co to jest tusz fluorescencyjny! Wskazujemy, jakie jest jego zastosowanie w dzisiejszych czasach! Prezentujemy wady i zalety tego znakowania!

Czym jest tusz fluorescencyjny?


Tusz fluorescencyjny posiada właściwości, które pod wpływem promieniowania UV zmieniają kolor na bardziej intensywny. Dzięki temu możliwy jest zadruk unikalnych, jaskrawych elementów graficznych na różnego rodzaju materiałach – nie tylko do znakowania papieru zwykłego, ale również zadruku na takich powierzchniach jak koszulki, poduszki, tektury, opakowania, plakaty, jak również materiał filcowy. Warto wspomnieć, że tusz UV ma szerokie zastosowanie na rynku, a dzięki zapotrzebowaniu na tego typu produkt, z każdym rokiem zwiększają się jego możliwości. Tym samym można spodziewać się rewolucji w zakresie rozwoju tej technologii druku.

Jakie jest jego zastosowanie?


Zastosowanie tuszu fluorescencyjnego stale rośnie. Warto dodać, że dostępny jest on w dwóch formach: jako tusz kreślarski fluorescencyjny lub tusz wykorzystywany w druku. Ten pierwszy może być stosowany jako element dekoracyjny, tusz do stempli lub pieczątek. Jednakże warto zwrócić szczególną uwagę na zastosowanie tuszu fluorescencyjnego w druku. Ma on zastosowanie w znacznie większych obszarach przemysłu, jak również reklamy, takich jak:

  • dokumenty – stosowany jest do drukowania znaków wodnych na dokumentach, które to nie są widoczne dla ludzkiego oka, jednak uwidaczniają się pod wpływem promieniowania UV; dodatkowo tusz fluorescencyjny wykorzystuje się w drukowaniu elementów zabezpieczających, które znajdują się bezpośrednio na stronach dokumentów;
  • opakowania produktów – tusz fluorescencyjny odznacza się trwałymi i żywymi kolorami odpornymi na światło słoneczne, tym samym zwiększa atrakcyjność produktu, kiedy zostanie umieszczony na opakowaniu;
  • marketing – tego typu tusz stosowany jest w marketingu i reklamie; zadruk materiałów papierowych, jak również tekstylnych z użyciem tuszu fluorescencyjnego, zwłaszcza w kolorze niebieskim lub zielonym niezwykle uwidacznia przekaz, a to przekłada się na większe zainteresowanie i sprzedaż;
  • imprezy okolicznościowe – tego typu tusz poleca się do wydruku elementów na imprezy masowe, takie jak koncerty, targi czy spotkania branżowe.

Korzyści ze stosowania tuszu fluorescencyjnego


Dzięki swoim właściwościom tusz fluorescencyjny ma szerokie zastosowanie. Jedną z jego największych zalet jest jego atrakcyjność. Umożliwia on wykonanie unikalnych nadruków o intensywnych i nasyconych kolorach, które to uwidaczniają się pod promieniowaniem ultrafioletowym. To z kolei zwiększa szanse na pozyskanie większej ilości klientów oraz zainteresowanych osób.

Kolejną korzyścią, jaka płynie ze stosowania tuszu, jest bezpieczeństwo. Tusz stosowany jest do bezbarwnego znakowania ważnych dokumentów, np. banknotów i dowodów osobistych, na których wykonuje się znaki wodne, które to umożliwiają szybką identyfikację.

Warto również wspomnieć, że nowoczesne tusze fluorescencyjne wyróżnia duża wydajność. Mianowicie treści, które zostały stworzone na wybranym materiale, są odporne na działanie promieni słonecznych, jak również wilgoci. To z kolei przekłada się na długą żywotność!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel