TOP3 Drukarek do zdjęć do domu

2023-10-13
TOP3 Drukarek do zdjęć do domu

Czas wakacyjnych wyjazdów już dawno za nami i pozostały po nich tylko wspomnienia. Jest jednak pewien sposób aby te wspomnienia ożywić. Mowa oczywiście o zdjęciach, na których każdy z nas uwiecznia swoje podróże. Jeśli chcesz je wydrukować, możesz bez problemu zrobić to w domowym zaciszu, nie musisz od razu korzystać z profesjonalnych usług druku. W tym celu sprawdzą się perfekcyjnie drukarki atramentowe. Na rynku jest jednak tak wiele modeli, że można się pogubić analizując ich specyfikację. Aby ułatwić Ci wybór, wybraliśmy trzy, warte naszym zdaniem uwagi, modele drukarek, które sprawdzą się w przypadku druku zdjęć. I to nie tylko tych z wakacji.

Co braliśmy pod uwagę tworząc ten ranking?

Cena - skupiliśmy się na urządzeniach w kwocie do 1300 zł. W tej cenie można już wybrać urządzenia, które posiadają łączność Wi-Fi, dzięki czemu możemy drukować zdjęcia bezpośrednio z telefonu,

Jakość wykonania i bezawaryjność - mamy te informacje z naszego serwisu, sprzedajemy tysiące tuszy do drukarek miesięcznie, w związku z czym dokładnie wiemy, z którymi modelami są problemy,

Dostępność tuszy zamiennych - takich, które umożliwiają wydruk zdjęć w wysokiej rozdzielczości,

Cenę oryginalnych tuszy - dla tych, którzy mimo wszystko wolą oryginały, wybraliśmy takie modele, w których tusze oryginalne nie zrujnują domowego budżetu.

Miejsce 1

Canon Pixma G540 (w cenie około 1300 zł) - jest to model, który w rozsądnej cenie łączy w sobie wszystkie niezbędne funkcje. Urządzenie oferuje wysoką rozdzielczość druku 4800x1200 DPI, posiada moduł Wi-Fi dzięki któremu wydrukujesz fotografie prosto z telefonu, a na dodatek tusze oryginalne oferują wysoką wydajność w niskiej cenie. Pixma G540 wykorzystuje aż sześć tuszy GI-43 w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim, magenta, żółtym oraz szarym, co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie kolorów zdjęcia. Naszym zdaniem jest to urządzenie idealne do wydruku zdjęć w domu, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom, stawiającym jakość wydruku na pierwszym miejscu.

Tusze oryginalne do drukarki Canon G540 o symbolu GI-43BK, GI-43C, GI-43M, GI-43Y, GI-43RGI-43GY znajdziesz w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie.

Miejsce 2

Epson L1210 (w cenie około 699 zł) - to urządzenie wykorzystujące cztery kolorowe tusze Epson 103 (czarny, niebieski, żółty oraz magenta) w związku z czym odwzorowanie kolorów nie będzie tak idealne jak w Canonie G540. Model ten, odwdzięczy się jednak bardzo tanią eksploatacją. Zarówno w przypadku tuszy oryginalnych jak i zamienników, jest to niekwestionowany lider jeśli chodzi o cenę za wydrukowaną stronę. Wydruki w rozdzielczości 5760x1440 DPI charakteryzują się dużą szczegółowością, dzięki czemu bez problemu wydrukujemy zdjęcie, nadające się do ramki lub do powieszenia na lodówce. Minusem tego modelu jest brak komunikacji Wi-Fi przez co nasze wydruki wykonamy jedynie bezpośrednio z komputera. Tę niedogodność, rekompensuje nam niska cena urządzenia oraz tuszy.

Wkłady atramentowe do drukarki Epson L1210 o symbolu Epson 103, zarówno w wersji oryginalnej jak i zamiennej, znajdziesz w naszym sklepie.

Miejsce 3

Canon Pixma TS705 (w cenie około 750 zł) - jest to model, który w bardzo niskiej cenie zakupu oferuje zarówno wysoką jakość druku i dobre odwzorowanie kolorów (moduł drukujący oparty o 5 kolorowych wkładów) jak i łączność Wi-Fi. Rozdzielczość druku to w tym przypadku, podobnie jak w Canonie 4800x1200 DPI, dzięki czemu nasze zdjęcia będą ostre jak brzytwa i szczegółowe. Jeśli dodamy do tego duplex automatyczny, otrzymujemy urządzenie prawie idealne. Do ideału zabrakło tu wydajnych tuszy w butelkach (poprzednicy je oferują). Wkłady wykorzystywane przez TS705 to model CLI581 w trzech wersjach pojemności - standard, XL oraz XXL. Naszym zdaniem, w przypadku tego modelu warto nastawić się na zakup tuszy zamiennych, które występują wyłącznie w wersji XXL i oferują jakość nie odbiegającą od oryginału.


Tusze do drukarki Canon Pixma TS705 w wersji zamiennej jak i oryginalnej znajdziesz w naszym sklepie. W przypadku tego modelu, warto wybrać atrakcyjny cenowo komplet tuszy CLI-581XXL dzięki czemu, dodatkowo zaoszczędzimy na wydruku naszych zdjęć.

Jak zwykle w naszych zestawieniach TOP3, na zakończenie, jeśli te modele nie spełniają Twoich oczekiwań, pamiętaj o siedmiu złotych zasadach podczas zakupu jakiegokolwiek urządzenia drukującego:

  1. Cena materiałów oryginalnych materiałów - często koszt ich zakupu przewyższa cenę nowego urządzenia,
  2. Dostępność zmiennika - jest to sposób na tanie drukowanie, szczególnie istotne w przypadku drukarek domowych,
  3. Wydajność materiałów eksploatacyjnych - pamiętaj aby zawsze sprawdzać cenę za wydrukowana stronę - możesz to zrobić np. naszym sklepie wybierając odpowiedni model,
  4. Komunikacja - jeżeli chcesz drukować z telefonu, koniecznie wybieraj urządzenia z siecią Wi-Fi,
  5. Duplex czyli automatyczny druk dwustronny - pozwala na oszczędność papieru,
  6. Rozmiar urządzenia - często pomijany na etapie zakupu, jest to jednak istotna kwestia, szczególnie jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na biurku lub półce,
  7. Gwarancja - część producentów (np. Brother) oferuje na swoje drukarki rozszerzoną gwarancję do 36 miesięcy.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel