TOP3 Najlepsze drukarki laserowe monochromatyczne do domu

2023-09-27
TOP3 Najlepsze drukarki laserowe monochromatyczne do domu

Szukasz dla siebie nowej drukarki laserowej? Chcesz wybrać jak najlepiej? Ma być szybka, oferować świetną jakość druku i najlepiej działać bezproblemowo na tonerach zamiennych? Przytłaczająca ilość modeli na rynku, na pewno nie ułatwia tego zadania. W dzisiejszym artykule wybraliśmy dla Ciebie TOP3 modeli laserowych mono, które z pewnością sprawdzą się w Twoim domu. Znajdziesz tu także checklistę na co uważać podczas wyboru urządzenia do domu.


Co braliśmy pod uwagę tworząc ten ranking?

Cena - skupiliśmy się na urządzeniach w kwocie do 700 zł.

Jakość wykonania i bezawaryjność - mamy te informacje z naszego serwisu, sprzedajemy tysiące tonerów do drukarek miesięcznie, w związku z czym dokładnie wiemy, z którymi modelami "mamy na pieńku".

Dostępność tonerów zamiennych - zakup wkładu oryginalnego to niejednokrotnie wydatek dorównujący nowej drukarce. Wiemy, że użytkownicy domowi, w zdecydowanej większości decydują się na zamienniki dlatego była to dla nas istotna kwestia podczas przygotowywania tej listy.

Cenę oryginalnych tonerów - jeśli jednak zdecydujesz się na używanie wkładów oryginalnych warto wiedzieć już przed zakupem drukarki czy ich cena jest dla nas do zaakceptowania.


Miejsce 1

Xerox Phaser 3020 (w cenie około 390 zł) - urządzenie oparte o technologię dostępną na rynku już co najmniej dekadę. Bezawaryjne, szybkie, łatwe w instalacji, o kompaktowych rozmiarach. Oferuje szybkość drukowania do 20 stron A4/min. Świetnie sprawdzi się podczas wydruku tekstu, wykresów, faktur i wszystkich innych tych, które towarzyszą nam na co dzień. Jeśli dodamy do tego bezproblemową pracę na tonerach zamiennych oraz atrakcyjną cenę wkładów oryginalnych, możemy mówić o drukarce prawie idealnej. Prawie, ponieważ urządzenie oferuje jedynie komunikację poprzez przewód USB. Jeżeli nie zależy Wam jednak sieci Wi-Fi i wydrukach z telefonu, bierzcie ten model w ciemno.

Tonery do Xeroxa 3020 o symbolu 106R02773 i 106R03048 znajdziecie w naszym sklepie

Miejsce 2

Brother HL-L2352DW (w cenie około 550 zł) - jeżeli z jakiegoś powodu macie na pieńku z marką Xerox, koniecznie zainteresujcie się tym modelem Brothera. Poza szybkim wydrukiem do 30 stron na minutę, wysoką bezawaryjnością oraz tanimi zamiennymi tonerami TN-2421, urządzenie oferuje komunikację Wi-Fi oraz USB. W bonusie otrzymacie także automatyczny duplex dzięki czemu zaoszczędzicie papier drukując swoje dokumenty dwustronnie. Dodatkowo, model ten posiada szufladę na papier, przez co drukarka wygląda estetyczniej na naszym biurku ale także papier nie zakurzy się tak bardzo jak w przypadku zewnętrznego podajnika. Minusy? Producent zastosował tu moduł druku składający się z osobnego pojemnika na toner oraz bębna. Oznacza to, że poza samym tonerem co około 12 000 stron, konieczna jest wymiana również bębna. W praktyce wydrukowanie aż 12 000 stron w domu to całkiem sporo ale musimy mieć to na uwadze. Na szczęście na rynku dostępne są też tanie zamienniki bębnów do tego modelu o symbolu DR-2401.

Tonery i bębny do Brother HL-L2352DW o symbolu TN-2421,TN-2411, DR-2401 znajdziecie w naszym sklepie.

Miejsce 3

Brother HL-1223WE (w cenie około 550 zł) - nasze zestawienie TOP 3, zamyka kolejna propozycja od firmy Brother. Model ten to odpowiednik 1:1 Xeroxa 3020 jeżeli chodzi o zdecydowaną większość funkcjonalności. Oferuje szybkość druku do 20 stron na minutę, do komputera podłączymy go jedynie przewodem USB (brak komunikacji Wi-Fi) i świetnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju domowych wydrukach (faktury, dokumenty, wykresy, tabele, prace, zadania domowe itp.). Co więc wyróżnia HL-1223WE na tle konkurencji? Brother zdecydował się w jego przypadku na niecodzienny ruch - obniżył cenę oryginalnych tonerów i bębnów światłoczułych praktycznie aż do poziomu ceny zamiennika (porównując z innymi modelami urządzeń Brother). Oznacza to bezkompromisową jakość wydruku w niskiej cenie. Jeśli więc zazwyczaj decydujesz się na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ten model jest dla Ciebie! Mały minus za osobny toner i bęben. Ten drugi musimy wymienić co 10 000 stron, jednak dokładnie tak jak w przypadku tonera, jest on w atrakcyjnej cenie.

Tonery i bębny, zarówno oryginalne jak i zamienniki do Brother HL-1223WE o symbolu TN-1090 i DR-1090 znajdziecie w naszym sklepie. 

Jeśli uważasz że nasze propozycje nie są dla Ciebie i chcesz poszukać odpowiedniego modelu na własną rękę, przygotowaliśmy dla Ciebie checklistę. Oto siedem, naszym zdaniem najistotniejszych aspektów, na które koniecznie zwróć uwagę wybierając nową drukarkę do domu:

  1. Cena materiałów oryginalnych materiałów - często koszt ich zakupu przewyższa cenę nowego urządzenia,
  2. Dostępność zmiennika - jest to sposób na tanie drukowanie, szczególnie istotne w przypadku drukarek domowych,
  3. Wydajność materiałów eksploatacyjnych - pamiętaj aby zawsze sprawdzać cenę za wydrukowana stronę - możesz to zrobić np. naszym sklepie wybierając odpowiedni model,
  4. Komunikacja - jeżeli chcesz drukować z telefonu, koniecznie wybieraj urządzenia z siecią Wi-Fi,
  5. Duplex czyli automatyczny druk dwustronny - pozwala na oszczędność papieru,
  6. Rozmiar urządzenia - często pomijany na etapie zakupu, jest to jednak istotna kwestia, szczególnie jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na biurku lub półce,
  7. Gwarancja - część producentów (np. Brother) oferuje na swoje drukarki rozszerzoną gwarancję do 36 miesięcy.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel