Regionalizacja drukarek firmy Xerox - o co chodzi?

2023-01-25
Regionalizacja drukarek firmy Xerox - o co chodzi?

Regionalizacja drukarek Xerox- co to oznacza?

Xerox to amerykański koncern, którego drukarki cyfrowe spotkasz na całym świecie.

Firma wprowadziła regionalizacje swoich urządzeń laserowych i tonerów - oznacza to, że Twoja drukarka zostanie przypisana do regionu, z którego pochodzi pierwszy użyty toner. Ma to na celu ograniczenie sprzedaży wkładów alternatywnych i rozpowszechniania ich po świecie, co niestety może okazać się problematyczną sprawą dla przeciętnego użytkownika drukarki.

Z czym w takim razie wiąże się zakup drukarki od amerykańskiego giganta?

Za przypisanie drukarki do danej lokalizacji odpowiadają tonery, których chipy zostały zaprogramowane na daną lokalizację 1, 2 lub 3.

Jeśli więc kupisz nową drukarkę marki Xerox, otrzymasz neutralne, nieprzypisane do żadnego regionu urządzenie.
Dopiero kiedy włożysz do drukarki toner, urządzenie na stałe przypisze się do jego lokalizacji, przez co korzystanie z wkładów z innego regionu nie będzie możliwe.

Oznacza to, że poszczególne modele drukarek Xerox mogą wymagać różnych tonerów w zależności od regionu, w którym są używane.

Utrudnienia w użytkowaniu drukarki spowodowane regionalizacją Xerox

Regionalizacja tonerów to problem, przez który możesz nieświadomie zaopatrzyć się w toner z innej strefy, który nie będzie odczytywany przez Twoją drukarkę.

Przykładowo, jeśli zakupisz używaną drukarkę z zachodu, z przypisanym regionem nr 2, a następnie spróbujesz zamontować tonery z polskiej dystrybucji nr 3, drukowanie nie będzie możliwe, a na urządzeniu pojawi się komunikat "Xerox invalid toner" (nieprawidłowy toner).

Jeśli zakupisz urządzenie w Polsce i tutaj będziesz z niego korzystać, a w przyszłości planujesz przeprowadzić się wraz z drukarką, w do kraju z innym oznaczeniem regionu (np. Niemcy nr 2) - znalezienie odpowiednich tonerów, może przysporzyć Ci wiele kłopotu. Pomimo, że wkłady będą wyglądały tak samo, nie będą odczytywane przez drukarkę. 

Regionalizacja a dobór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych

Aby uniknąć problemu z niedziałającym tonerem, zaopatruj się jedynie w materiały eksploatacyjne ze sprawdzonego źródła, przypisane do regionu, w którym używasz swojego urządzenia.

Producenci sprawdzonych wkładów zamiennych działających na terenie Polski, posiadają tonery o oznaczeniu regionu 3. Jeśli więc zakupiłeś urządzenie, które planujesz wykorzystywać na terenie Polski (region 3), zaopatruj się w materiały eksploatacyjne pochodzące z polskiego obszaru dystrybucyjnego. 

W Print24 znajdziesz szeroką ofertę tonerów oryginalnych i alternatywnych Xerox, kompatybilnych z urządzeniami przypisanymi do regionu 3 (Polska).

Jak sprawdzić region drukarki

Jeśli Twoja drukarka Xerox pochodzi z drugiej ręki, lub została sprowadzona z innego kraju, sprawdź jaki numer regionu został jej przypisany i dopasuj wkłady z chipami o tych samych numerach.

W Polsce urządzenia Xerox posiadają oznaczenie regionu nr 3.

Numer regionu drukarki sprawdzisz w jej ustawieniach. Z menu wybierz stronę konfiguracji i wydrukuj ją.

Wymiana bębnów światłoczułych bez ograniczeń geograficznych

Sprawa regionalizacji urządzeń firmy Xerox jest znacznie prostsza, gdy dotyczy wymiany bębna światłoczułego. Firma Xerox nie narzuca ograniczeń geograficznych na bębny,  nie musisz więc martwić się o konieczność zakupu bębnów z określonego regionu na świecie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel