Tanie drukowanie - zdradzamy sprawdzone sposoby.

2022-10-14
Tanie drukowanie - zdradzamy sprawdzone sposoby.

Wybierając drukarkę bywa, że główna cecha, która nami kieruje to cena, często zapominając, że to jedynie początek naszych wydatków, które napotkamy w związku z drukiem w naszej firmie lub domu. Co więc zrobić aby uniknąć niemiłych niespodzianek i ograniczyć wydatki związane z eksploatacją naszego urządzenia drukującego? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów jak tanio drukować.

 

1. Wybierz odpowiednią drukarkę

Wybór odpowiedniego urządzenia drukującego do Twojego domu lub firmy to poważne zadanie, które jak wiemy z doświadczenia nie należy do najprostszych. To ta decyzja będzie miała znaczny wpływ na późniejszy stan Twojego portfela.

Duże firmy często łapią klientów w pułapkę, kusząc zadziwiająco niskimi cenami drukarek. W końcu tania drukarka wygląda zachęcająco, ale gdzie tkwi haczyk i dlaczego tylko na pozór jest to dobra oferta?

Drukarka to urządzenie, które kupujemy na lata. Wybierając tanie urządzenie drukujące uzależniamy się od drogich tuszów lub tonerów oryginalnych, których cena często przewyższa cenę zakupu nowej drukarki. Tak więc kupujesz tanie urządzenie - drukujesz drogo, co niestety w ogóle nie kalkuluje się przy dłuższym użytkowaniu.

Rozwiązaniem będzie drukarka w nieco większej cenie, do której dopasujesz o wiele tańsze wkłady lub ich alternatywne zamienniki. Będzie to jednorazowy wyższy wydatek, który pozwoli Ci zaoszczędzić w przyszłości.

 

2. Zastosuj tonery i tusze zamienne 

Aby ograniczyć koszty druku w naszym domu lub firmie, przed zakupem drukarki warto zorientować się czy do wybranego modelu urządzenia, bez problemu znajdziesz zamienniki tuszów i tonerów. Wiemy, że zamienne wkłady do drukarek obarczone są legendami o złowrogim działaniu na drukarki. Na szczęście my dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, znamy się na rzeczy i możemy zapewnić Cię, że są to jedynie krzywdzące mity. Sprawdzone zamienniki tuszów i tonerów mają nie tylko niższą cenę, ale w wielu przypadkach ich wydajność jest znacznie większa, niż w przypadku oryginalnych produktów. Spokojnie więc możesz zdecydować się na sprawdzone zamienniki tuszów i zamienniki tonerów dostępnych na Print24.

 

3. Zmniejsz jakość druku

Jeśli nie potrzebujesz drukować na co dzień wysokiej jakości zdjęć lub grafik, prostym sposobem na zaoszczędzenie tuszu i tonera, jest obniżenie jakości druku w ustawieniach drukarki. W przypadku druku prostych tekstów i dokumentów, niższa jakość będzie praktycznie niewidoczna, a pozwoli znacznie odpocząć Twojej kieszeni. Z czasem na pewno zauważysz rezultaty. 

 

4. Drukuj dwustronnie

Ceny papieru szybują nieubłaganie w górę, to realny problem, który przysparza właścicieli drukarek o ból głowy, a jak wiemy, nic nam z drukarki, jeśli nie wypełnimy podajnika na papier. Najlepszym pomysłem na zaoszczędzenie kartek będzie wykorzystanie opcji druku dwustronnego. Niektóre modele drukarek ułatwią nam to zadanie dzięki wygodnej funkcji duplex, pozwalającej na automatyczny  druk dwustronny. Jeżeli więc jeszcze zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, warto postawić na model posiadający tą funkcję.
Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem drukarki z funkcją dupleks i Twoje urządzenie nie drukuje automatycznie na obu stronach, możesz zrobić to ręcznie, wystarczy, że poświęcisz chwilę, odpowiednio przekładając kartki w podajniku. Jeśli nie masz pewności, jak odwrócić kartkę żeby poprawnie drukować dwustronnie, nie “puszczaj” od razu wielostronicowego pliku. Pierwsze przetestuj zabieg na jednej kartce.

 

5. Skaluj dokumenty

Nie każdy wydruk wymaga zadrukowania całej strony A4, czasem warto zmniejszyć dokument czy tekst, lub obrócić plik o 90 stopni z wykorzystaniem orientacji storny poziomej, tak aby 2 dokumenty zmieściły się obok siebie. Unikaj sytuacji, kiedy twój wydruk znajduje się na środku strony, pozostawiając większą część kartki pustą. Każda oszczędzona kartka, to nie tylko mniejsze wydatki, ale również mniej ściętych drzew, co czyni naszą planetę szczęśliwszą. 
Możesz więc zyskać podwójnie - ograniczyć koszty w firmie lub domu oraz zrobić coś pozytywnego dla środowiska.

 

6. Wybierz odpowiednią czcionkę

Coś tak niepozornego jak wybór odpowiedniej czcionki ma znaczący wpływ na zużycie naszego tuszu lub tonera. Logicznie patrząc na sprawę - drukując grubsze litery Twoja drukarka zużyje więcej tuszu, niż przy cienkiej czcionce bez zdobień. Do drukowania dokumentów zalecamy wybór czcionki Calibri oraz Times New Roman, zużyjesz w ten sposób mniej wkładu niż przy użyciu popularnej czcionki Arial. Znaczenie w tym przypadku ma także wielkość liter. Sformatuj wielkość tekstu na mniejszy, jeśli zależy Ci na maksymalnym obniżeniu kosztów wydruku.

 

7. Drukuj uważnie

Przed zatwierdzeniem druku rzuć okiem na podgląd swojego wydruku. Być może znajduje się tam strona, której wcale nie potrzebujesz lub nie chcesz drukować, usuń ją - po co niepotrzebnie marnować czas i materiały. Dobrze sprawdzony wydruk to kolejne zaoszczędzone kartki papieru.

 

8. Oszczędzaj z Print24

Sklep internetowy Print24 to miejsce, gdzie dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci drukować jeszcze taniej. W naszej ofercie otrzymasz korzystne cenowo zestawy tonerów i tuszów zamiennych o podwyższonej wydajności, i pewnej jakości. Dodatkowo zamawiając dowolny tusz, w standardzie otrzymujesz darmową dostawę.  

Wystarczy, że zwrócisz uwagę na tych kilka punktów, a Twój portfel z pewnością Ci podziękuje.
Nasze rady wprowadzone w życie, nie będą wymagały od Ciebie wiele wysiłku, a na pewno przyniosą długofalowe efekty. Dodatkowym, ale nie mniej ważnym atutem będzie korzystny wpływ na środowisko. Nie zapominajmy, że mniej zużytego papieru = więcej zdrowych drzew. Pamiętaj! drukując z głową możesz mieć realny wpływ na środowisko. 

Jak drukować tanio? - porady dla studentów

 

W jaki sposób obniżyć koszty drukowania?


Koszty drukowania mogą być bardzo wysokie, jeśli nie przemyślisz sposobu, w jaki drukujesz materiały. Na koszty wydruku ma wpływ kilka czynników między innymi rodzaj drukarki, tonery i tusze, jakich używasz oraz rodzaj wydruku, który wykonujesz. Zobacz, jak rodzaj drukarki wpływa na oszczędność drukowania! Sprawdź, czy tańszy będzie wydruk w kolorze, czy czerni! Prezentujemy korzyści z zamienników tuszy i tonerów, które obniżą wydatki związane z drukiem dokumentów!

W jaki sposób obniżyć koszty drukowania?


Koszty drukowania mogą być bardzo wysokie, jeśli nie przemyślisz sposobu, w jaki drukujesz materiały. Na koszty wydruku ma wpływ kilka czynników między innymi rodzaj drukarki, tonery i tusze, jakich używasz oraz rodzaj wydruku, który wykonujesz. Zobacz, jak rodzaj drukarki wpływa na oszczędność drukowania! Sprawdź, czy tańszy będzie wydruk w kolorze, czy czerni! Prezentujemy korzyści z zamienników tuszy i tonerów, które obniżą wydatki związane z drukiem dokumentów!

2. Zdecyduj się na zamienniki tonerów i tuszów


Jeśli chcesz zaoszczędzić na drukowaniu, to zacznij używać sprawdzonych zamienników tonerów i tuszy. Zamienny wkład jest kilkukrotnie tańszy niż oryginalny tusz lub toner. Jest to skuteczny sposób, aby zmniejszyć koszt eksploatacji drukarki. Warto wiedzieć, że zamienniki znanych marek są niejednokrotnie bardziej wydajne niż oryginalne wkłady, co dodatkowo pozwoli Ci na wydrukowanie większej ilości stron!

3. Zakup drukarkę z automatycznym czyszczeniem głowic


Przy zakupie drukarki atramentowej, warto pamiętać o regularnym wykonywaniu wydruku. Jest to ważne, ponieważ jeśli drukarka długo nie pracuje, to może dojść do zaschnięcia tuszu na głowicy, co spowoduje konieczność jej wymiany i dodatkowe koszty. Aby uniknąć tego typu problemu, możesz ustawić w drukarce automatyczne czyszczenie głowic. To sprawi, że nie musisz pamiętać o konieczności drukowania stron, a drukarka będzie sama dbać o sprawną głowicę.

4. Drukuj w czerni zamiast w kolorze


Kolejnym czynnikiem wpływającym na zmniejszenie kosztów związanych z wydrukiem dokumentów jest wybór druku monochromatycznego. Zazwyczaj tonery i tusze w kolorze czarnym mają większą wydajność niż kolor, dzięki czemu możesz dużo więcej wydrukować przy mniejszym nakładzie finansowym. Jest to bardzo oszczędny sposób, szczególnie podczas wykonywania druków dokumentów, które nie wymagają koloru.

5. Wykonuj wydruk dwustronny


Tańsze drukowanie to również zwracanie uwagi na ilość wykorzystanego papieru. Zmniejszenie ilości zużytych kartek pozwoli Ci na obniżenie kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Druk dwustronny pozwoli Ci na wykorzystanie mniejszej ilości papieru do wydruku dokumentów. Co więcej, sprawdź jakiej czcionki używasz, staraj się, aby była odpowiednich rozmiarów, tak aby zmieścić większą ilość tekstu na stronie A4.

Ponadto możesz zacząć korzystać z czcionki Times New Roman, która uważana jest za oszczędniejszą od innych rodzajów. Pamiętaj zatem, aby drukować dwustronnie i ustawić parametry wydruku tak, aby zmniejszyć koszty druku.

6. Wybierz drukowanie od 2 do 4 stron na jednej kartce


Następnym sposobem na tanie drukowanie jest wydruk większej liczby stron na jednej kartce papieru. Odpowiednie ustawienia urządzenia drukującego pozwolą na wyraźny wydruk nawet 2-4 stron na jednej kartce. Takie rozwiązanie to sprawdzony sposób na zmniejszenie kosztów drukowania i oszczędzanie środków związanych z przygotowaniem dokumentów.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel