TOP3 Najlepsze drukarki laserowe kolorowe do domu

2023-10-05
TOP3 Najlepsze drukarki laserowe kolorowe do domu

Jeżeli jesteś na etapie zakupu nowej, kolorowej, laserowej drukarki do domu to mamy dla Ciebie TOP3 modeli dostępnych na rynku pod względem jakości i opłacalności. W tym rankingu pod lupę wzięliśmy takie czynniki jak jakość wykonania czy dostępne funkcje ale w szczególności skupiliśmy się na kosztach eksploatacji. Te w przypadku kolorowych, laserowych urządzeń przeznaczonych do domu są kluczowe. Ponadto wybraliśmy tylko te modele, które wg. naszych statystyk sprawiają najmniej problemów podczas eksploatacji. Skąd mamy te dane? Sprzedajemy miesięcznie tysiące różnych modeli wkładów do drukarek z gwarancją także na urządzenie. Dzięki temu mamy informację zarówno o awaryjności tonerów jak i samych urządzeń. Zapraszam do naszego krótkiego zestawienia.

Co braliśmy pod uwagę tworząc ten ranking?

Cena - skupiliśmy się na urządzeniach w kwocie do 1300 zł. Jest to dolny przedział w tym segmencie urządzeń. Użytkownicy "domowi" najchętniej wybierają urządzenia właśnie z tego segmentu cenowego.

Jakość wykonania i bezawaryjność - mamy te informacje z naszego serwisu, sprzedajemy tysiące tonerów do drukarek miesięcznie, w związku z czym dokładnie wiemy, z którymi modelami są problemy.

Dostępność tonerów zamiennych - to kluczowy element w przypadku drukarek kolorowych, ponieważ musimy zainstalować aż 4 tonery jednocześnie co w przypadku wykorzystania wkładów oryginalnych, niejednokrotnie okazuje się bardzo drogie - cena kompletu tonerów oryginalnych, może nawet dwukrotnie przekroczyć cenę zakupu nowej drukarki.

Cenę oryginalnych tonerów - dla tych, którzy mimo wszystko wolą oryginały, wybraliśmy takie modele, w których tonery oryginalne oferują rozsądną wydajność w przeliczeniu na cenę. W tym segmencie, właśnie z tego powodu nie znajdziemy urządzeń HP. Oferują one mało wydajne tonery w zawyżonej cenie.

Miejsce 1

Brother HL-L3210CW (w cenie około 950 zł) - zwycięzcą naszego rankingu jest model działający w oparciu o sprawdzoną, bezawaryjną technologię druku, która jest dostępna na rynku od kilku lat. Mowa tu o tonerach TN-247 o wydajności 3000 stron czarnych i 2300 stron kolorowych. Drukarka ta oferuje szybkość druku do 18 stron na minutę w kolorze w rozdzielczości 600 dpi. Jest to wystarczające do codziennych kolorowych wydruków wszelkiego rodzaju jak kolorowa praca do szkoły czy kolorowa prezentacja. Urządzenie podłączymy do naszego komputera za pomocą przewodu USB oraz sieci Wi-Fi. Dzięki sieci bezprzewodowej, bezproblemowo wydrukujemy kolorowe dokumenty, prezentacje czy zdjęcia także bezpośrednio z telefonu. W przypadku zdjęć, pamiętajmy jednak, że jeżeli zależy nam na maksymalnej jakości, lepiej wybrać drukarkę atramentową. Laserówki sprawdzają się tu bez wyjątku, co najwyżej średnio.

Niewątpliwym atutem tego modelu jest dostępność tanich tonerów zamienników Brother TN-247. W naszym sklepie znajdziesz je również w ekonomicznym komplecie. Poza samymi tonerami, ten model drukarki, wymaga od nas wymiany co pewien czas bębna DR-243CL oraz pasa transferu BU-223CL. Ich wydajność to 18 000 stron bęben i 50 000 stron pas, co sprawia, że w przypadku standardowej, domowej eksploatacji, prawdopodobnie nie wymienisz ich nigdy.

Miejsce 2

Canon i-SENSYS LBP631Cw (w cenie około 850 zł) - miejsce drugie to model, który dostał nasz kredyt zaufania ze względu na stosunek ceny do funkcji jakie oferuje, ale także za wydajne tonery oryginalne na 3130 stron czarny oraz 2350 stron kolory o symbolu 067H. Drukarka ta oferuje wysoką rozdzielczość druku 1200 dpi, przy szybkości 18 stron kolorowych na minutę. Do komputera podepniemy ją poprzez przewód USB, sieć przewodową oraz Wi-Fi. Dzięki sieci bezprzewodowej, możliwy jest także wydruk bezpośrednio z telefonu. Dodatkowo, model ten posiada w standardzie dwa pojemniki na papier. Urządzenie sprawdzi się w domu, w szczególności jeżeli wymagasz od swojej drukarki bezkompromisowej jakości druku i bezawaryjności oraz wykorzystujesz głównie tonery oryginalne.

Tonery oryginalne Canon 067 oraz 067H, znajdziesz w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na rynku zaczęły pojawiać się tonery zamienniki do tego modelu urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że są one bezproblemowe jeżeli chodzi o ich eksploatację, co jest dodatkowym atutem w przypadku i-SENSYS LBP631Cw. Tonery zamienniki do Canon 067H znajdziesz również w naszym sklepie.

Miejsce 3

Brother HL-L3270CDW (w cenie około 1299 zł) - na trzeciej pozycji uplasował się kolejny model Brother. Jest to urządzenie, które działa w oparciu o ten sam moduł druku co zwycięzca rankingu - HL-L3210CW. Znajdziemy tu zatem wydajne tonery o symbolu TN-247, bęben DR-243CLpas transferu BU-223CL oraz pojemnik na zużyty toner WT-223CL. Pamiętaj jednak, że w przypadku standardowej, domowej eksploatacji to cena tonera determinuje opłacalność danego modelu. Pozostałe materiały wystarczają na 18 000 i 50 000 stron, co w domowych warunkach oznacza praktycznie dożywotnią eksploatację. Brother HL-L3270CDW oferuje szybki wydruk w kolorze do 24 stron na minutę (600 dpi), interfejs LAN, Wi-Fi dzięki któremu podłączysz drukarkę z telefonem, komunikację USB, a także rzadkie w tym przedziale cenowym NFC. Nie zapominajmy także o automatycznym duplexie (automatyczny druk dwustronny). Drukarka świetnie sprawdzi się w przypadku tekstu czy kolorowej grafiki. Co ze zdjęciami? Podobnie jak w innych modelach laserowych z tego segmentu, wydrukujemy je, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zdjęcia, to tylko odpowiedni model atramentowy.

Tonery zamienniki do drukarki Brother HL-L3270CDW o symbolu TN-247, znajdziesz w naszym sklepie, także w ekonomicznym komplecie CMYK. W naszej ofercie posiadamy także oryginalne materiały eksploatacyjne do tego modelu.

Na zakończenie, jeśli te modele nie spełniają Twoich oczekiwań, pamiętaj o siedmiu złotych zasadach podczas zakupu jakiegokolwiek urządzenia drukującego:

  1. Cena materiałów oryginalnych materiałów - często koszt ich zakupu przewyższa cenę nowego urządzenia,
  2. Dostępność zmiennika - jest to sposób na tanie drukowanie, szczególnie istotne w przypadku drukarek domowych,
  3. Wydajność materiałów eksploatacyjnych - pamiętaj aby zawsze sprawdzać cenę za wydrukowana stronę - możesz to zrobić np. naszym sklepie wybierając odpowiedni model,
  4. Komunikacja - jeżeli chcesz drukować z telefonu, koniecznie wybieraj urządzenia z siecią Wi-Fi,
  5. Duplex czyli automatyczny druk dwustronny - pozwala na oszczędność papieru,
  6. Rozmiar urządzenia - często pomijany na etapie zakupu, jest to jednak istotna kwestia, szczególnie jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na biurku lub półce,
  7. Gwarancja - część producentów (np. Brother) oferuje na swoje drukarki rozszerzoną gwarancję do 36 miesięcy.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel